20
1 2 3 4 5 6 7 
Како да постигнете ефект на кратка коса без да ја скратите

Како да постигнете ефект на кратка коса без да ја скратите?

пред еден ден - Без катеторија

Поголемиот дел од жените имаат потреба од често менување на фризурата. Менувањето на бојата може да се изведе кога и да посакате...

Камилицата е најголемиот сојузник во борба со стриите

Камилицата е најголемиот сојузник во борба со стриите

пред еден ден - Без катеторија

Секој кој за кратко време изгубил поприличен број на килограми веројатно се соочил со појава на стрии по телото. Тие обично се појавуваат на колковите, задникот, нозете, стомакот и градите.

Стил на денот

Стил на денот

пред 3 дена - Без катеторија

Стил на денот

Хороскопот открива во кој знак е родена вашата сродна душа и животен сопатник

Хороскопот открива во кој знак е родена вашата сродна душа и животен сопатник

пред 3 дена - Без катеторија

Дали некогаш ќе ја пронајдеме сродната душа? Ова е прашање кое ги мачи двата пола кои се сеуште сами. Животот во модерниот свет не е лесен, луѓето се оттуѓени и неможат сите да ги исполнат нашите очекувања.

Направете природен лек против настинка

Направете природен лек против настинка

пред 3 дена - Здравје

Променливото време за овој период од годината, освен главоболка и поспаност, со себе носи и бројни вируси пропратени со воспаление на синусите, кашлање и целокупен пад на имунитеот.

Пица ролнички

Пица ролнички

пред 3 дена - Храна

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 150 грама Шунка * 1  лажичка шеќер * 100 милилитри Масло * 300 грама Кисела павлака * 100 грама Кечап...

Омекнете ја кожата на рацете за една минута

Омекнете ја кожата на рацете за една минута!

пред 3 дена - Живот

Сите ние постојано правиме третмани за нега на кожата кои се брзи, едноставни, поволни и на крајот на краиштата делотворни.

Ремек дело на архитектурата

Ремек дело на архитектурата

пред 3 дена - Живот

Луксузното ремек дело на архитектурата на Беверли Хилс, ставено е на продажба по цена од 36 милиони долари. Ова е самостојна резиденција, која претставува години на вложен труд, трпение и визионерска совршеност.

Интересно  Мајчиното млеко е поинакво за девојчињата и момчињата

Интересно: Мајчиното млеко е поинакво за девојчињата и момчињата

пред 3 дена - Живот

Истражувањта за мајчиното млеко покажале дека мајките произведуваат млеко со 35 проценти повеќе масти и протеини за машките бебиња, додека во млекото за девојчиња има помалку маснотии, но повеќе калциум.

Идеалниот секс трае 10 минути

Идеалниот секс трае 10 минути

пред 3 дена - Љубов

Сексуалниот чин носи најголемо задоволство и за двајцата партнери во првите 10 минути од односот, тврдат експерти. Многумина веруваат дека добриот секс подразбира и долготраен секс.

11 минутен тренинг за тело како Кендал Џенер

11-минутен тренинг за тело како Кендал Џенер

пред 3 дена - Без катеторија

Кендал Џенер со своето затегнато и витко тело спаѓа во убавици со најдобра градба во Холивуд. Летото се ближи и ако сакате телото да го доведете до совршенство применете го 11минутниот тренинг кој и Кендал го практикува.

Каква фризура ќе носиме оваа пролет

Каква фризура ќе носиме оваа пролет

пред 3 дена - Без катеторија

За боб веќе имаме слушнато, а оваа пролет ни доаѓа неговата надоградена варијанта: лоб. CHOPPED 🔪 I can't be the only person...

Широките панталони  апсолутен хит оваа сезона

Широките панталони, апсолутен хит оваа сезона!

пред 3 дена - Без катеторија

Тренд за оваа сезона се опуштените лесни широки панталони кои делуваат многу шик, во нив ќе делувате повитки, а ако добро...

Стил на денот

Стил на денот

пред 5 дена - Без катеторија

Стил на денот

Адриана Лима повторно е сама

Адриана Лима повторно е сама

пред 5 дена - Без катеторија

Адриана Лима повторно е „сингл“. Иако нејзината врска со Метин Хара, турскиот Њу Ејџ гуру, изгледаше многу силна минатиот ноевмри, кога Лима објави на својот Инстаграм профил: „Точно денес пред 5 месеци ја запознав/избрав својата љубов.

1 2 3 4 5 6 7