20
1 2 3 4 5 6 7 
Колку Мурињо го мразел Касилјас Цезар го откри вистинското лице на специјалниот

Колку Мурињо го мразел Касилјас: Цезар го откри вистинското лице на „специјалниот“

пред 44 минути - Фудбал

Икер Касилјас е вистинска легенда на Реал Мадрид, но еден од најдобрите голмани во историјата преживеа многу тешки моменти во периодот кога „кралевите“ беа предводени од Жозе Мурињо од 2010 до 2013 година.

Дефанзивецот пред битката со сонародникот Ако го повредам Меси нема да можам да се вратам во Аргентина

Дефанзивецот пред битката со сонародникот: Ако го повредам Меси нема да можам да се вратам во Аргентина

пред еден час - Фудбал

Овој викенд во Шпанија се игра завршниот меч од Копа Дел Реј на кој домаќин ќе биде Мадрид и стадинот „Ванда Метрополитано“, а силите ќе ги одмерат Севилја и Барселона.

МЗТ во акција Време е да се намали бројот на странци во Макбаскетот

МЗТ во акција: Време е да се намали бројот на странци во Макбаскетот!

пред еден час - Кошарка

Актуелниот македонски шампион, МЗТ Скопје покрена иницијатива за намалување на бројот на странци во домашниот шампионат....

Јотовски по голема борба до четвртфинале во Анталија

Јотовски по голема борба до четвртфинале во Анталија

пред еден час - Тенис

Најдобриот македонски тенисер, Томислав Јотовски ќе игра во четвртфиналето на ИТФ фјучерсот во Анталија, Турција што се игра на земјени терени за награден фонд од 15.

Французинот во стилот на Нејмар Мбапе со магичен дриблинг исфрли двајца противници од игра

Французинот во стилот на Нејмар: Мбапе со магичен дриблинг исфрли двајца противници од игра

пред 3 часа - Фудбал

Екипата на Пари Сен Жермен очекувано излезе како победник од битката со Каен и обезбеди финале во Купот на Франција. „Светците“...

Николов ги поздрави колегите од Тетово Шкендија покажа дека е мал клуб кој нема историја

Николов ги „поздрави“ колегите од Тетово: Шкендија покажа дека е мал клуб кој нема историја…

пред 3 часа - Фудбал

Екипата на Шкендија го победи Вардар со 3-2 во вчерашното дерби на националната арена „Филип Втори“ и со тоа само едноставно ја потврди титулата во домашниот шампионат.

Србинот Милосављев ќе го менува Штербик во Вардар

Србинот Милосављев ќе го менува Штербик во Вардар

пред 4 часа - Ракомет

По крајот на оваа сезона екипата на Вардар ќе остане без голем дел од сегашните ѕвезди кои веќе си пронајдоа нов ангажман со тоа што дел од таа група е и голманот Арпад Штербик кој се враќа во Веспрем.

Голема трагедија Почина сопругата на еден од најдобрите тренери во НБА

Голема трагедија: Почина сопругата на еден од најдобрите тренери во НБА

пред 4 часа - Кошарка

Тренерот на Сан Антонио Спарс. Грег Попович доживеа голема трагедија. Неговата сопруга, 67-годишната Ерин Попович која беше болна, не успеа и ја загуби борбата со болеста.

Салах со нова цел да го урне импресивниот рекорд на легедарниот Раш Сакам да бидам број еден

Салах со нова цел-да го урне импресивниот рекорд на легедарниот Раш: Сакам да бидам број еден…

пред 4 часа - Фудбал

Мохамед Салах има неверојатна прва сезона во дресот на Ливерпул и во досегашниот дел од истата има постигнато дури 40 погодоци.

Нешто мириса на релација Погба Мурињо Потегот на фудбалерот остана  неразјаснет

Нешто мириса на релација Погба-Мурињо: Потегот на фудбалерот остана ,,неразјаснет”

пред 4 часа - Фудбал

Екипата на Манчестер Јунајтед славеше рутинска победа од 2:0 на гостувањето на „Виталити“ стадионот кај Бурнмaут во рамките од 34.

 Светците ја потврди големинатa во Франција Мбапе стрелаше два пати за пласман во куп финалето

,,Светците” ја потврди големинатa во Франција: Мбапе стрелаше два пати за пласман во куп финалето

пред 4 часа - Фудбал

Пари Сен Жермен не успеа да стигне до завршницата на Лигата на шампиони, но затоа на домашен терен во француското првенство доминира и никој не може да и се спротистави.

По фантастичната партија на голманот на Бернабеу  Зидан објасни зошто не дал зелено светло за трансферот на Кепа

По фантастичната партија на голманот на „Бернабеу“: Зидан објасни зошто не дал зелено светло за трансферот на Кепа

пред 4 часа - Фудбал

Реал Мадрид ја имаше улогата на голем фаворит на вчерашната пресметка со Атлетик Билбао, но наместо три бода дојде до едно тешко реми со погодокот на Кристијано Роналдо во самиот финиш од средбата.

Веќе е спремна листата на продажба Овие фудбалери го напуштаат ПСЖ во летниот преоден рок

Веќе е спремна листата на продажба: Овие фудбалери го напуштаат ПСЖ во летниот преоден рок

пред 5 часа - Фудбал

Според информациите на француските медиуми, во играчкиот табор на ПСЖ во летниот преоден рок се подготвува да се случи најголемиот фудбалски ,,масакр” на трансфери.

 Кобра е новото ремек дело кое ќе доживее премиера на филмското платно за животот на олимпискиот шампион Трстена

,,Кобра” е новото ремек дело кое ќе доживее премиера на филмското платно за животот на олимпискиот шампион Трстена

пред 5 часа - Спорт

Олимпискиот шампион во борење, Шабан Трстена, пред извесен период ја промовираше својата книга „Патот на олимпискиот шампион“,...

На корупцијата и нема крај Уапсен член на ФИФА

На корупцијата и нема крај: Уапсен член на ФИФА

пред 5 часа - Фудбал

EPA/ENNIO LEANZA Со нов срам се соочува раководството на ФИФА откако еден од членовите на светската фудбалска федерација беше уапсен со покренато обвинение за корупција.

1 2 3 4 5 6 7