20
1 2 3 4 5 6 7 
Миленко Неделковски Ме гледале 10 000 луѓе а Груевски само 3 000

Миленко Неделковски: Ме гледале 10.000 луѓе, а Груевски само 3.000

пред 4 месеци - Македонија

„Чувството кога мојата емисија постирана пред 14 часа ја гледале 10.000 луѓе, а емисијата со интервјуто на Никола Груевски постирана пред 24 часа ја гледале 3.

Луј Витон  лекција за историја на уметноста

Луј Витон – лекција за историја на уметноста

пред 4 месеци - Сцена

Уметноста отсекогаш била главна инспирација за модната индустрија и дизајнерите што ја создале. Исклучителните дела на уметници,...

Груевски Нудиме концепт на нови инвестиции и работни места

Груевски: Нудиме концепт на нови инвестиции и работни места

пред 4 месеци - Македонија

Нудиме концепт во кој ќе нема неасфалтирани и неосветлени улици, а ќе има нови инвестиции и работни места, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на вечерашниот митинг во Љубанци.

Заев Финансиски ќе ги консолидираме општините

Заев: Финансиски ќе ги консолидираме општините

пред 4 месеци - Македонија

Првата работа што ќе ја направиме како централна власт е веднаш да интервенираме финансиски да ги стабилизираме општините, најави лидерот на СДСМ Зоран Заев од митингот во Демир Капија.

 ФОТОГРАФИИ 18  Другата страна на лицето на војната во Сирија Страшни слики од неисхрането сириско момче

(ФОТОГРАФИИ 18+) Другата страна на лицето на војната во Сирија: Страшни слики од неисхрането сириско момче

пред 4 месеци - Свет

Застрашувачки слики на сиромашно сириско момче, кој е на границата помеѓу животот и смртта, го потресе светот. Според Daily Mail, кадрите снимени во болница во Хамума .

Преку Google Earth снимено нешто многу чудно на брегот на Флорида Пронајдени две пирамиди

Преку Google Earth снимено нешто многу чудно на брегот на Флорида: Пронајдени две пирамиди!?

пред 4 месеци - Техно

Ufoog најде две пирамиди во близина на брегот на Флорида. Античките објекти се видливи на фотографиите на Google Earth. Уфологот го изложил своето истражување на неговиот канал на YouTube.

Заврши заложничка криза во централна Англија

Заврши заложничка криза во централна Англија

пред 4 месеци - Свет

Припадници на британската полиција вечерва во упаднаа во салата за куглање во забавниот парк во Нанитон во централна Англија, ослободувајќи ги двајцата заложници што ги држеше вооружен маж, кој е приведен, јави Би-Би-Си.

Излезноста на локалните избори во Косово 43 отсто

Излезноста на локалните избори во Косово 43 отсто

пред 4 месеци - Балкан

На денешните локални избори во Косово гласаа околу 43 отсто од запишаните избирачи, соопшти вечерва косовската Централна изборна комисија.

Захариева Софија и Атина се подготвени да му помогнат на Скопје за реформите

Захариева: Софија и Атина се подготвени да му помогнат на Скопје за реформите

пред 4 месеци - Македонија

Бугарија и Грција се подготвени да и помогнат на Македонија за спроведување на реформите за отпочнување на преговорите за членство во ЕУ, изјави вицепремиерот и министер за надворешни работи на Бугарија Екатерина Захариева.

Харви Вајнштајн ги негираше обвиненијата на Лупита Нионго

Харви Вајнштајн ги негираше обвиненијата на Лупита Нионго

пред 4 месеци - Сцена

Скандалозниот продуцент Харви Вајнштајн отфрлил обвиненијата за сексуално малтретирање, упатени од актерката и добитничка на „ Оскар “ Лупи Нионго, соопшти Контактмјузик .

Тотенхем го декласира победи Ливерпул во историски дуел на Вембли

Тотенхем го декласира победи Ливерпул во историски дуел на Вембли

пред 4 месеци - Спорт

Екипата на Тотенхем го декласира Ливерпул со 4:1 на „Вембли“ во дуел кој стана историски поради фактот дека натпреварот е најпосетен во историјата на Премиер лигата.

Џулијан Мур се соблече за 40 000 долари  рекламира

Џулијан Мур се соблече за 40.000 долари – рекламира…

пред 4 месеци - Сцена

Џулијан Мур ја соблече облеката за рекламната кампања на Џон Харди. Актерката покажува рачно изработен накит, кој е вклучен во колекцијата „Направени за легендите“.

Заев Субвенции и земјиште ќе добиваат вистинските земјоделци

Заев: Субвенции и земјиште ќе добиваат вистинските земјоделци

пред 4 месеци - Македонија

Изградба на современен откупен и дистрибутивен центар, надградба на канализацискиот систем, централна санитарна депонија и целосна поддршка од Владата, најави лидерот на СДСМ Зоран Заев на вечерашниот митинг во Росоман.

Коалицијата предводена од јапонскиот премиер победи на изборите

Коалицијата предводена од јапонскиот премиер победи на изборите

пред 4 месеци - Свет

Владејачката коалиција во Јапонија, составена од Либерално-демократската партија на премиерот Шинзо Абе и партијата „Нова Комејто“ добија најмалку две третини од местата во Долниот дом на Парламентот, покажуваат првичните резултати.

Зошто не можеме да откриеме вонземјани

Зошто не можеме да откриеме вонземјани?

пред 4 месеци - Техно

Американскиот планетолог Алан Стерн, главен истражувач на мисијата New Horizons , дава интересно и смешно едноставно објаснување...

1 2 3 4 5 6 7