20
1 2 3 4 5 6 7 
Силекс  Победа 2 1

Силекс - Победа 2-1

на 8.2016 - Без катеторија

http://www.youtube.com/watch?v=4T7edmFpQLY

Силекс се намачи со Победа а можеше да води 4 0 на полувреме

Силекс се намачи со Победа, а можеше да води 4-0 на полувреме

на 8.2016 - Без катеторија

По седумгодишна пауза, старите познаници Силекс и Победа повторно дочекаа да имаат прволигашка пресметка. Верни на традицијата...

Силекс очекува 3 бода на зелена маса Шкендија играла без младинец во составот

Силекс очекува 3 бода на зелена маса, Шкендија играла без младинец во составот

на 8.2016 - Без катеторија

Единствениот македонски спортски весник „Македонски Спорт“ пишува за голем пропуст на мечот Шкендија - Силекс, кој тетовци го добија со резулат 2-1.

ХАГ конечно ПРИЗНА  Слободан Милошевиќ НЕ Е ВИНОВЕН за воени злосторства

ХАГ конечно ПРИЗНА – Слободан Милошевиќ НЕ Е ВИНОВЕН за воени злосторства

на 8.2016 - Без катеторија

Меѓународниот кривичен суд за поранешна Југославија во Хаг посхумно го ослободи поранешниот претседател на СРЈ Слободан Милишевиќ...

Фатон Мустафи ќе суди на Силекс  Победа кратовци го помнат по скандалозна арбитража

Фатон Мустафи ќе суди на Силекс - Победа, кратовци го помнат по скандалозна арбитража

на 8.2016 - Без катеторија

Тетовчанецот Фатон Мустафи ќе ја дели правдата на наделниот натпревар Силекс-Победа во рамките на 2-то коло на Првата лига кое се игра од 17,30 часот на стадионот во Кратово.

Донирајте за херојот Ведран Велиновски кој ги загуби братчето и мајката во скопските поплави

Донирајте за херојот Ведран Велиновски кој ги загуби братчето и мајката во скопските поплави

на 8.2016 - Без катеторија

Малиот Ведран Велиновски од Крива Паланка е детето кое многумина го прогласија за херој, откако беше објавено дека цели три часа се борел со студената вода и калта пред да го спаси неговиот татко.

ГРОЗОМОРНО  Татко и син од пробиштипска Ратавица планирале убиство на снаата

ГРОЗОМОРНО!!! Татко и син од пробиштипска Ратавица планирале убиство на снаата

на 8.2016 - Без катеторија

Штипската полиција ги уапси К.М. (66) и И.М.(41), двајцата од пробиштипското село Ратавица, кои се осомничени за поттикнување на убиство.

Топол културен бран во Кратово  Парче душа во четврток пред Музејот

Топол културен бран во Кратово: „Парче душа“ во четврток пред Музејот

на 8.2016 - Без катеторија

„Парче душа“ сценски приказ на македонска љубовна и родољубна поезија 11.08.2016 год. Плато пред Дом на култура и Музеј на град Кратово (Кино Сала),  почеток : 20.

Валавицата на Томе од Станци еден век вала јамболии

Валавицата на Томе од Станци еден век вала јамболии

на 8.2016 - Без катеторија

Последниот валавичар во кривопаланечко е 48-годишниот Томе Јакимовски од Станци, кој се уште на стариот традиционален начин ги вала рачно изработените јамболии на селските разбои.

Пробиштипјанец учествувал во автомобилски карамбол поминал неповреден

Пробиштипјанец учествувал во автомобилски карамбол, поминал неповреден

на 8.2016 - Без катеторија

На 8 август во 7.30 часот на магистралниот пат Градско-Прилеп кај месноста ,,Динкот" се случила сообраќајна незгода помеѓу три автомобила.

Крива Паланка завиена во црно жали за загинатите Јован и Марина

Крива Паланка завиена во црно, жали за загинатите Јован и Марина

на 8.2016 - Без катеторија

Советот на Општина Крива Паланка на вонредна седница донесе одлука за прогласување на 9 август – ден на жалост во општина...

Молњи и громови над Скопје во кобната апокалиптична вечер

Молњи и громови над Скопје во кобната апокалиптична вечер

на 8.2016 - Без катеторија

фото - Phobos Azazel https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10153899985542449& ;set=gm.1393090430708098&type=3&...

Задоцнет финиш на Силекс Шкендија триумфираше со 2 1

Задоцнет финиш на Силекс, Шкендија триумфираше со 2-1

на 8.2016 - Без катеторија

Лошиот влез во мечот ги чинеше кратовци пораз на тешкото гостување во Тетово. Играта во грч во првите триесеттина минути...

Црвениот крст организира собирна акција во Кратово за помош на поплавените подрачја

Црвениот крст организира собирна акција во Кратово за помош на поплавените подрачја

на 8.2016 - Без катеторија

Општинската организација на Црвен крст во Кратово утре (вторник) од 14 до 16 часот ќе биде отворена да ги прими сите донации од граѓаните на Кратово, кои ќе изразат желба да помогнат на поплавените места во скопско.

Во вторник собирна акција во Црвениот Крст во Кратово за помош на поплавените подрачја

Во вторник собирна акција во Црвениот Крст во Кратово за помош на поплавените подрачја

на 8.2016 - Без катеторија

Општинската организација на Црвен крст во Кратово утре (вторник) од 14 до 16 часот ќе биде отворена да ги прими сите донации од граѓаните на Кратово, кои ќе изразат желба да помогнат на поплавените места во скопско.

1 2 3 4 5 6 7