20
1 2 3 4 5 6 7 
Возач починал од срцев удар додека возел цистерна

Возач починал од срцев удар додека возел цистерна

пред 5 часа - Хроника

Возач на цистерна полна со гас починал од срцев удар додека возел по што цистерната удрила во рид и се преполовила. Несреќата се случила на меѓународниот пат за Бугарија во близина на месноста викана Илиева чешма.

Во забраната за биткоинот се приклучи уште еден интернет гигант

Во забраната за биткоинот се приклучи уште еден интернет гигант

пред 5 часа - Забава

На забраната за ракеламирање на криптовалутите по Фејсбук и на Гигл се приклучи и Твитер. Социјалната мрежа планира да го забрани рекламирањето на производи и услуги кои промовираат и рекламираат криптовалути.

Град Скопје ќе вработи 50 пожарникари

пред 7 часа - Македонија

Советот на Град Скопје на денешната осма седница ги усвои одлуките со кои се дава согласнот на планот за вработување на Град Скопје за 2018 и 2019 година.

Постапка за даночно затајување против Роналдо

Постапка за даночно затајување против Роналдо

пред 7 часа - Спорт

Министерството за финансии на Шпанија одби да го прифати предлогот на Кристијано Роналдо за медијаторско решение и веројатно ќе покрене постапка за даночно затајување во висина од 14,7 милиони евра.

Скопје трајно забрани  Нема веќе запирање возила за доставување стока преку ден

Скопје трајно забрани: Нема веќе запирање возила за доставување стока преку ден

пред 9 часа - Забава

Советот на Град Скопје на денешната осма седница ја усвои одлуката со која трајно се воведува забраната за запирање возила за доставување стока на подрачјето на град Скопје.

Со донации се реновира штипската Физикална терапија   Кежовица

Со донации се реновира штипската Физикална терапија – Кежовица

пред 9 часа - Економија

Со помош на донации од компании и општински институции се подобруваат условите за престој на пациентите од источна Македонија во Одделението за физикална терапија при Клиничка болница-Штип.

Велес  Mалолетник на малолетник со закана со нож му го одзел мобилниот

Велес: Mалолетник на малолетник со закана со нож му го одзел мобилниот

пред 9 часа - Хроника

Единаесетгодишно момче од населбата Градско, движејќи се кон Автобуската станица „Велес“, било пресретнато од непознат малолетник кој му се заканил со нож и му го побарал мобилниот телефон.

Крушево доби 500 000 евра од ЕУ за развој на туризмот

Крушево доби 500.000 евра од ЕУ за развој на туризмот

пред 10 часа - Економија

Крушево е првата општина во Македонија што оваа година доби финансиски средства од ЕУ во износ од 499.000 евра за унапредување на туризмот и поттикнување на локалниот економски развој.

Во Македонија не е увезено небезбедно месо од  Валомел

Во Македонија не е увезено небезбедно месо од „Валомел“

пред 10 часа - Економија

На македонскиот пазар не е реализиран узвоз на небезбедно месо од белгиска компанија „Валомел“, која според пишувањата на...

Јанева за  Сопот   Нема доказ дека обвинетите го сториле кривичното дело

Јанева за „Сопот“: Нема доказ дека обвинетите го сториле кривичното дело

пред 10 часа - Македонија

По севкупна анализа на доказите изведени на главниот претрес и од „бомбите“ што ги имавме и анализите што ги правевеме во...

Плати кафе со поезија годинава на 21  март

Плати кафе со поезија годинава на 21. март

пред 10 часа - Забава

Лофт, Мајдан, Наргиле, Фонтана, Дион, Центар бар, Баду бар, Џус бар, Сквер21 во Скопје и Чао кафе во Велес се подготвени...

И  Мечка  гласаше на изборите во Русија

И „Мечка“ гласаше на изборите во Русија

пред 10 часа - Без катеторија

На претседателските избори кои вчера се одржаа во Русија, на гласањето, на гласачко место во областа Бурјатија, се појави необичен гласач – облечен во костим на мечка.

Ременски ќе поднесе кривични пријави за пратеници од ВМРО ДПМНЕ кои стојат зад насилствата

Ременски ќе поднесе кривични пријави за пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои стојат зад насилствата

пред 10 часа - Македонија

Потпретседателот на Собранието, пратеничката од СДСМ, Фросина Ременски, изјави дека денеска ќе поднесе кривична пријава за...

Судот ќе одлучува  Ќе се брани ли Ивона Талевска од затвор

Судот ќе одлучува: Ќе се брани ли Ивона Талевска од затвор?

пред 11 часа - Македонија

Специјалното јавно обвинителство поднесе жалба до Апелацискиот суд за пресудата за новинарката Ивона Талевска во случајот „Тифани“ за затајување на данок.

Ограбено казино на Партизанска

Ограбено казино на Партизанска

пред 11 часа - Хроника

Околу 100.000 денари се одземени рано утрово од казино на булеварот „Партизански Одреди“ во Скопје, соопшти МВР. Кражбата...

1 2 3 4 5 6 7