20
1 2 3 4 5 6 7 
Рамбо Амадеус Можеби треба косата уште треба да ми побеле за да почнат да ме сфаќаат сериозно

Рамбо Амадеус: Можеби треба косата уште треба да ми побеле, за да почнат да ме сфаќаат сериозно

пред 4 месеци - Сцена

Рамбо Амадеус вечерва гостува во Скопје. Концертот е во „Станица 26“, почнува во 22 часот и е во организација на концертната агенција и продукција „3Гонга“.

Син ми беше клинички мртов цел живот ќе и бидам благодарна на Шерифовиќ

Син ми беше клинички мртов, цел живот ќе и бидам благодарна на Шерифовиќ!

пред 4 месеци - Сцена

Српската пејачка Нада Топчагиќ се присети на драмата која се случила пред седум години и и се заблагодари на Марија Шарифовиќ затоа што му помогнала на нејзиниот син.

Режисер со три факултети Кој е Слободан Праљак човекот кој се отру пред Хашкиот трибунал

Режисер со три факултети: Кој е Слободан Праљак, човекот кој се отру пред Хашкиот трибунал

пред 4 месеци - Живот

Слободан Праљак (72), последниот осуденик на Хашкиот трибунал во нивниот мандат кој направи чин за памењтење во историјата...

Битола се уште се гуши во нечист воздух

Битола се уште се гуши во нечист воздух

пред 4 месеци - Живот

ад, смог и ПМ- 10 честици во енормни количества се битолско секојдневие, особено во ноќните часови во периодот на грејната сезона.

Семејството на актерот доби принова Саканата на Омер ја објави првата фотографија од бебето

Семејството на актерот доби принова: Саканата на Омер ја објави првата фотографија од бебето

пред 4 месеци - Живот

Турскиот актер Бариш Ардуч вчера за првпат стана чичко во својот живот. Имено, на социјалните мрежи се појави и првата фотографија која откри дека неговиот постар брат стана татко.

Десет години во подрум чувал сексуална робинка  Му родила две деца

Десет години во подрум чувал сексуална робинка – Му родила две деца

пред 4 месеци - Живот

Италијанската полиција го уапсила 52-годишниот Алоисио Франческо Росарио Џордано, под сомнение дека 10 години во подрум држел 29-годишна жена како сексуална робинка.

Маестро ти пееше за да ја има а тие брзаат неа да ја нема

Маестро, ти пееше за да ја има, а тие брзаат неа да ја нема!

пред 4 месеци - Живот

Колеги, лица од јавниот живот и граѓани даваат масовна поддршка за Игор Дурловски кој вчера доби 30 дена притвор за учество во протестите на 27-ми април.

Оваа билка го запира хрчењето и го чисти воздухот

Оваа билка го запира хрчењето и го чисти воздухот

пред 4 месеци - Живот

Причините за хрчењето можат да бидат настинката, отечената слузокожа, зголемените крајници, девијацијата на септумот или отечениот јазик, како и вишокот ткиво или раб на мекото непце.

Првиот викенд во 2018 е продолжен Ова се сите неработни денови во следната година

Првиот викенд во 2018 е продолжен: Ова се сите неработни денови во следната година

пред 4 месеци - Живот

Ова е календарот на неработни денови за 2018, согласно Законот за празници во РМ. За сите граѓани на Република Македонија,...

В петок почнува вториот Скопски вински салон Винодонија 2017

В петок почнува вториот Скопски вински салон-Винодонија 2017

пред 4 месеци - Живот

Во петок во хотелот „Мериот“ ќе се одржи вториот Скопски вински фестивал-Винодонија. Фестивалот го организираат група вински консултанти, судии и ентузијасти, под покровителство на Здружението на сомелиери на Република Македонија.

Прстен и венчаница  еве како изгледа Цеца на својата свадба

Прстен и венчаница – еве како изгледа Цеца на својата свадба!

пред 4 месеци - Живот

Цеца Ражнатовиќ  и Саша Матиќ ги израдуваа сите свои фанови со новата песна „Лажго ноторен“, како и со спот за истата, на што нивната  публика чекаше скоро една година.

Него сака да го посети  Цеца откри кој човек и помага кога ќе ја стигнат тешките моменти

Него сака да го посети – Цеца откри кој човек и помага кога ќе ја стигнат тешките моменти!

пред 4 месеци - Живот

Светлана Цеца Ражнатовиќ со причина е најголема ѕвезда на Балканот, но и таа има тешки моменти. Иако јавноста тоа не го гледа, таа повремено, како и секоја личност, се бори со проблемите кои и го пореметуваат секојдневието.

Официјално Сем Алардајс е нов менаџер на Евертон

Официјално: Сем Алардајс е нов менаџер на Евертон

пред 4 месеци - Фудбал

Искусниот англиски тренер, Сем Алардајс е нов менаџер на Евертон кој и покрај големите вложувања летово, бележи ужасни резултати оваа сезона.

Оргии на прошталната турнеја  Усеин Болт со голи убавици уживаше во џакузи

Оргии на прошталната турнеја – Усеин Болт со голи убавици уживаше во џакузи!

пред 4 месеци - Спорт

За време на престојот во Мелбурн, кој е еден од неговите станици на прошталната турнеја, најбрзиот спринтер на сите времиња, Усеин Болт, реши да се забавува со две девојки во хотелот.

Стоилковска поразена од првата носителка на фјучрсот во Анталија

Стоилковска поразена од првата носителка на фјучрсот во Анталија

пред 4 месеци - Спорт

Македонската тенисерка Магдалена Стоилковска го заврши настапот во сингл на фјучрсот што се игра во Анталија за награден фонд од 15.

1 2 3 4 5 6 7