20
1 2 3 4 5 6 7 
Скорпии  подгответе се  Пред вас стои една од најубавите години до сега

Скорпии, подгответе се: Пред вас стои една од најубавите години до сега!

пред 6 часа - Љубов

Драги Скорпии, ова е една од најсреќните години во вашиот живот. Затоа, не дозволувајте им на препреките и повремените проблеми да ве обесхрабруваат.

Како да се ослободите од испуканите усни

Како да се ослободите од испуканите усни

пред 6 часа - Мода

Шеа путер Шеа путерот интензивно ја хидрира и ја храни кожата, а најдобро делува на испуканите делови. Овој путер е преполн со витамини кои имаат лековито и заздравувачко дејство врз оштетената кожа.

Облеката која секогаш изгледа убаво кај жените

Облеката која секогаш изгледа убаво кај жените

пред 6 часа - Мода

Деновите во кои се будиме во расположение, секогаш се најпосакувани. Обично во овие моменти знаеме точно што ќе облечеме и таа инспирација нè упатува да се чувствуваме убаво и добро во својата кожа.

Зошто кожата треба да ја негувате со домашни рецепти

Зошто кожата треба да ја негувате со домашни рецепти

пред 6 часа - Здравје

Сите знаеме добро дека во продавниците може да се најде огромен избор на козметика за секаков тип на кожа. Но еве неколку...

Моника повторно запали  џоинт   Еве што праша таа пред камерата

Моника повторно запали „џоинт“: Еве што праша таа пред камерата

пред 19 часа - Живот

Скопјанката Моника Ристеска, повторно објави ново видео како пуши марихуана, но сега од дома. Во него таа праша: „Дома дозволено е?“.

Како да додјдете до поголема желба за секс

Како да додјдете до поголема желба за секс

пред 3 дена - Љубов

Колку и чудно да звучи, многу луѓе признаваат дека избезумената желба на нивната партнерка за секс може не само да те прави да се чувствуваш посакуван и сакан, но и несреќен.

Како да го исчистите фрижидерот за 20 минути

Како да го исчистите фрижидерот за 20 минути

пред 3 дена - Живот

За да ги исчистиме кујнските апарати, понекогаш трае неколку месеци, особено ако често и несвесно се придаваме кон мрзеливоста.

10 препораки за да бидете сакана колешка

10 препораки за да бидете сакана колешка

пред 3 дена - Живот

Во повеќето случаи барањето колегијалност се однесува и за останатите. Да помислите сепак како колегите гледаат на вас е важна вежба која може да има многу позитивен ефект за односите во канцеларијата.

Кои се причините поради кои треба да ја откажеш втората средба

Кои се причините поради кои треба да ја откажеш втората средба

пред 3 дена - Љубов

Првите средби се времето во кое треба да се запознаеш со идниот партнер. Отпрвин може да си воодушевена и да немаш трпение да го видиш, но по првата средба мислењето може навистина радикално да се промени.

Кој период од годината мажите се најплодни

Кој период од годината мажите се најплодни

пред 3 дена - Љубов

Мажите се најплодни во летните месеци јули и август, покажува новото истражување објавено во британскиот весник The Independent.

7 знаци дека тој е мажот на твојот живот

7 знаци дека тој е мажот на твојот живот

пред 4 дена - Здравје

Пронаоѓањето на мажот на животот не е лесен избор. Секој си има некоја фантазија за идеалниот партнер, со кој сè ќе биде идеално и вечно, бидејќи тоа не внесува во приказните и филмовите.

Виц на неделата  Снаата  свекрвата и љубовникот

Виц на неделата: Снаата, свекрвата и љубовникот

пред 4 дена - Забава

Снаа од село имала љубовник во град. Не знаела како да се извлече од дома за да се види со него, па љубовникот и рекол да излаже дека ќе оди на погреб на некој роднина.

Тој крие многу тајни  Пет нови факти за сексот

Тој крие многу тајни: Пет нови факти за сексот

пред 4 дена - Љубов

Сексот крие многу тајни, кои научниците од целиот свет активно се обидуваат да ги решат. Годишно во светот се одржуваат околу 80 истражувања посветени на сексот и сексуалноста.

Замисли си број од 1 до 20  а потоа погледни што те очекува денес

Замисли си број од 1 до 20, а потоа погледни што те очекува денес

пред 4 дена - Живот

За да дознаете каквa е вaшата среќа денес, замислете си еден број од 1 до 20, а потоа погледнете што пишува за него. 1. Одлично здравје – најубавото од сè.

Што значи ако ја имате буквата М на дланка

Што значи ако ја имате буквата М на дланка?

пред 4 дена - Живот

Линиите на дланката можат да формираат различни облици, но можат да формираат и букви. Една од нив е буквата М, која се смета дека е многу ретка и луѓето кои ја имаат, не се случајни.

1 2 3 4 5 6 7