20
1 2 3 4 5 6 7 
За имунитет на децата им се потребни микроби а не антибиотици

За имунитет на децата им се потребни микроби, а не антибиотици

пред 2 часа - Здравје

Да, важно е да се мијат раце. Но денеска навистина претеруваме, предупредуваат научниците. Уништувањето на микробите на рацете...

Словенечката банка НЛБ бара купувач за лошите кредити

Словенечката банка НЛБ бара купувач за лошите кредити

пред 2 часа - Економија

Љубљанската НЛБ банка почна да бара инвеститори кои сакаат да купат портфолио на лошите побарувања во Србија. Станува збот за лоши кредити во вредност од околу 115 милиони евра и помало портфолио на недвижности.

Државниот долг на САД првпат надмина 21 000 милијарди долари

Државниот долг на САД првпат надмина 21.000 милијарди долари

пред 3 часа - Свет

Националниот долг на САД првпат во историјата ја надмина сумата од 21.000 милијарди долари, покажуваат најновите податоци на американското Министерство за финансии.

Богоев Општина Карпош должи 18 милиони евра

Богоев: Општина Карпош должи 18 милиони евра

пред 3 часа - Скопје

Во овој момент, вкупниот долг на Општина Карпош е 1.105.000.000 денари, близу 18 милиони евра, рече градоначалникт на Карпош, Стефан Богоев во емисијата „Тренд Анализа“ на Телевизија 24.

Миранда од Сексот и градот влезе во трка за гувернер на Њујорк

Миранда од „Сексот и градот“ влезе во трка за гувернер на Њујорк

пред 3 часа - Сцена

Американската актерка и активистка Синтија Никсон, најпозната по улогата на Миранда во „Сексот и градот“ денеска соопшти дека ќе се кандидира за гувернер на сојузната држава Њујорк.

Што да се прави кога е детето премногу воспитано

Што да се прави кога е детето „премногу“ воспитано?

пред 3 часа - Живот

Целта на секој родител е неговото дете еден ден да порасне во функционална возрасна личност. Воспитувањето е процес на изградба на самостојна личност, одговорна кон себе и кон другите, која добро функционира во општеството.

Косово Демаркацијата во рацете на Горанецот Адем Хоџа

Косово: Демаркацијата во рацете на Горанецот Адем Хоџа

пред 3 часа - Свет

Седницата на косовскиот парламент, што ќе биде четврт обид во неполн месец да се ратификува договорот за демаркација на границата со Црна Гора закажана е за утре попладне, во 16 часот.

Дошле по невестата бегалка завршиле во болница

Дошле по невестата бегалка, завршиле во болница

пред 4 часа - Македонија

Секири, ножеви, метални шипки биле употребени, во групна тепачка што се случила помеѓу две семејства во во вторникот во населбата Шуто Оризари.

СЛОБОДЕН УДАР Ќосето доби налог за егзекуција

СЛОБОДЕН УДАР Ќосето доби налог за егзекуција

пред 4 часа - Македонија

Урнат е споменикот на Ќосето пред судската палата, ама споменот и митот за големиот ликвидатор диво, насилнички, интензивно се гради од пред куќите на пратениците од СДСМ.

Вашингтон и Брисел на резиборот на Путин Не сме изненадени

Вашингтон и Брисел на резиборот на Путин: Не сме изненадени!

пред 4 часа - Свет

Белата куќа „не е изненадена од резултатот” од претседателските избори во Русија, што му овозможија на Владимир Путин уште шестгодишен мандат.

Локвенец Кој е вистинскиот Влатко оној кој шири омраза или оној од 27 април

Локвенец: Кој е вистинскиот Влатко, оној кој шири омраза или оној од 27 април?

пред 4 часа - Македонија

Пратеникот Хари Локвенец во вечерашното гостување на Канал 5 му порача на неговиот соговорник Влатко Ѓорчев да не го крева адреналинот на граѓаните со манипулации завиени во форма на патриотизам.

И Твитер забранува реклами на крипто валути

И Твитер забранува реклами на крипто валути

пред 4 часа - Економија

Социјалната мрежа Твитер ќе ги забрани рекламите на крипто валути на својата платформа. Американската компанија ќе ја објави...

Возач починал од срцев удар додека возел цистерна

Возач починал од срцев удар додека возел цистерна

пред 5 часа - Македонија

Возач на цистерна полна со гас починал од срцев удар додека возел по што цистерната удрила во рид и се преполовила. Несреќата се случила на меѓународниот пат за Бугарија во близина на месноста викана Илиева чешма.

Загина акробат на Сирк де солеј

Загина акробат на „Сирк де солеј“

пред 6 часа - Живот

Акробат на светски познатиот „Сирк де солеј“ загина за време на настап во Тампа, Флорида. Триесет и осумгодишниот Јан Арно им подлегнал на повредите во болница, каде што итно бил префрлен, откако паднал од височина од околу пет метри.

Близначки со различна боја на кожата

Близначки со различна боја на кожата

пред 6 часа - Живот

Близначките од Бирмингем, Мили и Марша, се редок феномен. На 11 години едната е со светол тен, а другата е црномуреста, додека на раѓањето имале исто боја на кожата.

1 2 3 4 5 6 7