20
1 2 3 4 5 6 7 
Многу звучни имиња на големиот StartUP Conference NEXT во Бугарија

Многу звучни имиња на големиот StartUP Conference NEXT во Бугарија

на 9.2014 - Техно

Најголемиот стартап и претприемнички настан во Бугарија е закажан за 10-ти и 11-ти октомври во Sofia Event Center , а...

VLC со апдејт за Windows 8 1  но и одложен за Windows Phone

VLC со апдејт за Windows 8.1, но и одложен за Windows Phone

на 9.2014 - Техно

За фановите на VLC медиа плеерот имаме доби и лоши вести. Добрите се дека верзијата за Windows 8.1 наскоро ќе излезе, а лошите е дека VLC ќе биде недостапен за Windows Phone 8.

Заврши уште една успешна приказна   Третиот Startup Weekend во Македонија

Заврши уште една успешна приказна – Третиот Startup Weekend во Македонија

на 9.2014 - Техно

Три дена исполнети со одлична дружба, напорна работа, многу идеи и позитивна атмосфера го одбележаа овогодинешниот Startup Weekend Skopje.

Твитерџиите за Startup Weekend Skopje

Твитерџиите за Startup Weekend Skopje

на 9.2014 - Техно

Во тек е вториот ден од светскиот Startup Weekend кој по трет пат се одржува во Скопје. Учесниците со полна пареа работат на своите идеи и атмосферата во просториите на New Man`s Bussiness Accelerator е динамична и возбудлива.

Започна вториот ден од Startup Weekend Skopje

Започна вториот ден од Startup Weekend Skopje

на 9.2014 - Техно

Многу креативност, возбудливи средби и интересни говорници донесе вчерашното отворање на третиот по ред Startup Weekend во Скопје.

Како Snapchat стана успешен startup

Како Snapchat стана успешен startup?

на 9.2014 - Техно

Популарната апликација Snapchat беше претставена како решение за најголемиот страв кај луѓето – споделување фотографии на социјалните мрежи и останувајќи на интеренет засекогаш.

Прес конференција за Информатијада 2014

Прес-конференција за Информатијада 2014

на 9.2014 - Техно

Министерот за информатичко општество и администрација, Иво Ивановски,  директорот на Агенцијата за млади и спорт, Марјан...

Обезбедете си карта за Startup Weekend Skopje за 40  пониска цена

Обезбедете си карта за Startup Weekend Skopje за 40% пониска цена

на 9.2014 - Техно

Преостануваат само уште два дена до големиот тридневен настан Startup Weekend кој ќе се одржува во Скопје, од 19 – 21 септември во просториите на New Man`s Business Accelerator.

Microsoft ќе го преработува порталот MSN

Microsoft ќе го преработува порталот MSN

на 9.2014 - Техно

Microsoft направи комплетен редизајн на информацискиот портал MSN , кој според компанијата сега е полесен за користење преку мобилни уреди и е покорисен за самите корисници.

Firebird II  #8211  прв паметен автомобил во светот

Firebird II – прв паметен автомобил во светот

на 9.2014 - Техно

Во моментов гледаме вистински бум на секакви паметни автомобили. Сите водечки производители имаат сопствени технологии и...

PayPal не се плаши од Apple Pay

PayPal не се плаши од Apple Pay

на 9.2014 - Техно

Најавата на Apple Pay беше еден од најважните моменти во презентацијата на компанијата пред неколку дена, но нејзиниот платежен систем засега не го плашi многу најголемиот потенцијален конкурент PayPal.

На интернет се појавија 5 000 000 податоци на Gmail корисници

На интернет се појавија 5 000 000 податоци на Gmail корисници

на 9.2014 - Техно

Нов ден, нова вест за кражба и објавување на податоците од познат ресурс на интернет. Денес стана јасно дека на интернет се објавени 5 000 000 записи на пораки и лозинки за Gmail.

Uber создава по 50 000 работни места на месец

Uber создава по 50,000 работни места на месец

на 9.2014 - Техно

Uber помага за откривање на 50 000 нови работни места секој месец, тврди извршниот директор на компанијата Тревис Каланик.

Конечно интеграција на Google Hangouts и Google Voice

Конечно интеграција на Google Hangouts и Google Voice

на 9.2014 - Техно

Според последните податоци, Google Hangouts конечно доби интеграција со Google Voice. Тоа значи дека вашите пораки од Google Voice (не традиционалните СМС пораки од вашиот телефон) конечно ќе се појавуваат во Google Hangouts.

Дали овие фотографии направени со iPhone 6 се доволно фасцинирачки

Дали овие фотографии направени со iPhone 6 се доволно фасцинирачки?

на 9.2014 - Техно

Денеска целата јавност и сите технолошки медиуми се сконцентрирани само на едно – големиот настан на Apple и промоција на iPhone 6 , како и смартчасовникот iWatch.

1 2 3 4 5 6 7