20
1 2 3 4 5 6 7 
Зошто првите луѓе на Скопски пазар купувале  па поништувале акции на фирмата

Зошто првите луѓе на Скопски пазар купувале, па поништувале акции на фирмата?

пред еден ден - Економија

Проблемите и предизвиците со кои денес се соочува Скопски пазар не изненадуваат и се резултат на повеќе неразумни деловни...

Асоцијацијата за е трговија на Македонија започна со градење капацитети за раст на е трговијата

Асоцијацијата за е-трговија на Македонија започна со градење капацитети за раст на е-трговијата

пред еден ден - Економија

Изминатите два дена беа целосно посветени на содржините од Дигиталниот самит, но во исто време и со иста цел – кон “Дигитална Македонија”, се случуваа и дводневните обуки за е-трговија која претставува интегрален дел од едно дигитално општество.

Николовски  Активно работиме на воспоставување на земјоделски иновативни системи и унапредување на технологиите во земјоделството

Николовски: Активно работиме на воспоставување на земјоделски иновативни системи и унапредување на технологиите во земјоделството.

пред еден ден - Економија

Воведувањето на новите технологии во земјоделството е приоритет на секоја држава која што цели кон создавање на едно модерно,...

Коста Митровски е новиот претседател на МАКЕДОНСКАТА БАНКАРСКА АСОЦИЈАЦИЈА

Коста Митровски е новиот претседател на МАКЕДОНСКАТА БАНКАРСКА АСОЦИЈАЦИЈА

пред еден ден - Економија

На 20 април 2018 година во Скопје се одржа Основачко собрание на Здружение за остварување на заеднички интереси на банките и унапредување на нивното работење, МАКЕДОНСКА БАНКАРСКА АСОЦИЈАЦИЈА.

Шилегов најави три значајни проекти  а од утре се распишува јавниот повик за доделување субвенции за велосипеди

Шилегов најави три значајни проекти, а од утре се распишува јавниот повик за доделување субвенции за велосипеди

пред еден ден - Економија

Градот Скопје интензивно работи на креирање јавен транспорт којшто е економски ефикасен и не го загадува воздухот. Градоначалникот...

OPEL ги претстави новите СУВ модели во Скопје

OPEL ги претстави новите СУВ модели во Скопје

пред еден ден - Економија

На свечена промоција во Сити Хол во Скопје, во присуство на голем број новинари, претставени се новите СУВ модели на Opel: Crossland X, Mokka X и Grandland X.

Животно искуство  11 млади истражувачи споделуваат патувајќи околу светот  а една од земјите е Македонија

Животно искуство: 11 млади истражувачи споделуваат патувајќи околу светот, а една од земјите е Македонија

пред еден ден - Економија

Весела Моловска, менаџер во културата што веќе десет години живее и работи во странство, во соработка со Јавна Соба од Скопје и World Life Experience од Португалија ја покрена иницијативата за еден ваков проект да се случи во Македонија.

Рамсторе го отвори својот 25ти маркет

Рамсторе го отвори својот 25ти маркет

пред еден ден - Економија

Рамсторе Македонија,  денес, 20 Април   во населбата Скопје Север  го отвори 25 иот Рамсторе Маркет кој  се простира на 500...

Хуманитарна изложба на Христина Тарабунова  Собраните средства наменети за дечињата од онкологија

Хуманитарна изложба на Христина Тарабунова- Собраните средства наменети за дечињата од онкологија

пред еден ден - Економија

На 29ти април  во кафе бар „Излет“, ќе се оддржи втората самостојна изложба „Интернационалниот ден на желбата“, на младата...

Аналитичарите порачуваат  За развој на социјалното претприемништво потребна е континуирана поддршка

Аналитичарите порачуваат: За развој на социјалното претприемништво потребна е континуирана поддршка

пред еден ден - Економија

Одржливоста на социјалните претпријатија сè уште претставува предизвик за регионот, вклучително и за Македонија. Без обезбедување...

Сите на стартната линија  Уште 8 дена за пријавување на Виз Ер Скопски маратон

Сите на стартната линија! Уште 8 дена за пријавување на Виз Ер Скопски маратон

пред еден ден - Економија

Оваа година Виз Ер Скопски маратон ќе се одржи во недела, 06.05.2018, со старт во 08.30 часот. На агендата повторно се маратонот, полумаратонот, штафетниот маратон и трката на 5 километри.

Делегација предводена од Тевдовски и Богов на Пролетни средби на ММФ и СБ во Вашингтон

Делегација предводена од Тевдовски и Богов на Пролетни средби на ММФ и СБ во Вашингтон

пред еден ден - Економија

Делегација предводена од министерот за финансии Драган Тевдовски и гувернерот на Народната банка Димитар Богов, од денеска учествува на редовните Пролетни средби на Светска банка и Меѓународниот монетарен фонд во Вашингтон.

ПОТПИШАН МЕМОРАНДУМ ЗА СОРАБОТКА СО УНИВЕРЗИТЕТОТ ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ШТИП И ОДРЖАНА ПРЕЗЕНТАЦИЈА ПРЕД СТУДЕНТИТЕ

ПОТПИШАН МЕМОРАНДУМ ЗА СОРАБОТКА СО УНИВЕРЗИТЕТОТ ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ШТИП И ОДРЖАНА ПРЕЗЕНТАЦИЈА ПРЕД СТУДЕНТИТЕ

пред еден ден - Економија

На 19 април 2018 година директорот на Царинската управа, г-дин Ѓоко Танасоски одржа предавање пред студентите на економскиот факултет при Универзитетот „Гоце Делчев“ –  Штип и ги запозна со надлежностите на Царинската управа.

Атрактивни теми и панели на 9 тиот Сараево Бизнис Форум 2018

Атрактивни теми и панели на 9-тиот Сараево Бизнис Форум 2018

пред еден ден - Економија

Сараевo Бизнис Форум, кој ќе се одржи оваа година на 25 и 26 април во Сараево (БиХ), ќе понуди бројни атрактивни теми за...

Газда што секој би го посакал  Подарува по 1000 евра од родено дете на своите вработени

Газда што секој би го посакал: Подарува по 1000 евра од родено дете на своите вработени

пред еден ден - Економија

Предраг Томиќ е работодавец што секој би посакал.Тој на секој вработен му поклонува по 1000 евра за родено дете. Во случај некој да добие близнаци или тројка, сумата би била двојна или тројна.

1 2 3 4 5 6 7