20
1 2 3 4 5 6 7 

Фаталната Anna Barendregt како од мајка родена

на 6.2014 - Без катеторија

Австралија ја сака организацијата на Мундијалот во 2022

Австралија ја сака организацијата на Мундијалот во 2022

на 6.2014 - Фудбал

Главниот истражител на ФИФА, Мајкл Гарсија, ќе разговара со сите 12 членови на Извршниот одбор на ФИФА кои биле вклучени во гласањето за добивањето на органозацијата на СП во 2018 и СП во 2022 година.

Користењето социјални медиуми го отежнува опуштањето на одмор

Користењето социјални медиуми го отежнува опуштањето на одмор

на 6.2014 - Техно

Трендот на објавување фотографии од летувањето не стивнува. Луѓето споделуваат на Instagram, Twitter и Facebook сé што прават додека се на одмор, а тоа го отежнува постигнувањето на целта на патувањето - опуштање и релаксација, пишува NBCNews.

Поскапуваат бензините и дизелот

Поскапуваат бензините и дизелот

на 6.2014 - Економија

Малопродажните цени на нафтените деривати од ноќеска на полноќ се зголемуваат од 1 до 1,5 денари за литар, одлучи денеска регулатурната комисија за енергетика.

Кој повеќе мастурбира мажите или жените

Кој повеќе мастурбира мажите или жените?

на 6.2014 - Љубов

Според најновото истражување на „FiveThirtyEight“ можете да дознаете колку често мастурбираат другите луѓе. Ако секогаш сте...

АРМ на воена вежба во Белгија  како дел од борбената ЕУ група

АРМ на воена вежба во Белгија, како дел од борбената ЕУ група

на 6.2014 - Македонија

Првпат контингент од 150 припадници на Армијата на Република Македонија, како дел од борбената група на ЕУ за втората половина на оваа година, од денеска до 13 јуни во Белгија, ќе учествува на вежбата „Брз лав 14“.

Рахој најави абдицирање на шпанскиот крал Хуан Кралос

Рахој најави абдицирање на шпанскиот крал Хуан Кралос

на 6.2014 - Свет

Шпанскиот крал, 76-годишниот Хуан Карлос ќе абдицира по речиси 40 години минати на престолот во полза на својот син принцот Фелипе, објави во понеделникот премиерот Марио Рахој.

БиХ на врвот на листата земји по бројот терористи

БиХ на врвот на листата земји по бројот терористи

на 6.2014 - Свет

Босна и Херцеговина зазема едно од највисоките места по бројот на терористички организации поврзани со Ал Каеда, кои во таа земја ги има пет, исто колку што има во Авганистан.

Роналдо  Клосе ќе го надмине мојот рекорд

Роналдо: Клосе ќе го надмине мојот рекорд

на 6.2014 - Фудбал

Најдобриот стрелец во историјата на светските првенства во фудбал, Бразилецот Роналдо, смета дека Мирослав Клосе на престојниот Мундијал ќе го собори неговиот рекорд.

Едно лице загина во сообраќајка кај Љуботен

Едно лице загина во сообраќајка кај Љуботен

на 6.2014 - Хроника

Едно лице загина во сообраќајна несреќа што се случила во недела вечер на влезот на село Љуботен, скопско. Како што информира полицијата, до несреќата дошло откако се судриле два автомобила „пасат" и „волксваген" со скопски регистарски таблички.

Во Европскиот парламент ќе има и пратеник од Србија

Во Европскиот парламент ќе има и пратеник од Србија

на 6.2014 - Балкан

Потпретседателот на војводинската влада и функционер на Сојузот на војводинските Унгарци (СВМ), Андор Дели добил пратенички мандат во Европскиот парламент (ЕП), како дел од листата на владејачката унгарска коалиција Фидеш, пренесува B92.

Пеле  И денес би бил најдобар

Пеле: И денес би бил најдобар

на 6.2014 - Фудбал

Легендарниот бразилски фудбалер Пеле, изјавил дека и во денешно време би бил најдобриот играч во светот, далеку пред најголемите ѕвезди Лионел Меси и Кристијано Роналдо.

Најдобрите филмови на сите времиња

Најдобрите филмови на сите времиња

на 6.2014 - Сцена

Списанието „Емпајр“ спроведе анкета, во рамките на која повеќе од 250 илјади луѓе гласаа за најдобар филм на сите времиња.

Маж од Шри Ланка се самозапалил додека чекал азил во Австралија

Маж од Шри Ланка се самозапалил додека чекал азил во Австралија

на 6.2014 - Свет

Едно лице од Шри Ланка, кое барало азил во Австралија, се самозапалило во саботата додека ја чекало одлуката за виза, соопшти денеска австралискиот министер за имиграција Скот Морисон.

Случаи во кои не би сакале да бидете во авион

Случаи во кои не би сакале да бидете во авион

на 6.2014 - Забава

Моментот од кој стравува секој патник во авион се кога ќе се вклучат предупредувачките сијалички, авионот нагло свртува, а капетанот вели дека нема причини за загриженост.

1 2 3 4 5 6 7