20
1 2 3 4 5 6 7 
ПОЧНА ОДБРОЈУВАЊЕТО Со промотивен спот ќе се привелкуваат туристите во Скопје за Супер купот

ПОЧНА ОДБРОЈУВАЊЕТО: Со промотивен спот ќе се привелкуваат туристите во Скопје за Супер купот

пред 7 месеци - Македонија

Градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски на социјалната мрежа Фејсбук објави промотивно видео кое има за цел да ги промовира убавините на Скопје, но и да ги информира туристите кои ќе го посетат градот за време на одржувањето на Супер купот.

ВМРО ДПМНЕ Владата до крајот на годината ќе го зголеми долгот за 150 милиони евра

ВМРО-ДПМНЕ: Владата до крајот на годината ќе го зголеми долгот за 150 милиони евра

пред 7 месеци - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ во соопштение денеска наведува дека Владата на СДСМ има испланирано до крајот на годината освен тековните задолжувања да го зголеми долгот за дополнителни 150 милиони евра.

СПОРОТ ЗА ИМЕТО ЕДНА ОД ТЕМИТЕ Могерини во Атина на средба со грчкиот државен врв

СПОРОТ ЗА ИМЕТО ЕДНА ОД ТЕМИТЕ: Могерини во Атина на средба со грчкиот државен врв

пред 7 месеци - Балкан

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас денеска во Атина ќе се сретне со високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини, која е во посета на Грција.

ДОГОВОРОТ ЗА ДОБРОСОСЕДСТВО СТОКМЕН Бугарската министерка не сака ни да слушне за постоење на македонско малцинство

ДОГОВОРОТ ЗА ДОБРОСОСЕДСТВО СТОКМЕН:Бугарската министерка не сака ни да слушне за постоење на македонско малцинство

пред 7 месеци - Македонија

Текстот на договорот за добрососедство со Македонија е финализиран и бугарската страна нема намера да води нови преговори.

ПРАВДАТА Е ВО РАЦЕТЕ НА ВРХОВНИОТ СУД Решенијата од Апелација не се конечни одбраната има право на жалба

ПРАВДАТА Е ВО РАЦЕТЕ НА ВРХОВНИОТ СУД: Решенијата од Апелација не се конечни, одбраната има право на жалба

пред 7 месеци - Македонија

Медиумите блиски до СДСМ  побрзаа да ги уапсат осомничените во случаите „Тврдина“ и „Таргет“ додека пак Апелација целосно...

ШТО СЕ ПОДГОТВУВА Нимиц е убеден дека има нов импулс во напорите за решавање на спорот за името

ШТО СЕ ПОДГОТВУВА: Нимиц е убеден дека има нов импулс во напорите за решавање на спорот за името

пред 7 месеци - Македонија

Решавањето на спорот за името е високо на агендата на владата во Скопје и затоа има „нов импулс“ во напорите за решавање...

ПОЛИТИЧКА ХАЈКА И ПРИТИСОК ВРЗ СУДОТ Бараат апсења без правосилно решение и без право на жалба

ПОЛИТИЧКА ХАЈКА И ПРИТИСОК ВРЗ СУДОТ: Бараат апсења без правосилно решение и без право на жалба

пред 7 месеци - Македонија

Политичката хајка по нарачка на СДСМ се потврдува и врз притисокот до МВР да ги уапси на тројцата осомничени за кои Апелацискиот суд вчера донесе одлука за притвор.

НЕ Е ВРАБОТЕН ВО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО Дали новиот државен секретар Милошев е незаконски поставен

НЕ Е ВРАБОТЕН ВО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО: Дали новиот државен секретар Милошев е незаконски поставен?

пред 7 месеци - Македонија

Претседателот на општинската организација на СДСМ Штип Владимир Милошев на почетокот на овој месец беше именуван за државен секретар во Министерство за здравство од стана на министерот Арбен Таватари.

ЗАЕВ Законот за јазиците Владата ќе го донесе пред локалните избори а ако бидеме подготвени ќе биде усвоен и во Парламентот

ЗАЕВ: Законот за јазиците Владата ќе го донесе пред локалните избори, а ако бидеме подготвени ќе биде усвоен и во Парламентот

пред 7 месеци - Македонија

Владата ќе го донесе законот за јазиците пред локалните избори и со тоа нема да ги изгуби гласовите на граѓаните ниту од македонската, ниту од албанската етничка заедница, изјави денеска премиерот Зоран Заев.

БЛЕФ ИЛИ СЕРИОЗНА НАМЕРА Со наближувањето на локалните избори Села секојдневно излегува од владата

БЛЕФ ИЛИ СЕРИОЗНА НАМЕРА: Со наближувањето на локалните избори, Села секојдневно „излегува“ од владата

пред 7 месеци - Македонија

Со наближувањето на терминот за одржување на локалните избори, албанските партнери во владата го зголемуваат притисокот врз премиерот Зоран Заев.

ВМРО ДПМНЕ СДСМ ја задолжува земјата што е можно повеќе

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја задолжува земјата што е можно повеќе

пред 7 месеци - Македонија

СДС кога беше опозиција устата им беше полна за презадолженост на Република Македонија. Денес кога СДС е на власт ја задолжува земјата што е можно повеќе, се вели во соопштението во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

ЗАЕВ РЕТЕРИРА ЗА ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА Нема да е крај на денот ако не го потпишеме

ЗАЕВ РЕТЕРИРА ЗА ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА: Нема да е крај на денот ако не го потпишеме

пред 7 месеци - Македонија

Премиерот Зоран Заев по завршувањето на комисијата за надворешни работи на која се дискутираше за договорот за добрососедство со Бугарија ретерираше од првичните изјави дека е сигурен дека на Илинден договорот ќе биде потпишан.

ПОПОСКИ ЗА ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА Проблем можат да бидат обврските кои ќе ни бидат наметнати со тој договор

ПОПОСКИ ЗА ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА: Проблем можат да бидат обврските кои ќе ни бидат наметнати со тој договор

пред 7 месеци - Македонија

Разликата меѓу декларацијата од 1999 г. и посакуваниот договор од бугарска страна кој евентуално би се потпишувал во 2017 г.

ФУДБАЛСКА ЛЕКЦИЈА Вардар со големи 3 1 обезбеди 3 рунда

ФУДБАЛСКА ЛЕКЦИЈА: Вардар со големи 3:1 обезбеди 3. рунда

пред 7 месеци - Фудбал

Фудбалерите на Вардар се во 3. коло од квалификациите за пласман во Лигата на шампионите. После одличното второ полувреме во Струмица беше обезбеден триумфот што толку се посакуваше.

ПОРАСНАА ГАЌИТЕ НА ГРИГОР Кога Никол масира цела плажа зјапа

ПОРАСНАА ГАЌИТЕ НА ГРИГОР: Кога Никол масира цела плажа зјапа

пред 7 месеци - Забава

Раната елиминација од Вимболдон, бугарскиот тенисер Григор Димитров ја лечи на плажа во друштво на својата девојка Никол Шерзингер.

1 2 3 4 5 6 7