20
1 2 3 4 5 6 7 
17 години подоцна

17 години подоцна

пред 5 месеци - Живот

Времето е незапирлива сила со која треба да живееме, за да го долови тоа, фотографот Жозефин Ситенфелд ги репродуцира портретите на нејзините пријатели што ги напрвила во 2000 година.

Како изгледа 50 годишна жена во различни држави во светот

на 2.2017 - Живот

Полска Англија Бразил Индија Индонезија Italy Spain Canada Senegal Serbia Russia USA Finland France

Свадбените бои оваа есен зима 2014

Свадбените бои оваа есен-зима 2014

на 8.2016 - Забава

Организирате свадба? Модните критичари имаат препорака до вас. Најхит бои за оваа сеозна се Radiant Orchid – нијанса на виолетова...

7 митови за пријателството кои не се вистинити

7 митови за пријателството кои не се вистинити

на 8.2016 - Живот

Постојат многу митови за пријателството кои не се точни. Некои доаѓаат од стравот, а некои од човечкото незнаење и неинформираност.

Ќилими  Супер идеи за секој дом

Ќилими: Супер идеи за секој дом

на 8.2016 - Живот

Покрај завесите и прекривките, ќилимите се „инстант” оплеменувачи на просторот. Овој топол и пријатен украс на подот многу лесно можете да го прилагодите на своите желби и потреби, а се благодарение на богатат понуда на изработки и дезени.

Зашеќерени бадеми

Зашеќерени бадеми

на 8.2016 - Храна

Вкусете го вкусот на Далмација со овој врвен деликатес! Зашеќерени бадеми.. Време на подготовка – 40 минути – 1 шољичка бадеми...

Три работи кои ги научив кога се сруши мојот авион

Три работи кои ги научив кога се сруши мојот авион

на 8.2016 - Живот

Рик Елијас седел во првиот ред на Летот 1549, авионот кој се сруши во реката Хадсон во Њујорк, во јануари 2009 година. Што сè му минало низ главата додека авионот паѓал надолу? Слушнете ја неговата приказна.

Лего коцки не се само за играње

Лего коцки не се само за играње

на 12.2015 - Живот

На професорка од Њујорк на памет и дошла извонредна идеја како полесно да ги научи своите ученици на основните математички функции.

Украдете идеја за вашиот дом

Украдете идеја за вашиот дом

на 12.2015 - Без катеторија

Во продолжение погледнете неколку брилијатни идеи за уредување на домот и можеби ќе успеете некои од нив да ги прилагодите на вашиот простор за живеење.

Предлог обетки за истакнување персоналитет

Предлог обетки за истакнување персоналитет

на 12.2015 - Мода

За Вас како личност говори сè, па така и модните дотатоци кои ги носите секојдневно. Избегајте од униформираноста и пронајдтете ја својата инспирација во предлог листата на citylife.

Gentlewoman сте кога

Gentlewoman сте кога…

на 11.2015 - Без катеторија

Country Life Magazine ќе ви каже што значи да се биде модерна Gentlewoman, а и нас добро би ни дошло да имаме поголем број на жени од овој редок вид во изумирање.

Нека светка   20 модни комбинации за вас мадам

Нека светка – 20 модни комбинации за вас мадам

на 11.2015 - Без катеторија

Не е лошо веднаш да почнете да правите комбинации за Новогодишната ноќ, бидејќи, едноставно нели, жените „никогаш немаат што да облечат“.

Три работи кои ги научив кога се сруши мојот авион

Три работи кои ги научив кога се сруши мојот авион

на 11.2014 - Живот

Рик Елијас седел во првиот ред на Летот 1549, авионот кој се сруши во реката Хадсон во Њујорк, во јануари 2009 година. Што сè му минало низ главата додека авионот паѓал надолу? Слушнете ја неговата приказна.

Зашеќерени бадеми

Зашеќерени бадеми

на 10.2014 - Храна

Вкусете го вкусот на Далмација со овој врвен деликатес! Зашеќерени бадеми.. Време на подготовка – 40 минути - 1 шољичка бадеми...

Ќилими  Супер идеи за секој дом

Ќилими: Супер идеи за секој дом

на 10.2014 - Живот

Покрај завесите и прекривките, ќилимите се „инстант” оплеменувачи на просторот. Овој топол и пријатен украс на подот многу лесно можете да го прилагодите на своите желби и потреби, а се благодарение на богатат понуда на изработки и дезени.

1 2 3 4 5 6 7