20
1 2 3 4 5 6 7 
Кендрик Ламар освои Пулицерова награда

Кендрик Ламар освои Пулицерова награда

пред 38 минути - Мода

Оваа информација изненади многумина, но не ја намалува нејзината вистинитост. Имено, за првпат во историјата се случува оваа награда во музичка категорија (што е исто така податок кој не секој го знае) да биде доделена на рап изведувач.

ЕНТЕР Фест   нов музички фестивал во Македонија кон крајот на мај

ЕНТЕР Фест - нов музички фестивал во Македонија кон крајот на мај

пред еден час - Мода

Од 29 мај до 03 јуни, на две сцени, надвор и внатре во спортскиот центар Борис Трајковски, започнува ново музичко доживување за љубителите на фестивалите - ЕНТЕРФЕСТ.

Авантуристичкиот дух на Калифорнија во новата колекција на Манго

Авантуристичкиот дух на Калифорнија во новата колекција на Манго

пред еден час - Мода

Лесниот и лежерен ритам на калифорниското сончево крајбрежје, го диктира темпото на новата летна колекција на шпанскиот бренд Манго.

Фантастичната Меј Маск на насловната на Harper s Bazaar за нејзиниот 70 ти роденден

Фантастичната Меј Маск на насловната на Harper’s Bazaar за нејзиниот 70-ти роденден

пред 3 часа - Мода

На својот 70-ти роденден, познатата модна инфлуенсерка Меј Маск се најде на насловната страна на престижниот Harper's Bazaar!...

Меган Маркл го има најубавиот фустан во пруги сезонава

Меган Маркл го има најубавиот фустан во пруги сезонава

пред 3 часа - Мода

Прекрасната актерка Меган Маркл повторно го привлече вниманието на јавноста појавувајќи се во шармантен фустан во пруги на Денот на Комонвелтот во придружба на принцот Хари.

Тина Тарнер во елегантно издание на премиера на мјузиклот за нејзиниот живот

Тина Тарнер во елегантно издание на премиера на мјузиклот за нејзиниот живот

пред 4 часа - Мода

Познатата пејачка Тина Тарнер веќе осум години е надвор од јавниот свет. Живее во швајцарија со својот сопруг, продуцентот Ервин Бах и ужива во смирениот живот.

Четврток во сиво и розово

Четврток во сиво и розово

пред 5 часа - Мода

Четвртокот го боиме во сиви и розови нијанси. Нашиот денешен предлог се сиви панталони со дискретен каро принт. Во делот на струкот се врзуваат со широк ремен.

Има еден галеб тажен

Има еден галеб тажен

пред 21 часа - Мода

Автор: Небојша Толески Куп партали по дома, во орманите, складирани во кутии или во вреќи, на таван или во пренатрупан подрум.

Какви очила за сонце ќе се носат пролеттва

Какви очила за сонце ќе се носат пролеттва?

пред 23 часа - Мода

Пролетва, во мода се враќа сè што е ретро тренд. Тоа наиде на поделени мислења. Додека едни се радуваат на необичните бои...

Must have  ретро очила   колоритни алки

Must have: ретро очила + колоритни алки

пред еден ден - Мода

Модните брендови и дизајнерите често знаат да се свртат назад во времето и да побараат инспирација во минатото, при дефинирањето на современите модни текови.

Целовечерен џез хепенинг со  Today it s all about jazz  на 30 Април

Целовечерен џез-хепенинг со „Today it’s all about jazz“ на 30 Април

пред еден ден - Мода

Второто издание на манифестацијата „Today it's all about jazz" или „Денес сѐ е џез" во организација на Здружението на џез-музичари и слободни уметници, ќе се одржи на 30 април во Македонската филхармонија.

Париски шик во пруги

Париски шик во пруги

пред еден ден - Мода

Играта со принтови носи бесконечна забава. Не само што тенденциите наметнуваат нивно слободно комбинирање што не мора да следи некаков концепт, туку таквата игра нуди широк простор за изразување на личните стилски погледи.

Семеен портрет по повод роденденот на Викторија Бекам

Семеен портрет по повод роденденот на Викторија Бекам

пред еден ден - Мода

По повод својот 44-ти роденден, славната дизајнерка Викторија Бекам објави симпатична семејна фотографија со своите четири деца Бруклин, Ромео, Круз и Харпер.

 Исцелител  повторно во САД

„Исцелител“ повторно во САД

пред еден ден - Мода

„Исцелител" ќе се прикажува на 37-миот меѓународен филмски фестивал во Минеаполис. Филмот ќе се прикажува во програмата „светско кино" на 20-ти и 23-ти април.

Ѓумар беше премногу посебен за да се претопи во толпата

Ѓумар беше премногу посебен за да се претопи во толпата

пред еден ден - Мода

„Музичка младина за Маестро Ѓумар“ е насловот на концертот кој ќе се одржи на 22. април во големата сала на Македонската филхармонија со чест на легендарниот диригент Саша Николовски – Ѓумар.

1 2 3 4 5 6 7