20
1 2 3 4 5 6 7 
Кумановски акцијаши ги повикуваат сограѓаните во заедничко чистење на поплавените подрачја

Кумановски акцијаши ги повикуваат сограѓаните во заедничко чистење на поплавените подрачја

на 8.2016 - Без катеторија

Здружението на граѓани Кумановски акцијаши ги повикуваат сите заинтересирани кумановци да им се приклучат во утрешната акција за санирање на последиците од катастрофалното невреме во скопскиот регион.

Малолетно дете изврши самоубиство во Куманово

Малолетно дете изврши самоубиство во Куманово

на 8.2016 - Без катеторија

Единаесетгодишно дете од кумановската населба Перо Чичо вчеравечер извршило самоубиство во својата семејна куќа, потврдија од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Шест интеревенции изминатото деноноќие за кумановските пожарникари

Шест интеревенции изминатото деноноќие за кумановските пожарникари

на 8.2016 - Без катеторија

Припадниците на територијалната противпожарна единица Куманово и во текот на вчерашниот ден бележат зголемен број интервенции, кои претежно биле на опожарена сува трева, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи.

Ни претстои сончева и топла работна недела

Ни претстои сончева и топла работна недела

на 8.2016 - Без катеторија

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со слаб ветер од северен правец, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Кафе бар  Револушн  вечерва во хуманитарна акција

Кафе бар „Револушн“ вечерва во хуманитарна акција

на 8.2016 - Без катеторија

Мартинијан Кириловски, DeMarble, Драгана Арсовска и DJ Штекер вечерва ќе ги забавуваат сите оние кои ќе се одлучат последниот ден од викендот да го поминат во најдобриот кафе бар во градот.

Сиријци враќајки се кон ТЦ Табановце биле нападнати со нож

Сиријци враќајки се кон ТЦ Табановце биле нападнати со нож

на 8.2016 - Без катеторија

Вчера околу 16,45 часот во Транзитен центар „Табановце“ било пријавено дека истиот ден околу 16,25 часот М.А. (21) и А.Б.

Сиријци враќајки се кон ТЦ Табановце биле напднати со нож

Сиријци враќајки се кон ТЦ Табановце биле напднати со нож

на 8.2016 - Без катеторија

Вчера околу 16,45 часот во Транзитен центар „Табановце“ било пријавено дека истиот ден околу 16,25 часот М.А. (21) и А.Б.

Волонтери од Куманово и утре заминуваат на помош во скопско

Волонтери од Куманово и утре заминуваат на помош во скопско

на 8.2016 - Без катеторија

Здружението на граѓани „Кумановски акцијаши“ ги повикува сите граѓани кои се заинтересирани да им помогнат на поплавените лица од скопските население места и санирање на последиците од водената стихија.

Пожарникарите вчера во два наврати гаснеле опожарена сува трева

Пожарникарите вчера во два наврати гаснеле опожарена сува трева

на 8.2016 - Без катеторија

Во два одделни случаи во текот на вчерашниот ден припадниците на Територијалната противпожарна единица Куманово интервенирале на запалена сува трева, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи.

Летно сонце  есенска температура

Летно сонце, есенска температура

на 8.2016 - Без катеторија

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер, информираат од Управата за хдирометеоролошки работи.

КК Куманово  Изненадени сме и разочарани од состојбите и одлуките на кошаркарската федерација

КК Куманово: Изненадени сме и разочарани од состојбите и одлуките на кошаркарската федерација

на 8.2016 - Без катеторија

Откако Кошаркарскиот клуб Куманово не доби покана да учествува во АБА лигата како второпласирана екипа во домашното првенство,...

УХМР  Невреме со град го зафатило Куманово

УХМР: Невреме со град го зафатило Куманово

на 8.2016 - Без катеторија

Управата за хидромтеоролошки работи сипрати соопштение во кое стои информација дека вчеравечер Куманово било зафатено со невреме со поинтензивен карактер и појава на град во Куманово, но колку дожд паднал како и обично од УХМР немаат информација.

Србин заработи 30 дневен притвор под сомнение дека шверцувал мигранти кон Куманово

Србин заработи 30-дневен притвор под сомнение дека шверцувал мигранти кон Куманово

на 8.2016 - Без катеторија

Државјанин на Република Србија се товари за кривично дело криумчарење мигранти, а постапувајќи по кривична пријава на Министерството...

СЈО го побара предметот за кумановскиот новинар Божиновски

СЈО го побара предметот за кумановскиот новинар Божиновски

на 8.2016 - Без катеторија

Специјалното јавно обвинителство во текот на вчерашниот ден побарало Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција да им го предаде предметот против новинарот Зоран Божиновски.

Сашо Тодоровски  Образованието може

Сашо Тодоровски: Образованието може!

на 8.2016 - Без катеторија

Во времето кога треба да сме солидарни, во моментот кога треба да сме со нашите сограѓани кои беа најпогодени од поплавите, имам предлог кој треба да се разгледа и мислам дека треба да биде прифатен.

1 2 3 4 5 6 7