20
1 2 3 4 5 6 7 
EmbedSocial лансираат нова платформа за Instagram Stories

EmbedSocial лансираат нова платформа за Instagram Stories

пред 8 часа - Техно

Да расчистиме уште на почеток. Instagram почнува да владее во светот на друштвените мрежи.. Како дел од Facebook, ни се...

Galaxy S9 и S9 Plus Како да креирате и да ги користите AR Emoji

Galaxy S9 и S9 Plus: Како да креирате и да ги користите AR Emoji

пред 13 часа - Техно

Со претставувањето на Galaxy S9 и S9 Plus, Samsung додаде интересна нова функција наречена AR Emoji, која ви дозволува да креирате аватар од себе.

Од денес официјално започнува продажбата на најновите Samsung Galaxy S9 и S9 Plus во Македонија

Од денес официјално започнува продажбата на најновите Samsung Galaxy S9 и S9 Plus во Македонија

пред 14 часа - Техно

Со новите Samsung Galaxy S9 и S9+ до подобра и супер забавна модерна комуникација со супер бавно “slow-mo” видео, најдобра камера за снимање при слаба осветленост, пиктографи за изменета реалност за поперсонализиран начин на изразување.

Тест Дали Galaxy S9 навистина може да мери крвен притисок

Тест: Дали Galaxy S9 навистина може да мери крвен притисок?

пред 15 часа - Техно

Samsung има големи планови за своите идни смартфони, а новите Galaxy S9 и S9+ ги промовира како "уреди кои обезбедуваат богати и релевантни информации за здравјето на корисниците.

Голем дел од корисниците ја бришат Snapchat апликацијата по скандалот со Ријана

Голем дел од корисниците ја бришат Snapchat апликацијата по скандалот со Ријана!

пред 18 часа - Техно

Голем дел од Snapchat корисниците споделија дека планираат да ја избришат апликацијата, по контраверзната реклама која се појави со Ријана и Крис Браун.

Какви подобрувања има новиот Mozilla Firefox

Какви подобрувања има новиот Mozilla Firefox?

пред еден ден - Техно

Mozilla ја претстави новата верзија на нивниот интернет прелистувач – Firefox Quantum, која нуди неколку нови опции за корисниците и обезбедува побрзо пребарување од порано.

Слепа фото битка Galaxy S9 Plus vs iPhone X vs Pixel 2 XL vs Note 8

Слепа фото битка: Galaxy S9 Plus vs iPhone X vs Pixel 2 XL vs Note 8

пред еден ден - Техно

Која камера и фотографија би ја одбрале доколку не знаете за кој смартфон станува збор?. сцена 1 Фото А Фото Б Фото В Фото...

Пет можни причини зошто вашиот смартфон се полни бавно

Пет можни причини зошто вашиот смартфон се полни бавно

пред еден ден - Техно

Доколку вашиот смартфон поминува подолго време на полнач отколку што би требало, можеби причината лежи во овие пет причини.

Samsung Grand Prime Pro Солидни спецификации и одлична цена

Samsung Grand Prime Pro: Солидни спецификации и одлична цена

пред еден ден - Техно

Доколку сте во потрага по телефон со солидни спецификации, одличен изглед и ниска цена, тогаш го имаме уредот за вас. Запознајте го Samsung Grand Prime Pro:.

Официјално Ова е HTC U12 Plus Imagine

Официјално: Ова е HTC U12 Plus (Imagine)!

пред еден ден - Техно

Иако неодамна продаде голем дел од својот мобилен департман на Google, HTC сеуште нема завршено со производството на смартфони, а наскоро планира да претстави нов уред, познат како U12+ (Imagine).

Што прави вашиот iPhone кога е вклучен Bluetooth

Што прави вашиот iPhone кога е вклучен Bluetooth?

пред 2 дена - Техно

Освен што пружа широк спектар на можности за корисниците, безжичниот пренос на податоци станува сѐ побрз процес за кој просечниот корисник не би ни размислувал.

Nokia 9 2018 ќе доаѓа со скенер за отпечатоци во дисплејот

Nokia 9 (2018) ќе доаѓа со скенер за отпечатоци во дисплејот?

пред 3 дена - Техно

Иако сеуште ненајавен, веќе се појавија шпекулации за спецификациите и изгледот на Nokia 9 (2018)... Пред неколку недели, дознавме дека уредот најверојатно ќе доаѓа со 5.

Apple ќе ги претстави новите iOS и macOS на 4 јуни

Apple ќе ги претстави новите iOS и macOS на 4 јуни

пред 3 дена - Техно

Apple Worldwide Developers Conference ќе се одржи во јуни оваа година, поточно од 4 до 8 јуни, а компанијата на овој собир ќе претстави неколку новитети, помеѓу кои и новите iOS и macOS.

Huawei P20 P20 Pro и P20 Lite Спецификации бои и фотографии

Huawei P20, P20 Pro и P20 Lite: Спецификации, бои и фотографии

пред 3 дена - Техно

Huawei, една од најголемите компании во светот на технологијата, за неколку дена ќе претстави три нови уреди, познати како P20, P20 Pro и P20 Lite.

Започна претпродажбата на Huawei P20 Lite

Започна претпродажбата на Huawei P20 Lite!

пред 3 дена - Техно

Huawe веќе не покани на настанот закажан за 27 март, каде ќе ги претстави новите P20, P20 Pro и P20 Lite. Деновиве дознавме повеќе информации за еден од нив - P20 Lite.

1 2 3 4 5 6 7