20
1 2 3 4 5 6 7 

Дизел автомобилите во Осло забранети од денес

на 1.2017 - Автомобили

Од денес ќе биде забрането да се возат автомобили што работат на дизел гориво по руралните патишта во Осло поради огромното загадување на воздухот, а забраната ќе трае до четврток, изјави Норвешкиот веб сајт norwaytoday.

„Импресивно“ е премалку за овој возач; Гаро Харотониан во вистинска акција

на 1.2017 - Автомобили

Ако сте љубител на БМВ, на дрифт и на трки на ридски патеки, ова видео ќе ве импресионира Харотониан е дрифт возач кој се одлучи да се проба на ридски патеки и изгледа дека му оди доста добро.

Турски инженери конструираа Трансформер BMW...

на 1.2017 - Авто

На сите ни е позната Трансформерс франшизата од која бевме крајно импресионирани од идејата, автомобилите и целата приказна.

Новиот суперавтомобил ER W70, речиси близнак на LaFerrari

на 12.2016 - Авто

Причината поради која ви го претставуваме овој автомобил, е дека ова е претходникот на LaFerrari, верувале или не... За оние...

Доста амбициозен план на Том Чилтон: „Целам на две титули во 2017-та - WTCC и BTCC“

на 12.2016 - Авто

Доста амбициозен план на Том Чилтон: „Целам на две титули во 2017-та - WTCC и BTCC“ Том Чилтон следната година се враќа во...

За прв пат! Дрон со сила да подигне човек!

на 12.2016 - Автомобили

Досега сме биле сведоци на секакви лудории со дрон, но ова е нешто несекојдневно Можете да закачите камера или да ја користите...

Хакери украдоа Tesla автомобил преку мобилна апликација

на 12.2016 - Автомобили

Хакери убедиле сопственик на автомобил Tesla дека било потребно да се симне специјална апликација за автомобилот, која подоцна...

WRC: Фабричкиот тим на Toyota со комплетен број на возачи за големото враќање!

на 12.2016 - Авто

Јари-Мати Латвала, Јухо Ханинен и Есапека Лапи се тројцата Финци кои го пополнија возачкиот поредок во фабричкиот тим на...

WRC потпиша договор за пренос со Red Bull TV!

на 12.2016 - Авто

Следната година со пренос од секое рели Светскиот Рели Шампионат (WRC) потпиша нов договор со Red Bull TV, кој ќе хостира...

WRC: Во последен момент - Латвала потпиша за Toyota!

на 12.2016 - Авто

На само 38 денови до почетокот на 2017 сезона, сега и официјално, Финскиот возач Јари-Мати Латвала потпиша за фабричкиот тим на Тoyota Исто така како и Ожие, кариерата на Латвала може да се каже дека за кратко беше далеку од сигурна.

WRC: Ексклузивно! Ожие и Танак на чело на M-SPORT во 2017!

на 12.2016 - Авто

Иако веднаш се прокоментира дека на возачите на VW кариерите им висат на конец поради повлекувањето на Германскиот фабрички тим, во овие новости се решава таа полемика.

WRC: Hyundai први го претставија нивниот WRC ѕвер за 2017 година

на 12.2016 - Авто

Пред почетокот на Монца Рели Шоу, Hyundai Motorsport официјално го претставија автомобилот Hyundai i20 Coupe WRC со кој ќе...

TCR: Недоразбирање на највисоко ниво - TCR најавува трка во Монако; Од Монако демантираат такви информации...

на 12.2016 - Авто

Во најавата за календарот за 2017 година во Интернационалната TCR серија, стои доста интересна рунда, а тоа е рундата во Монако која треба да се одржи заедно со Ф1.

TCR: Недоразбирање на највисоко ниво - TCR најавува трка во Монако; Од Монако демантираат такви информации...

на 12.2016 - Авто

Во најавата за календарот за 2017 година во Интернационалната TCR серија, стои доста интересна рунда, а тоа е рундата во Монако која треба да се одржи заедно со Ф1.

WTCC: Нов календар со две рунди помалку и нова категорија на автомобили за следната сезона

на 12.2016 - Авто

Светскиот моторспорт совет го потврди календарот за 2017 година, со тоа што наместо 12 рунди, ќе се одржат 10, меѓу кои се враќа легендарната улична трка на Макау после две години, а исто така додеадена како рунда во календарот се најде и Монца.

1 2 3 4 5 6 7