20
1 2 3 4 5 6 7 
Охрид го доживеа најладното утро за ова зима

Охрид го доживеа најладното утро за ова зима

на 12.2014 - Без катеторија

Охрид ова утро се разбуди сончево и со негативна температура. Во 7.30ч биле измерени минус 4,5ц степени со што ова утро досега е најладно за ова зима.

Секоја вечер забава на градскиот плоштад

Секоја вечер забава на градскиот плоштад

на 12.2014 - Без катеторија

Со вечерни настапи на градскиот плоштад „Св. Климент Охридски“ , продолжува предновогодишната програма, што ја организира Локалната самоуправа.

Последната прогноза околу снегот во Охрид

Последната прогноза околу снегот во Охрид

на 12.2014 - Без катеторија

Веќе неколку дена се најавува снег да падне во Македонија и Охридскиот крај. Како стојат работите сега? Еве една мала...

Фатен 24 годишен охридски крадец

Фатен 24 годишен охридски крадец

на 12.2014 - Без катеторија

Охридски крадец, кој провалувал во куќи во Охрид, е фатен, а против него е поднесена кривична пријава, соопшти СВР Охрид.

Божиќна честитка на градоначалникот Никола Бакрачески до граѓаните од католичка вероисповед

Божиќна честитка на градоначалникот Никола Бакрачески до граѓаните од католичка вероисповед

на 12.2014 - Без катеторија

-Во името на граѓаните на  Охрид  и во мое лично име на верниците  од католичка вероисповед, најискрено им го честитам големиот христијански празник, Денот на Раѓањето Христово- Божиќ.

Промоција на  Златото на Лихнитида

Промоција на “Златото на Лихнитида”.

на 12.2014 - Без катеторија

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска утре во 11 часот во Куќата на Уранија во Охрид ќе се обрати на свеченоста по повод промоцијата на постојаната музејска поставка „Златото на Лихнитида“.

Сообраќајните знаци и патоказите повторно мета на вандали

Сообраќајните знаци и патоказите повторно мета на вандали

на 12.2014 - Без катеторија

Сообраќајните знаци и патоказите во централното градско подрачје во текот на вчерашниот ден беа оштетени од страна на несовесни граѓани.

Од петок конечно снег во Охрид  од недела драстичен пад на температурите

Од петок конечно снег во Охрид, од недела драстичен пад на температурите!

на 12.2014 - Без катеторија

Многу е јасно дека ова е најтешкото време за метеоролозите (и компјутерите) да предвидат какво време не очекува. Моментално цела европа се наоѓа во топла воздушна маса со температури над +10.

Нова инвестиција во охридско   струшкиот регион ќе отвори 1000 работни места

Нова инвестиција во охридско – струшкиот регион ќе отвори 1000 работни места

на 12.2014 - Без катеторија

Германската компанија „Костал“, која е лидер во глобална набавка на технолошки напредна електроника, електромеханички...

 Рибарчињата  и основците ја загреаа предновогодишната атмосфера во Охрид

“Рибарчињата“ и основците ја загреаа предновогодишната атмосфера во Охрид

на 12.2014 - Без катеторија

Синоќа на градскиот плоштад “Св. Климент- Охридски“ започна неколкудневната   предновогодишна програма  која е во организација на  општина Охрид.

Кога временската прогноза ќе полудит  75цм снег и температура до  20 во Охрид

Кога временската прогноза ќе полудит: 75цм снег и температура до -20 во Охрид!

на 12.2014 - Без катеторија

Според порталот “worldweatheronline” во Охрид ќе го зафати вистинска сибирска зима. Ако треба да му веруваме на овај портал,...

Кривична за повеќе лица кои злоупотребувале дрога во Охрид

Кривична за повеќе лица кои злоупотребувале дрога во Охрид

на 12.2014 - Без катеторија

Охридската полиција поднесе кривична пријава против Р.А.(26) и С.А.(24), двајцата од Охрид, за сторено кривично дело неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори.

Нов плоштад и водоводна линија доби населба Рача

Нов плоштад и водоводна линија доби населба Рача

на 12.2014 - Без катеторија

Градоначалникот Никола Бакрачески денеска  на   пригодна свеченост го стави во употреба    плоштадот  во населба Рача , што општината заедно со јавните претпријатија го градеше и уредуваше   во изминативе два месеци .

ВРАБОТУВАЊЕ  Тв куќа од Охрид има потреба од новинари и водители

ВРАБОТУВАЊЕ: Тв куќа од Охрид има потреба од новинари и водители

на 12.2014 - Без катеторија

Тв куќа од Охрид има потреба од новинари и водители.   Заинтересираните да испратат CV  на  следната е-маил адреса:vrabotisevotv@gmail.

Снег на повисоките места  кога ќе паднит првиот снег во Охрид

Снег на повисоките места, кога ќе паднит првиот снег во Охрид?

на 12.2014 - Без катеторија

Внимателно управување со автомобилите и прилагодување на брзината на условите на патот се советите што Македонија пат ги упатува до сите учесници во сообраќајот.

1 2 3 4 5 6 7