20
1 2 3 4 5 6 7 
Нешо Авторизација Realizm

Нешо (Авторизација) Realizm

на 8.2014 - Забава

Нешо (без Саша, а од поново време познат и како Реалиста) од велешката екипа Авторизација ви го претставува неговото ново видео насловено "Realizm".

Jeru the Damaja во летниот клуб Хавана

Jeru the Damaja во летниот клуб Хавана

на 6.2014 - Забава

Хип Хоп светот го дознава младиот Kendrick "Jeru the Damaja" Davis со неговата легендарна строфа на траката I'm The Man од 1992 од албумот Daily Operation на Gang Starr.

За оние кои не се откажале од книгите

За оние кои не се откажале од книгите

на 6.2014 - Живот

Ова е новиот продукт на Nobody & Co и се вика Bibliochaise, супер удобна фотелја во која може да се сместат преку 300 книги и списанија.

Отворено писмо за Чиста Околина

Отворено писмо за Чиста Околина

на 6.2014 - Забава

Поминав низ многу периоди во животот на млад рапер и еве сега-рапер во години. Никогаш во животот не се одреков од 4/4.

Geordi La Forge собра 1 000 000 долари за 24 саати

Geordi La Forge собра 1 000 000 долари за 24 саати

на 6.2014 - Живот

Kickstarter кампањата на LeVar Burton за враќањето на ултра, мега, гига популарната емисија за деца, Reading Rainbow, собра повеќе од 1 000 000 долари во првите 24 часа.

Anonymous за Malaysian Airlines MH370

Anonymous за Malaysian Airlines MH370

на 6.2014 - Забава

Од сите приказни што ги слушнавме за исчезнувањето на Malaysian Airlines MH370, оваа на Anonymous е некако најлогична. Сите факти кои ги изнесоа се 100% вистина и можат да се проверат на интернет, ваше е дали ќе верувате или не.

Batman Arkham Knight gameplay видео

Batman: Arkham Knight gameplay видео

на 6.2014 - Техно

Rocksteady е гејминг студо од London основано 2004 година. Најпознати се по серијалот за ултимативниот супер херој Batman, и во светот важат како единствен колектив кој вистинси успеал да ја пренесе есенцијата на стрип/филм во видео игра.

Кога жена ти ќе ти купи Millennium Falcon

Кога жена ти ќе ти купи Millennium Falcon

на 6.2014 - Забава

Bruce Branit е човекот кој стои позади оваа генијална реклама направена за промоција на неговата агенција Branit|vfx. Рекламата...

Мебел за оние кои не се откажале од книгите

Мебел за оние кои не се откажале од книгите

на 6.2014 - Живот

Ова е новиот продукт на Nobody & Co и се вика Bibliochaise, супер удобна фотелја во која може да се сместат преку 300 книги и списанија.

22 000 Коцки Еден епик Avengers Helicarrier

22,000 Коцки Еден епик Avengers Helicarrier

на 6.2014 - Забава

LEGO Ideas е името на програмата преку која независните проекти како Ghostbusters, Minecraft и Back to the Future станаа дел од официјалната гама на производителот.

Dan Bilzerian ултимативниот цар

Dan Bilzerian ултимативниот цар

на 5.2014 - Живот

Роден е во Tampa, има завршено криминалистика и бизнис на University Of Florida, бил член на Американската Морнарица, успешно...

Kingsman  The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

на 5.2014 - Забава

Posh верзија на Wanted meets James Bond, meets XXX. Како изгледа работава има само две опции, или ќе биде лудница или нема да го догледаме до крај.

Street Fighter Assassin s Fist

Street Fighter Assassin's Fist

на 5.2014 - Живот

По 2 години напорна работа Machinima конечно го издаде својот нов веб серијал инспириран од легендарната игра на Capcom во кој е обработена приказната за младите Ruy и Ken Masters и нивниот учител Gouken.

Shanghai градот на иднината

Shanghai градот на иднината

на 5.2014 - Забава

Со 24 000 000 жители, Shanghai е најнаселениот град во светот. Се протега на 6,340 квадратни километри на делтата на Yangtze и е дом на најпрометното светско трговско пристаниште.

Реиздание на култната Twin Peaks

Реиздание на култната Twin Peaks

на 5.2014 - Живот

Сериите по последно време имаат тенденција да станат многу подобри од долгометражниот филм, сите најјаки фаци од индустријата или продуцираат или режираат по една надевајќи се дека ќе успеат да остават свој белег.

1 2 3 4 5 6 7