20
1 2 3 4 5 6 7 
Во Тирана е уапсен гостиварец осомничен за тероризам

Во Тирана е уапсен гостиварец осомничен за тероризам

на 8.2016 - Без катеторија

И.А. (46) од Гостивар вчера беше приведен во Тирана по меѓународна потерница распишана од Македонија за учество во странска...

Лустерот на Офицерски дом уништен

Лустерот на Офицерски дом уништен

на 8.2016 - Без катеторија

Оваа фотографија е направена ден после земјотресот во Скопје 1963тата, кога гламурозниот лустер во тогашниот Офицерскиот...

Државната награда  Мајка Тереза  оваа година ја добива битолскиот примариус   д р Димитар Котевски

Државната награда „Мајка Тереза” оваа година ја добива битолскиот примариус . д-р Димитар Котевски

на 8.2016 - Без катеторија

Одборот за доделување на државната награда „Мајка Тереза”, согласно Законот за државните награди на својата седница донесе...

Чесноста како особина не е изумрена

Чесноста како особина не е изумрена

на 8.2016 - Без катеторија

Денес во  ТЕРА  пристигна оваа фотографија на која е 98 годишниот битолчанец Борис кој денес го загуби својот паричник. Борис...

Помошта од собирниот пункт во Ресен отпатува во собирните центри на поплавениот регион

Помошта од собирниот пункт во Ресен отпатува во собирните центри на поплавениот регион

на 8.2016 - Без катеторија

Денеска од собирниот пункт кој го имаа воспоставено Општина Ресен и Општинската организација на Црвениот Крст од Ресен, кон...

Тепан и потстрижан насила поради долг од 30 000 денари

Тепан и потстрижан насила поради долг од 30.000 денари

на 8.2016 - Без катеторија

На 14.08.2016 година во 19.35 часот во СВР Битола С.Ш. (39) од с. Ивањевци, Битолско, пријавил кривично дело „разбојништво“...

Хуманитарна акција во Канада за настраданите во поплавите во Скопско

Хуманитарна акција во Канада за настраданите во поплавите во Скопско

на 8.2016 - Без катеторија

За помалку од три часа во МПЦ Св. Илија од Мисисага Онтарио, Канада беа собрани близу 17.000 илјади долари за помош на

200 000 евра помош од Италија за настраданите во поплавите

200.000 евра помош од Италија за настраданите во поплавите

на 8.2016 - Без катеторија

Италијанското Министерство за надворешни работи и меѓународна соработка – Генерална дирекција за соработка и развој преку...

Собранието усвои предлог   заклучоци за помош на погодените од поплавите

Собранието усвои предлог – заклучоци за помош на погодените од поплавите

на 8.2016 - Без катеторија

Усвоените заклучоци беа предложени од Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ и Талат Џафери од ДУИ и за нив не гласаа пратениците од опозицијата.

Се одржа пливачкиот куп на долги патеки на Преспанското Езеро

Се одржа пливачкиот куп на долги патеки на Преспанското Езеро

на 8.2016 - Без катеторија

Денеска на Преспанската Плажа “Конект“ во Сливница се одржа пливачки натпревар на долги патеки како дел од Пливачкиот Куп...

Собраниска седница за поплавите

Собраниска седница за поплавите

на 8.2016 - Без катеторија

Со едноминутно молчење, пратениците на денешната седница им оддадоа почит на загинатите во поплавите од 6 август. Седницата...

Стотина параглајдеристи го украсија небото над Битола

Стотина параглајдеристи го украсија небото над Битола

на 8.2016 - Без катеторија

Попладнево небото над Битола беше украсено од стотина параглајдеристи кои од западниот дел над Битола преку средишниот,  се спуштаа кон Пелагониската котлина.

29 годишно момче загина на патот Ропотово Дебреште

29 годишно момче загина на патот Ропотово-Дебреште

на 8.2016 - Без катеторија

На 13.08.2016 година околу 18,30 часот на регионалниот пат Ропотово-Дебреште на м.в.„Чаир“ Г.Ѓ.(29) од с.Секирци-прилепско,...

Сончево со слаб до умерен северен ветер

Сончево со слаб до умерен северен ветер

на 8.2016 - Без катеторија

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, ќе дува умерен северен ветер. Утринската...

Саздов и неговите колеги освоија 3 4 милиони долари на ДОТА 2

Саздов и неговите колеги освоија 3,4 милиони долари на ДОТА 2

на 8.2016 - Без катеторија

Македонецот Мартин Саздов, во светот на гејмингот познат како „Сакса“, го направи најголемиот успех во историјата на македонскиот...

1 2 3 4 5 6 7