20
1 2 3 4 5 6 7 
Фудбал ЛШ Манчестер Ј се извлече во Севилја пресврт на Шахтјор

Фудбал, ЛШ: Манчестер Ј. се извлече во Севилја, пресврт на Шахтјор

пред еден час - Спорт

Фото: uefa.com Шахтјор ја совлада Рома со пресврт во второто полувреме, а Севилја и Манчестер јунајтед завршија со почетниот резултат во вечерашните дуели во Лигата на шампиони со кои е заокружен првиот дел од осминафиналната фаза.

Масовни протести во САД за промена за законот за оружје

Масовни протести во САД за промена за законот за оружје

пред 5 часа - Свет

Американските ученици и нивните родителите деновиве почнаа масовни протести против слободната продажба на оружје со барање до законодавците да се направи итна ревизија на Законот за да запре крвопролевањето по училиштата.

Индекс за перцепција на корупција Хрватска најдобро Македонија најлошо рангирана во Западен Балкан

Индекс за перцепција на корупција: Хрватска најдобро, Македонија најлошо рангирана во Западен Балкан

пред 5 часа - Свет

Индекс за перцепција на корупцијата на Транспаренси интернешнл објавен денеска покажува дека бавно оди сузбивањето на корупцијата на Западен Балкан.

Штајнмаер Решение на спорот со Грција ќе даде позитивен импулс за целиот регион

Штајнмаер: Решение на спорот со Грција ќе даде позитивен импулс за целиот регион

пред 7 часа - Македонија

Премиерот Зоран Заев во рамките на официјалната посета на Сојузна Република Германија, денеска се сретна со претседателот Франк-Волтер Штајнмаер.

Арсовски Инволвирањето на Меркел е охрабрувачки сигнал

Арсовски: Инволвирањето на Меркел е охрабрувачки сигнал

пред 7 часа - Македонија

Со првиот амбасадор на Република Македонија во Грција, Љупчо Арсовски, разговараме за тоа каков сигнал дава вклучувањето...

Поповска Врховниот суд потврди казни за измислени дела на невини луѓе

Поповска: Врховниот суд потврди казни за измислени дела на невини луѓе

пред 8 часа - Македонија

Лилјана Поповска - претседателка на ДОМ Лилјана Поповска од ДОМ реагира на, како што вели, некои материјални неточности изнесени...

Забрана за тешки товарни возила на Маврово и Стража

Забрана за тешки товарни возила на Маврово и Стража

пред 8 часа - Македонија

Поради интензивни врнежи од снег на планинските премини Маврово и Стража, воведена е забрана за тешки товарни возила. Под...

Западен Балкан ја зголемува вработеноста  Македонија најдобар пример

Западен Балкан ја зголемува вработеноста – Македонија најдобар пример

пред 10 часа - Македонија

Македонија е еден од подобрите примери и практики за справување со невработеноста, се оценува во  направените истражувања...

Меркел Решение е можно само со компромис притисокот не е од корист

Меркел: Решение е можно само со компромис, притисокот не е од корист

пред 10 часа - Македонија

Германската канцеларка Ангела Меркел на прес конференцијата со премиерот Зоран Заев во Берлин изјави дека за неа е охрабрувачки тоа што по подолг период двете страни имаат интерес за решение.

Невладини Од затворањето на Југохром намален е бројот на болни деца

Невладини: Од затворањето на Југохром, намален е бројот на болни деца

пред 11 часа - Македонија

Преполовен е бројот на деца со респираторни болести во текот на изминатите две години во Полошкиот регион. Податоците ги објави денеска организацијата Еко Герила и невладината Мајка и дете.

Судир во Беса Касами обвинет за фалсификат тој обвинува за клевети

Судир во Беса: Касами обвинет за фалсификат, тој обвинува за клевети

пред 11 часа - Македонија

Движењето Беса кое викендов го избра Африм Гаши за претседател на конгресот во Тетово  го обвинува поранешниот лидер Билал Касами за фалсификат и најавува кривична пријава против него.

Кампања  Луѓето кои користат дрога се битни

Кампања – „Луѓето кои користат дрога се битни“

пред 12 часа - Македонија

Организацијата Diogenis – Drug Policy Dialogue, започна кампања за подигање на свеста наречена „Луѓето кои користат дрога се битни”.

Меркел Решение е можно само со компромис притисокот не е од корист

Меркел: Решение е можно само со компромис, притисокот не е од корист

пред 12 часа - Македонија

Германската канцеларка Ангела Меркел на прес конференцијата со премиерот Зоран Заев во Берлин изјави дека за неа е охрбарувачки тоа што по подлог период двете страни имаат интерес за решение.

ОЈО ќе испитува како пари од државни компании легнале на сметка на ДУИ

ОЈО ќе испитува како пари од државни компании легнале на сметка на ДУИ

пред 12 часа - Македонија

Државната комисија за спречување на корупција утврдила постоење на основано сомневање за злоупотреба на буџетски средства и средства од јавни фондови во финансирањето на политичката партија ДУИ, соопшти Транспаренси Интернешнл – Македонија (ТМИ).

Апелација Арнаудов Илиевски и Дамовски во домашен притвор

Апелација: Арнаудов, Илиевски и Дамовски во домашен притвор

пред 13 часа - Македонија

Пратеникот Љубен Арнаудов и организаторите на протестите за „Заедничка Македонија“ Борис Дамовски и Богдан Илиевски излегуваат од Шутка.

1 2 3 4 5 6 7