20
1 2 3 4 5 6 7 
Народниот театар Антон Панов се вклучува во хуманитарна акција за помош на поплавените

Народниот театар „Антон Панов“ се вклучува во хуманитарна акција за помош на поплавените

на 8.2016 - Без катеторија

НТ „Антон Панов“ Струмица ја информира јавноста дека се вклучува во хуманитарната акција за помош на населението од подрачјата...

Продолжува хуманитарната акција за помош во поплавените подрачја

Продолжува хуманитарната акција за помош во поплавените подрачја

на 8.2016 - Без катеторија

Општина Струмица ја продолжува хуманитарната акција за помош на жителите од поплавените подрачја кои претрпеа големи штети од невремето на на 6 и 7 август 2016 година.

Струмица Табак прикажа добивка од 114 000 денари во првото полугодие

Струмица Табак прикажа добивка од 114.000 денари во првото полугодие

на 8.2016 - Без катеторија

Акционерското друштво Струмица Табак во првите шест месеци од 2016 година работеше со добивка од 114.000 денари, додека лани истата изнесуваше 3.

Мајка си го киднапирала тримесечното бебе од сопругот во Ново Село струмичко

Мајка си го киднапирала тримесечното бебе од сопругот во Ново Село, струмичко

на 8.2016 - Без катеторија

НК за КР Радовиш поднесе кривичнa пријава против лицeто Ј.К. (32) од Радовиш поради потоење основи на сомнение за сторено кривично дело „одземање на малолетник“.

ГОРДОСТ  Македонското знаме се вееше на Sziget

ГОРДОСТ – Македонското знаме се вееше на Sziget!

на 8.2016 - Без катеторија

Од 10 до 17 август  се одржува 23 издание на еден од најголемите музички и културни фестивали во Европа, Сигет (Sziget ) во Будимпешта, Унгарија.

Несовесен граѓанин си направил импровизирана автоперална во Струмица

Несовесен граѓанин си направил импровизирана автоперална во Струмица

на 8.2016 - Без катеторија

Во редакцијата на Струмица Денес пристигна фотографија од наш читател. Тој се пожали на (не)културата на граѓанин којшто си направил импровизирана автоперална и го мие својот автомобил на место наменето за пиење вода.

Одложена премиерата на филмот Златна петорка

Одложена премиерата на филмот „Златна петорка“

на 8.2016 - Без катеторија

13 август беше закажаниот датум на кој требаше да се прикаже филмот „Златна петорка“ во Струмица, но поради одржаните концерти овој термин е одложен.

СВЕТИТЕ ОТЦИ ЗА ТРИТЕ СТЕПЕНИ НА МОЛИТВАТА прв дел  Митрополит Струмички Наум

СВЕТИТЕ ОТЦИ ЗА ТРИТЕ СТЕПЕНИ НА МОЛИТВАТА (прв дел) – Митрополит Струмички Наум

на 8.2016 - Без катеторија

Додека го пишував мојот докторски труд „Исихазмот во светогорското монаштво од 20 век“, читајќи, наидов на едно огромно богатство од светоотечки сведоштва за трите степени на молитвениот подвиг.

Струмичанецот Кристиан Воденски со ексклузивно интервју за Телеканал А1

Струмичанецот Кристиан Воденски со ексклузивно интервју за Телеканал А1

на 8.2016 - Без катеторија

Со одличните настапи во повеќе различни боречки дисциплини и пред сѐ поради неговите осум години, струмичанецот Кристијан Воденски го гледаме како огромен потенцијал за македонските боречки вештини.

Во чест на Успението на Пресвета Богородица започнаа Богородичните пости

Во чест на Успението на Пресвета Богородица започнаа Богородичните пости

на 8.2016 - Без катеторија

Овој пост е сличен на Великиот пост и е посветен на Успението на Пресвета Богородица и трае само две седмици. Православната...

Заврши уште едно прекрасно издание на Струмица опен фестивал

Заврши уште едно прекрасно издание на „Струмица опен фестивал“

на 8.2016 - Без катеторија

Заврши годинашното петто издание на „Струмица опен фестивал“. Плоштадот „Гоце Делчев“ и синоќа беше преполн со луѓе од сите генерации кои заедно поминаа уште една прекрасна ноќ со квалитетна музичка понуда.

Дојран ресорт Македонските дизајнери со хуманитарна ревија за жртвите од поплавите

Дојран ресорт: Македонските дизајнери со хуманитарна ревија за жртвите од поплавите

на 8.2016 - Без катеторија

Македонските дизајнери ги прикажаа своите креации пред дојранската публика во рамките на модната вечер „Дојран ресорт“ која се одржа вчеравечер на плажата на хотелот „Романтик“.

 Ентузијаст по 16 ти пат ја организира меѓународната планинарска средба Балкан без граници

„Ентузијаст“ по 16-ти пат ја организира меѓународната планинарска средба Балкан без граници

на 8.2016 - Без катеторија

Планинарско Алпинистичкиот Ориентационен Клуб ЕНТУЗИЈАСТ Струмица ќе ја организира по шеснаесети пат меѓународната традиционална планинарска средба БАЛКАН БЕЗ ГРАНИЦИ на планината БЕЛАСИЦА Врвот ТУМБА 1881 м.

Две сообраќајни незгоди и една тешка кражба за време на Опен Фест во Струмица

Две сообраќајни незгоди и една тешка кражба за време на Опен Фест во Струмица

на 8.2016 - Без катеторија

Секторот за внатрешни работи – Струмица, известува дека на подрачјето на Полициската станица од општа надлежност Струмица,...

Американци вкусуваат традиционална македонска храна погледнете ги нивните реакции

Американци вкусуваат традиционална македонска храна, погледнете ги нивните реакции

на 8.2016 - Без катеторија

Дека Македонците се наделеку познати по својата специфична кујна не треба многу да зборуваме. Странците ги обожаваат нашите специјалитети.

1 2 3 4 5 6 7