20
1 2 3 4 5 6 7 
Семејна драма во Делчево Му забила нож во гради на сопругот

Семејна драма во Делчево: Му забила нож во гради на сопругот

на 8.2016 - Без катеторија

Дваесет и петгодишната албанка А.О. вчера попладне му зарила нож во градите на својот сопруг С.О. (41) од делчевското село Тработивиште.

Побрзајте  Уште 7 дена летни уписи во МАСТЕР со 15  попуст

Побрзајте ! Уште 7 дена летни уписи во МАСТЕР со 15 % попуст !

на 7.2016 - Без катеторија

Уште само една недела или седум дена можност да добиете 15 % попуст на било кој од курсевите за странски јазици во МАСТЕР…...

Десетте матуранти ученици на генерација од СОУ М М Брицо заминаа на наградно патување

Десетте матуранти- ученици на генерација од СОУ „М.М.Брицо“ заминаа на наградно патување

на 7.2016 - Без катеторија

Најдобрите десет матуранти ученици на генерација од СОУ„М.М.Брицо“ денес заминаа на долгоочекуваното наградно патување низ неколку европски дестинации.

Хорор во Делчево Влегол во спалната соба и ја ограбил

Хорор во Делчево: Влегол во спалната соба и ја ограбил

на 7.2016 - Без катеторија

Млада девојка доживеала вистински хорор во Делчево. Таа вчера во 08,10 часот по телефон во Полициската станица Делчево Е.

Делчево Денес за доброто на граѓаните Ќе се среди ли некогаш просторот помеѓу зградата Делчевчанка и Бродот

Делчево Денес за доброто на граѓаните: Ќе се среди ли некогаш просторот помеѓу зградата Делчевчанка и Бродот?

на 7.2016 - Без катеторија

Делчево Денес повотно со сторија за доброто на граѓаните во Делчево, овојпат за еден можеби не толку битен за некого, но...

Делчевчанка наградена со Инженерски прстен

Делчевчанка наградена со “Инженерски прстен“

на 6.2016 - Без катеторија

Ивона Павловска од Делчево го доби признанието “Инженерски прстен 2016“. Ивона која дипломира на Факултет за дизајн и технологии...

Во Делчевско пронајден машки труп во распаѓање

Во Делчевско пронајден машки труп во распаѓање

на 6.2016 - Без катеторија

Во атарот на делчевското село Петрашевец утрово е пронајден машки труп во распаѓање. Според информацијата од Итната медицинска...

Фудбалер од Делчево во хумана мисија за свој сограѓанин

на 6.2016 - Без катеторија

„Ништо во нашиот живот нема да се промени ако не се промениме прво себеси. Овој наметнат систем, постојано ни ги наметнува лагите и митовите.

Пред Спасовден осквернавен манастирот Св Илија кај Ѕвегор

Пред Спасовден, осквернавен манастирот Св Илија кај Ѕвегор

на 6.2016 - Без катеторија

Пред Спасовден, осквернавен манастирот Св Илија кај Ѕвегор, објави телевизија Стар . Неверници ја разбиле влезната врата на манастирот и се послужиле со парите кои верниците ги оставаат за здравје.

Манчевски од Делчево Фер и демократски избори што поскоро

Манчевски од Делчево: Фер и демократски избори што поскоро

на 6.2016 - Без катеторија

Ви пренесуваме видео и фотографии од обраќањето на Дамјан Манчевски, потпретседател на СДСМ, на денешниот протест во Делчево за враќање на правдата, слободата и демократијата во Македонија.

Делчево Благајник во банка исплатил 4000 евра на ополномоштен без да го провери идентитетот

Делчево: Благајник во банка исплатил 4000 евра на ополномоштен, без да го провери идентитетот

на 6.2016 - Без катеторија

Делчевската полиција поднесе кривична пријава против М.А. (57) од Виница, благајник во Стопанска банка Делчево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело злоупотреба на службената положба и овластување.

Делчевско училиште бара извинување од наставничка

на 6.2016 - Без катеторија

„Денес во општеството се на најниското скалило, ние имаме почит од родителите и луѓето со кои соработуваме, меѓутоа во име...

Шарената револуција од Делчево порача Селективната правда е неправда

Шарената револуција од Делчево порача “Селективната правда е неправда”

на 5.2016 - Без катеторија

Шарената револуција во Делчево продолжи со протестите и порача “Селективната правда е неправда ” … Ѓраѓаните на Делчево од ден на ден и даваат се поголема подршка на т.

Фолклорната група  Копачка  на балканска турнеја во Србија и Словенија

Фолклорната група ” Копачка ” на балканска турнеја во Србија и Словенија

на 5.2016 - Без катеторија

Нашата фоклорната група „Копачка“ од село Драмче, Делчево, ја претставува Македонија на Деновите на македонска култура во...

ОГРАНИЧЕНА ПОНУДА  МАСТЕР ви нуди летни курсеви и 15  попуст за сите ново запишани за следната година

ОГРАНИЧЕНА ПОНУДА : МАСТЕР ви нуди летни курсеви и 15 % попуст за сите ново запишани за следната година

на 5.2016 - Без катеторија

Центарот за странски јазици МАСТЕР од Делчево ви нуди уште една новост и поволност… Полека привршуваат курсевите во Центарот...

1 2 3 4 5 6 7