20
1 2 3 
Падот на Михаел Шумахер

Падот на Михаел Шумахер

на 1.2014 - Свет

Погледнетего видеото од падот на Михаел Шумахер! Кликнете на едно од копчињата подолу за да ја погледнете целата содржина.

Кривични за тројцата малолетници кои нападнаа вработен во Брза помош

Кривични за тројцата малолетници кои нападнаа вработен во Брза помош

на 1.2014 - Македонија

30 доби еден од тројцата мамолетници, тој брутално го претепа  возачот на итната помош во текот на новогодишната ноќ.  Неговите  двајца другари , кои учествуваа во инцидентот ќе се бранат од слобода.

Михаел Шумахер е во критична состојба откако имаше незгода при скијање

Михаел Шумахер е во критична состојба откако имаше незгода при скијање

на 12.2013 - Свет

Човекот кој седум пати беше светски шампион, вчера додека се скијал во Франција имал тешка  незгода и се здобил со повреди на главата.

Чуден избор за најпопуларна личност на годината  погледнете

Чуден избор за најпопуларна личност на годината, погледнете!

на 12.2013 - Свет

Истражувањето наречено Global Language Monitor пред неколку дена ја објави најпопуларната и најмногу споменуваната личност за 2013 година.

Две доживотни затворски казни во случајот  Детонатор

Две доживотни затворски казни во случајот “Детонатор”

на 12.2013 - Македонија

Поради обид за убиство, насилство и злосторничко здружување судијката Весна Димишкова пресуди доживотен затвор за двајцата недостапни Сашко Стојчев и Симеон Михаилов, во процесот „Детонатор”.

Енергетските пијалаци го унштуваат здравјето  а најмногу срцето

Енергетските пијалаци го унштуваат здравјето, а најмногу срцето

на 12.2013 - Македонија

Пред да се одлучите  да се напиете уште еден енергетски пијалок можеби треба да размислите малце подобро. Едно ново истражување покажа дека го зголемуваат крвниот притисок и го попречуваат нормалниот срцев ритам.

Повеќе од 140 000 парчиња пиротехника одземени во 3 контролни акции

Повеќе од 140.000 парчиња пиротехника одземени во 3 контролни акции

на 12.2013 - Македонија

Во последните неколку денови на територија на Скопје во 3 контролни акции беа запленетеи на 140.000 парчиња пиротехничка опрема.

Научници од САД и Австралија успешно го вратија наназад процесот на стареење кај глушец  човекот е следен

Научници од САД и Австралија успешно го вратија наназад процесот на стареење кај глушец, човекот е следен

на 12.2013 - Свет

Научници од САД и Австралија направија соединение  кое го враќа наназад процесот на стареење на мускулите. Тие соопштија дека овај пронајдок може да биде клучен во борбата со стареењето.

Охриѓанката Мартина Блажеска доби стипендија од најпрестежниот музички колеџ во светот

Охриѓанката Мартина Блажеска доби стипендија од најпрестежниот музички колеџ во светот

на 12.2013 - Македонија

Охриѓанка Мартина Блажеска со својот музички талент и одличен вокал, досега има препеано (cover) повеќе странски песни.  Нејзините восхитувачки видео рушат рекорди во гледаност на YouTube и потикнуваат многу пофалби од сите страни на светот.

Коузон организираше забава заедно со сите апликанти

Коузон организираше забава заедно со сите апликанти

на 12.2013 - Сцена

Најдобрата агенција за најдобрата понуда Work & Travel, Коузон вчеравечер организираше забава на која присуствуваа сите апликанти, и сите оние кои сакаат да бидат дел од оваа понуда.

Загаденоста на воздухот во Центар  кај Ректоратот и во Тетово на многу високо ниво

Загаденоста на воздухот во Центар, кај Ректоратот и во Тетово на многу високо ниво

на 12.2013 - Без катеторија

Мерењата извршени утрово во 8 часот од страна на Министерство за животна средина покажуваат многу висока концентрација на ПМ10 кај мерните станици за Центар и Ректорат.

За 2 години Британија ќе воведе пластичнa банкнота

За 2 години Британија ќе воведе пластичнa банкнота

на 12.2013 - Свет

За првпат во историјата на Велика Британија ќе се воведат пластични банкноти.   Новата полимерска банкнота од пет фунти ќе...

Им се заканил со нож  а потоа и ги ограбил за 340 денари

Им се заканил со нож, а потоа и ги ограбил за 340 денари

на 12.2013 - Македонија

Полицијата поднесе кривична пријава против 19-годишниот З.Р. од Прилеп . Притворен е поради стореното разбојништво пред четири дена.

Наполи славеше над Интер  Пандев промаши пенал

Наполи славеше над Интер, Пандев промаши пенал

на 12.2013 - Фудбал

Наполи победи со 4:2 на Серија А дербито против Интер, а македонскиот интернационалец, Горан Пандев, пропушти можност да го дотолчи противникот во судиското продолжение.

Се судрија патнички и товарен воз кај Велес

Се судрија патнички и товарен воз кај Велес

на 12.2013 - Македонија

Судирот меѓе двата воза се случи денеска околу 18 часот.  Инцидентот се случил после железничката станица „Рајко Жинзифов“, на пругата Скопје-Велес.

1 2 3