20
1 2 3 4 5 6 7 
Страшни фотографии од поплавите во Стајковци

Страшни фотографии од поплавите во Стајковци

на 11.2016 - Македонија

Скопско Стајковци, местото кое беше најпогодено во августовските поплави, денеска повторно е поплавено. На социјалните мрежи веќе почнаа да се споделуваат и фотографии од тоа каква е состојбата на терен.

Најголемите апсења во Република Македонија

Најголемите апсења во Република Македонија

на 11.2016 - Македонија

Новиот македонски документарец „Шпион“, во реализација на продуцентската куќа Револушн од Скопје и режисерот Дејан Милошевски премиерно беше прикажан вчера на Ал Џезира Балкан.

Руска принцеза во која секој би се заљубил

Руска принцеза во која секој би се заљубил

на 11.2016 - Љубов

Русокосата русинка Анастасија Вербоваја располага со бујно деколте и ангелско лице кое освојува со својата убавина. Оваа...

Британски затвореници побегнале како на филм

Британски затвореници побегнале како на филм

на 11.2016 - Свет

Двајца затвореници избегаа од затворот во Пентонвил во понеделникот, измамувајќи ги стражарите со стара финта - кукли во нивните кревети.

Таа е Мис Македонија  но цела Македонија и се смее поради тоа што го направи

Таа е Мис Македонија, но цела Македонија и се смее поради тоа што го направи

на 11.2016 - Хумор

Погледнете ја фотографијата и дознајте за што всушност се работи:

Најголемата грешка која ја правите после стресен работен ден

Најголемата грешка која ја правите после стресен работен ден

на 11.2016 - Забава

После работниот ден исполнет со стрес, сè што сакаме да направиме е да ги соблечеме чевлите да седнеме на каучот со чаша вино.

Нови поплави во Скопје  нема да поверувате што се случува во Стајковци

Нови поплави во Скопје, нема да поверувате што се случува во Стајковци

на 11.2016 - Македонија

Стајковци во моментов... Редакцијата на think прими фотографија од читател, кој моментално се наоѓа во Стајковци. Според тоа што може да се види, се работи за нови поплави кои повторно го зафатија веќе оштетениот предел.

Започна војната во Србија  хаос на улиците  еве што се случува

Започна војната во Србија, хаос на улиците, еве што се случува

на 11.2016 - Балкан

Припадниците на Министерството за внатрешни работи на Република Српска лишиле од слобода едно лице кое наводно се доведува во врска со оружјето пронајдено во Јајнци, недалеку од куќата на премиерот на Србија, Александар Вучиќ.

Пукотници низ Кавадарци  еве што се случувало денес

Пукотници низ Кавадарци, еве што се случувало денес

на 11.2016 - Македонија

Вознемирени граѓани на Кавадарци реагираат на пукотници кој пред половина час одекнуваа на кавадаречките улици од автомобили од свадбена поворка која кружеше низ градот , пренесува кавадаречката страна Реално Кавадарци.

Најубавата турска актерка  ги покажа преубавите гради

Најубавата турска актерка, ги покажа преубавите гради

на 11.2016 - Љубов

Турската актерка Нургул Јесличај нашата јавност ја запозна од турските сериски филмови кои се емитуваат на македонските национални телевизии.

Во Србија започнува војна  Американците најпрво ќе го убијат

Во Србија започнува војна, Американците најпрво ќе го убијат...

на 11.2016 - Балкан

Намерата на Американците е Србија да ја вратат во периодот во деведесеттите кога на секој чекор имаше убиства на криминални кланови и на политичари Руските разузнувачки служби доставиле информации до српските власти за плановите на ЦИА.

Таксистот качи пијана девојка  а таа му скокна во

Таксистот качи пијана девојка, а таа му скокна во...

на 11.2016 - Без катеторија

Не е лесно да се биде таксист... Погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

Ова е македонката која ќе се мажи за Шеик во Дубаи

Ова е македонката која ќе се мажи за Шеик во Дубаи

на 11.2016 - Сцена

Џесика Палашоска деновиве се одмора во Дубаи каде ги полни батериите за претстојните работни ангажмани. Познатата фолкерка...

Работи во сексот кои ги прават најуспешните парови

Работи во сексот кои ги прават најуспешните парови

на 11.2016 - Љубов

Сигурни сме дека ќе се согласите со нас дека добриот сексуален живот е еден од главните зачини на секоја успешна љубовна врска.

Најдобрите брачни совети кои секој треба да ги прочита

Најдобрите брачни совети кои секој треба да ги прочита

на 11.2016 - Без катеторија

Џералд Роџерс, психолог кој поминал низ тежок развод решил да си ја олесни својата душа и напишал прекрасен пост на Фејсбук во кој зборува за животот, љубовта, врските и разводот.

1 2 3 4 5 6 7