20
1 2 3 4 5 6 7 
Ако сакате да возите пуштете го воланот и крeнете ги нозете  чудни правила за добивање возачка

Ако сакате да возите пуштете го воланот и крeнете ги нозете - чудни правила за добивање возачка

пред еден час - Свет

Во сите земји ширум светот не е иста пракса за полагање возачки испит, иако во повеќето случаи тие се составени од устен и практичен дел.

 Мечка на гласачко место во Русија

„Мечка“ на гласачко место во Русија

пред еден час - Живот

На претседателските избори кои вчера се одржаа во Русија, на гласањето, на гласачко место во областа Бурјатија, се појави необичен гласач - облечен во костим на мечка.

Рускиот претседател без облека во виолетова бунда

Рускиот претседател без облека во виолетова бунда

пред еден час - Забава

На Фејсбук страницата „Museum of Internet“ е објавена карикатура од Владимир Путин, а која со сигурност нема да му се допадне на рускиот претседател.

Сава се излеа  Хрватска се бори со полави

Сава се излеа - Хрватска се бори со полави

пред еден час - Балкан

Реката Сава го надмина максимумот од 1970 година е ги преплави крајбрежните места. Најкритично е во Јасеновац , каде реката го проби насипот .

Пробиштип од био отпад ќе прави електрична енергија

Пробиштип од био отпад ќе прави електрична енергија

пред еден час - Економија

Со 17 милиони денари, средства од ИПА програмата за прекугранична соработка, Пробиштип ќе реализра проект за управување со биоотпад.

Половина од увезениот цемент и арматура во Македонија со сомнителен квалитет

Половина од увезениот цемент и арматура во Македонија со сомнителен квалитет

пред еден час - Економија

Половина од увезениот цемент и арматура во земјава кои завршиле  во новоизградените објекти,  не ги исполнувале стандардите за квалитет, објави Сител .

Половина од увезениоит цемент и арматура со сомнителен квалитет

Половина од увезениоит цемент и арматура со сомнителен квалитет

пред еден час - Економија

Половина од увезениот цемент и арматура во земјава кои завршиле  во новоизградените објекти,  не ги исполнувале стандардите за квалитет, објави Сител .

Светска Банка Македонија меѓу дното по бројот на новоотворени работни места во Западен Балкан

Светска Банка: Македонија меѓу дното по бројот на новоотворени работни места во Западен Балкан

пред еден час - Македонија

Македонија  речиси на дното, Косово лидер во регионот во однос на вработливоста минатата година. Извештајот на Светска банка...

Мицкоски Со солзи во очите граѓаните велат дека ова што и се случува на Македонија ги погодува и боли

Мицкоски: Со солзи во очите, граѓаните велат дека ова што и се случува на Македонија ги погодува и боли

пред еден час - Македонија

По посетите на Струмица и Босилово, денеска претседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓани и во Ново Село.

Куќа која пристигнува на домашна адреса во делови  се склопува за седум дена

Куќа која пристигнува на домашна адреса во делови - се склопува за седум дена

пред 2 часа - Без катеторија

Компанијата „Backcountry Hut”  осмислила куќа која може да биде склопена за седум дена, пишува „Лајкмег“. Куќата пристигнува на домашна адреса во делови, со детални упатства за составување.

Какви тајни ќе дознаеме Турбуленции во Белата куќа пред објавувањето нова книга за Трамп

Какви тајни ќе дознаеме: Турбуленции во Белата куќа пред објавувањето нова книга за Трамп

пред 2 часа - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп во серија од твитови објавени викендов ги нападна специјалниот обвинител Роберт Мјулер и поранешниот директор на Федералното истражно биро (ФБИ), Џејмс Коми.

Балони торта и подароци  ќерката на Наум Петрески го прослави својот роденден

Балони, торта и подароци - ќерката на Наум Петрески го прослави својот роденден

пред 2 часа - Забава

Пејачката Анастасија Петресека, ќерката на легендарниот македонски пејач Наум Петрески го прослви својот 30-ти роденден. На социјалните мрежи таа објави фотографија од изненадувањето кое го добила по тој повод.

Температурата открива многу за вашето здравје  дознајте кога е време за паника

Температурата открива многу за вашето здравје - дознајте кога е време за паника

пред 2 часа - Живот

Човечкото тело најдобро функционира на 36,7 степени Целзиусови и тоа е идеалната просечна температура. Телесната температура некогаш може да биде повисока, некогаш пониска, но вие треба да знаете што значат тие промени.

Зимата се враќа назад  повторно снег и ниски температури

Зимата се враќа назад - повторно снег и ниски температури

пред 3 часа - Македонија

УХМР за утре прогнозира претежно суво време со умерен до засилен западен ветер особено на југозападот. Во среда повторно...

Истрагата за настаните за 27 април е завршена  Врховен утре ќе одлучува за притворите

Истрагата за настаните за 27. април е завршена - Врховен утре ќе одлучува за притворите

пред 3 часа - Македонија

На утрешната јавна седница закажана утре во 10:30 часот, Врховниот суд ќе ги разгледа и ќе донесе одлука за дел од жалбите на осомничените од настаните на 27.

1 2 3 4 5 6 7