20
1 2 3 4 5 6 7 
Како да ги освоите клиентите

Како да ги освоите клиентите

пред 5 часа - Економија

Фото: Pixabay Финансискиот успех не зависи толку од знаењето што го поседуваме колку од способноста да ги изразиме своите идеи, да преземеме лидерска улога, но и да го поттикнеме ентузијазмот кај луѓето и нивната наклонетост кон нас.

ДЗС  Превезени патници со автобуси за четврто тримесечје во 2017

ДЗС: Превезени патници со автобуси за четврто тримесечје во 2017

пред 6 часа - Македонија

Според податоците на Државниот завод за статистика, во четвртото тримесечје од 2017 година, во однос на истиот период од 2016 година, вкупниот број на превезените патници во патниот патнички превоз е намален за 5,9%.

Во Македонија 63  од возачите користат мобилен телефон додека возат

Во Македонија 63% од возачите користат мобилен телефон додека возат

пред 6 часа - Македонија

Употребата на мобилен телефон додека возачот управува моторно возило, станува причина број еден за одвлекување на вниманието кај возачите.

Тргување со благородни метали

Тргување со благородни метали

пред 7 часа - Економија

Фото: Pixabay Во минатото, благородните метали главно се користеле како валута. Денес, тие се високо ценети како инвестиции и индустриски артикли.

Ravean   ракавици што топлат според желбите на корисникот

Ravean – ракавици што топлат според желбите на корисникот

пред 7 часа - Свет

Фото: Kickstarter Ravean ракавиците се совршени за оние кои имаат ладни дланки. Тие направени од козја кожа и се дизајнирани да ги држат рацете топли со само еден допир на копче.

Започна пријавувањето за наградите на Sarajevo Business Bridge Awards 2018

Започна пријавувањето за наградите на Sarajevo Business Bridge Awards 2018

пред 8 часа - Македонија

Сараево Бизнис Форум (СБФ) на 25 април ќе ги додели престижните признанија Sarajevo Business Bridge Awards на компаниите...

Македонија на дното  Германија и Франција   најбогати држави во ЕУ

Македонија на дното, Германија и Франција – најбогати држави во ЕУ

пред 8 часа - Економија

Фото: Pexels Членките на Европската Унија, Германија и Франција се државите со најголем профит во ЕУ, покажува најновото истражување на historynutshell.

Учениците ОУ Коле Неделковски со креативна акција во Градскиот парк

Учениците ОУ Коле Неделковски со креативна акција во Градскиот парк

пред 9 часа - Македонија

Учениците од ОУ Коле Неделковски заедно со Алпско млеко напавија акција каде со заеднички сили обезбедија храна и привремени...

Kit Kat прогласена за најдобра чоколада во светот

Kit Kat прогласена за најдобра чоколада во светот

пред 9 часа - Свет

Фото: Facebook Чоколадата Kit Kat на светски познатиот бренд Nestle е прогласена за најдобра чоколада во светот, пренесува Independent .

Sony ќе креира такси возила со вештачка интелигенција

Sony ќе креира такси возила со вештачка интелигенција

пред 10 часа - Свет

Фото: Facebook Јапонската компанија Sony најави револуционерни промени во начинот на којшто функционираат такси возилата во Јапонија.

Geodome 4   шатор за екстремни услови

Geodome 4 – шатор за екстремни услови

пред 10 часа - Свет

Фото: Facebook Компанијата за спортска опрема, The North Face, креираше шатор во форма на купола, погоден за секакви временски услови, објави Curbed .

Ултра тенка е   кожа што го следи здравјето на корисникот

Ултра тенка е – кожа што го следи здравјето на корисникот

пред 11 часа - Свет

Фото: University of Tokyo Истражувачи од Универзитетот во Токио создадоа електронска кожа којашто може да ги измери и прикаже виталните функции на срцето во реално време, пишува Designboom .

Светозар Јаневски учесник на претстојниот Копаоник бизнис форум

Светозар Јаневски учесник на претстојниот Копаоник бизнис форум

пред 11 часа - Македонија

Јубилејниот 25-ти по ред Копаоник бизнис форум ќе се одржи од 4 до 7 март во хотелот Гранд на Копаоник. Досега присуството го потврдија преку 1.

Yura гради нова фабрика во Лесковац  вредна 40 милиони евра

Yura гради нова фабрика во Лесковац, вредна 40 милиони евра

пред 12 часа - Балкан

Фото: Pexels Kорејската компанија Yura гради нова фабрика во Лесковац, во којашто ќе бидат инвестирани 40 милиони евра, пишува Jugmedia .

Најдобрите бизнис лидери ги имаат овие пет особини

Најдобрите бизнис лидери ги имаат овие пет особини

пред еден ден - Економија

Фото: Pixabay Да се биде ефикасен бизнис лидер е долгогодишна пракса. Ефективното лидерство значи умешност да се балансираат голем број на вештини.

1 2 3 4 5 6 7