20
1 2 3 4 5 6 7 

Во Тетово денес се снимаше филм

на 8.2016 - Без катеторија

Денес во Тетово на две локации се снимаа последните сцени од краткометражниот филм "Идеализмот на младиот човек" на сценаристот и режисер Игор Томески.

До петок ќе трае увидот во избирачкиот спиоск

на 8.2016 - Без катеторија

Државната изборна комисија објави дека по извршените вкрстени и теренски проверки на избирачкиот список утврдено е несовпаѓање на податоците на дел од гласачите.

Богородичните пости започнуваат утре

на 8.2016 - Без катеторија

Постот ќе трае две седмици, до празникот Успение на Пресвета Богородица.

Почина работник во Маврово

на 8.2016 - Без катеторија

47-годишен жител на гостиварски Добри Дол го загубил животот, откако паднал од петти кат на објект во изградба.

Тетовци и денес донираа

на 8.2016 - Без катеторија

На неколку пункта и денес во Тетово се собираше помош за настраданите семејства во поплавите во Скопје. Донирањето на симболична...

Следење на проблемите со кои се соочува ромската заедница е целтта на проектот на здружението "Романо Авази"

на 8.2016 - Без катеторија

Дискриминацијата е најчестиот проблем со кој се соочуваат припадниците од оваа заедница.

Тетовската полиција расветли осум тешки кражби

на 8.2016 - Без катеторија

Осомничени за кражбите се двајца тетовци.

Тетовци денес ја покажуваа својата хуманост дарувајќи ја најскапоцената течност

на 8.2016 - Без катеторија

Во организација на Црвениот крст од Тетово, а во соработка со службата за трансфузиологија денес се спроведе градска крводарителна акција.

Товарните камиони да го заобиколат Тетово

на 8.2016 - Без катеторија

Со последната сообраќајна незгода пред три дена, кулминираше стравот за безбедноста на сите ученици во сообраќајот на кртосницата на улиците "Благоја Тоска" и "Борис Кидрич" во Тетово.

Прегазена жена на кртосница во Тетово

на 8.2016 - Без катеторија

Тешко повредена жена денес на крстосницата на улиците Благоја Тоска и Борис Кидрич во Тетово

Пункт за помош на поплавените отворен во Пожарна

на 8.2016 - Без катеторија

Од денес тетовци можат да донираат помош за настраданите семејства од поплавите во скопскиот регион во просториите на Територијалната противпожарна единица Тетово.

Сметот од тетовските контејнери повторно се складира на претоварната станица

на 8.2016 - Без катеторија

Во јавното комунално претријатие Тетово информираа дека три дена сметот не можел да се носи до депонијата Дрисла во Скопје бидејќи патот бил полн со кал и поради приоритет на носење на отпад од поплавените подрачја.

Од МВР информираат за неколку настани во гостиварско

на 8.2016 - Без катеторија

Пронајдена била самоникната марихуана, пријавено било противправно одземање на пиштол, а кривична пријава заработил 40 годишен гостиварец.

Невремето во тетовско ги уништи решеткастите брани на река Пена

на 8.2016 - Без катеторија

Невремето кое изминатов викенд го зафати тетовскиот регион, речиси целосно ги уништи дел од решеткастите брани, долж горното течение на река Пена.

Во сообраќајна незгода на автопатот Скопје - Тетово повредени две српски државјанки

на 8.2016 - Без катеторија

Автомобилот со кој се возеле се превртел.

1 2 3 4 5 6 7