20
1 2 3 4 5 6 7 
И денес 07 08 2017 тропски ден попладне услови за локален дожд

И денес(07.08.2017) тропски ден, попладне услови за локален дожд

пред 7 месеци - Без катеторија

Денес е понеделник, 7 август 2017 година, 219-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:28, а ќе зајде во 19:48 часот. Денот ќе трае 14 часа и 20 минути.

Времето денес 05 09 2016  Претпладне сончево попладне и навечер со врнежи од дожд

Времето денес 05.09.2016 - Претпладне сончево, попладне и навечер со врнежи од дожд

на 9.2016 - Без катеторија

Денес е понеделник, 5 септември 2016 година, 249-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:58, а ќе зајде во 18:54 часот.

Од вторник промена на времето Обилни врнежи од дожд силен ветер и температурен шок

Од вторник промена на времето. Обилни врнежи од дожд, силен ветер и температурен шок

на 9.2016 - Без катеторија

Додека жителите на Пиринејскиот полуостров уживаат во сончевото време и тропските температури кои на јужните предели може...

Сончево и топло во недела по понеделник попладне наоблачување

Сончево и топло во недела, по понеделник попладне наоблачување

на 9.2016 - Без катеторија

БАЛКАН (04.09.2016) – На Балканскиот полуостров ќе биде претежно сончево со локална облачност и топло време. Во доцните попладневни...

Времето денес 19 08 2016  Претпладне претежно сончево попладне нестабилно со врнежи од дожд

Времето денес 19.08.2016 - Претпладне претежно сончево, попладне нестабилно со врнежи од дожд

на 8.2016 - Без катеторија

Денес е петок, 19 август 2016 година, 232-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 5:46, а ќе зајде во 19:28 часот. Денот ќе трае 13 часа и 49 минути.

Времето денес 17 08 2016  Претежно сончево со локална облачност Во петок дожд

Времето денес 17.08.2016 - Претежно сончево со локална облачност. Во петок дожд

на 8.2016 - Без катеторија

Денес е среда, 17 август 2016 година, 230-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:39, а ќе зајде во 19:33 часот. Денот ќе трае 13 часа и 33 минути.

Времето денес 16 08 2016  Сончево и топло со температура до 37 степени

Времето денес 16.08.2016 - Сончево и топло со температура до 37 степени

на 8.2016 - Македонија

Денес е вторник, 16 август 2016 година, 229-иот ден во годината.  Сонцето изгреа во 05:38, а ќе зајде во 19:35 часот. Денот ќе трае 13 часа и 56 минути.

Времето денес 15 08 2016  Сончево и потопло со температура до 36 степени

Времето денес 15.08.2016 - Сончево и потопло со температура до 36 степени

на 8.2016 - Македонија

Денес е понеделник, 15 август 2016 година, 228-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:37, а ќе зајде во 19:36 часот. Денот ќе трае 13 часа и 59 минути.

Времето утре 23 07 2016  Сончево и многу топло од понеделник дожд

Времето утре (23.07.2016) - Сончево и многу топло, од понеделник дожд

на 7.2016 - Македонија

МАКЕДОНИЈА - Во Македонија во сабота денот ќе го започнеме со повисоки утрински температури кои што ги имавме денеска, и ќе се движат во интервал од 10 до 19 степени.

Времето денес 21 07 2016  Сончево и топло пред нас е тропски викенд

Времето денес (21.07.2016) - Сончево и топло, пред нас е тропски викенд

на 7.2016 - Македонија

Денес е четврток, 21 јули 2016 година, 203-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:12, а ќе зајде во 20:05 часот. Денот ќе трае 14 часа и 53 минути.

Состојба на патиштата  четврток 21 07 2016

Состојба на патиштата - четврток 21.07.2016

на 7.2016 - Македонија

ЧЕТВРТОК, 21 ЈУЛИ 2016 06:09:00 - АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: СОСТОЈБА: Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по суви коловози.

Времето денес 10 07 2016  Претежно сончево со локална облачност и потопло

Времето денес (10.07.2016) - Претежно сончево со локална облачност и потопло

на 7.2016 - Македонија

Денес е среда, 20 јули 2016 година, 202-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:11, а ќе зајде во 20:06 часот. Денот ќе трае 14 часа и 54 минути.

Состојба на патиштата  среда 20 07 2016

Состојба на патиштата - среда 20.07.2016

на 7.2016 - Македонија

СРЕДА, 20 ЈУЛИ 2016 06:18:00 - АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: СОСТОЈБА: Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по суви коловози.

Времето утре 20 07 2016  По свежото утро претежно сончево со локална облачност

Времето утре (20.07.2016) - По свежото утро, претежно сончево со локална облачност

на 7.2016 - Македонија

МАКЕДОНИЈА - Во Македонија во среда по свежото утро во текот на денот ќе биде претежно сончево со појава на локална облачност, ветровито и потопло од денес.

Две џиновски грутки под површината на Земјата мистерија за научниците

Две џиновски грутки под површината на Земјата, мистерија за научниците

на 7.2016 - Свет

Двете структури, кои се со големина на континент и се 100 пати повисоки од Монт Еверест, се наоѓаат длабоко во земјата, на спротивните страни на планетата, во Тихиот Океан, од една страна и под Африка и на Атлантскиот Океан, од другата страна.

1 2 3 4 5 6 7