20
1 2 3 4 5 6 7 
Како изгледа објектот кој Apple го изгради за денешниот настан

Како изгледа објектот кој Apple го изгради за денешниот настан

на 9.2014 - Техно

Се чини дека просториите каде што досега Apple ги одржуваше состаноците беа мали за овој денешен голем настан за промоција на новиот iPhone 6 и долго очекуваниот iWatch.

Како да научите да правите  iOS 8 апликации за само 79 долари

Како да научите да правите iOS 8 апликации за само 79 долари

на 9.2014 - Техно

Медиумската компанија од областа на технологијата, The New Web , објави одличен курс за почетници кои сакаат да го следат iOS 8 развојот, како и да учат нови начини за креирање апликации.

Facebook го зголемува фокусот на видеата  дознајте ја новата  auto play  опција

Facebook го зголемува фокусот на видеата, дознајте ја новата „auto-play“ опција

на 9.2014 - Техно

Плановите на Facebook за воведување на опција преку која ќе се покажува колку пати е прегледано едно видео, а сега и најновата...

Facebook Messenger има нов трик за фотографии

Facebook Messenger има нов трик за фотографии

на 9.2014 - Техно

Нов интересен начин за уредување на фотографии на Messenger ќе го зголемува својот број на корисници на апликацијата. Доколку сè уште баравте добра причина зошто да инсталирате Facebook Messenger , можеби сега е правата прилика.

Научен центар во Сан Франциско се бори со староста

Научен центар во Сан Франциско се бори со староста

на 9.2014 - Техно

Google инвестира  се повеќе напори во активности надвор од веб просторот. Конкретно, интернет гигантот работи на проект за...

Samsung ги покажа првите печатачи со оперативен систем Android

Samsung ги покажа првите печатачи со оперативен систем Android

на 9.2014 - Техно

Samsung по време на саемот на IFA 2014 во Берлин најави десет нови мултифункциски печатачи (MFP) за европскиот пазар. Уредите...

Алгоритами го предвидуваат крајот на Твитер

Алгоритами го предвидуваат крајот на Твитер

на 9.2014 - Техно

Главниот финансиски директор на Twitter Антони Ното, во кратко соопштение објави дека дигиталната услуга ќе започне да користи...

Моќно GoPro видео  Погледнете длабоко во внатрешноста на активен вулкан

Моќно GoPro видео: Погледнете длабоко во внатрешноста на активен вулкан

на 9.2014 - Техно

Повторно моќно видео од GoPro! Овој пат не носи на патување во внатрешноста на активен вулкан. Всушност, во тоа е „магијата“ на GoPro камерите, тие најчесто ни даваат можност да го видиме тоа што самите не би можеле.

Facebook претстави алатка со која можете да ги проверувате содржините кои ги споделувате

Facebook претстави алатка со која можете да ги проверувате содржините кои ги споделувате

на 9.2014 - Техно

Facebook денес претстави нова алатка нареченаPrivacy Checkup tool,  која на корисниците им дозволува да ги разгледуваат нивните постави за споделување и да бидат сигурни дека сите нивни права се осигурени.

Solaborate со Windows 8 1 апликација

Solaborate со Windows 8.1 апликација

на 9.2014 - Техно

Solaborate, првата социјална платформа наменета исклучиво за технолошката сфера, креирана во Македонија, а за која пишувавме во повеќе прилики , го објави лансирањето на Solaborate Windows 8.

Зошто Google Glass се најлошиот производ на сите времиња

Зошто Google Glass се најлошиот производ на сите времиња?

на 9.2014 - Техно

Десетминутно видео на Geek Beat ги собира сите факти и образложенија зошто Google Glass се најлошиот производ на сите времиња.

Twitter повторно ги менува фонтовите и додава бои за профилите

Twitter повторно ги менува фонтовите и додава бои за профилите

на 9.2014 - Техно

Twitter откири две промени во дизајнот за да го подобри искуството на своите корисници. На својот профил објавија дека е променет фонтот за да се подобри брзината и читливоста.

Facebook не е достапен за огромен број на корисници

Facebook не е достапен за огромен број на корисници

на 9.2014 - Техно

Facebook во моментот не е достапен за многу голем дел корисници ширум светот. Овој проблем за прв пат беше забележан пред неколку часа, а претставници на компанијата во Северна Америка го потврдија проблемот.

Sony го претстави SmartWach 3  новиот Android смратчасовник

Sony го претстави SmartWach 3, новиот Android смратчасовник

на 9.2014 - Техно

Препознатлив по првите смартчасовници, како да се очекуваше  од Sony што поскоро да биде претставен нов гаџет, со уште повеќе интересни специфики.

Со нов смартфон Sony влегува во трка со iPhone 6 и Galaxy Note 4

Со нов смартфон Sony влегува во трка со iPhone 6 и Galaxy Note 4

на 9.2014 - Техно

Најавата на Sony за новиот смартфон Xperia Z3 , ја вклучи компанијата во трка заедно со Apple и Samsung, кои овој месец ги претставуваат iPhone 6 и Galaxy Note 4.

1 2 3 4 5 6 7