20
1 2 3 4 5 6 7 
Генсхајмер е најсериозен кандидат за најдобар стрелец во Лигата на шампионите

Генсхајмер е најсериозен кандидат за најдобар стрелец во Лигата на шампионите

пред 15 часа - Ракомет

Иако листата на стрелците во Лигата на шампионите изгледа згуснато, реално најголеми шанси има стрелецот на ПСЖ Уве Генсхајмер,...

Комплетирана е првата половина од четврт финалната фаза во Лигата на шампионите  Сите резултати

Комплетирана е првата половина од четврт-финалната фаза во Лигата на шампионите. Сите резултати

пред 16 часа - Ракомет

Зад нас е првата половина од четврт-финалната фаза во Лигата на шампионите, после која дел од екипите учесници решија многу од своите проблеми.

Вардар и Нант со предност  по првите четврт финални средби во Лигата на шампионите

Вардар и Нант со предност, по првите четврт-финални средби во Лигата на шампионите

пред 17 часа - Ракомет

Денеска во Лигата на шампионите се одиграни последните две средби од првата половина на четврт-финалната фаза на Лигата на шампионите.

Две екипи на Металург гостуваат во Бугарија

Две екипи на Металург гостуваат во Бугарија

пред 18 часа - Ракомет

Две екипи на Металург, машки 2002/3 и женски 2002/3, од денеска до вторник гостуваат во Габрово, Бугарија, каде ќе одиграат по два натпревари со репрезентациите на Бугарија, генерација 2002/3.

Металург  Е Работник и Пелистер обезбедија фајналфор во Купот на Македонија  Сите резултати

Металург, Е.Работник и Пелистер обезбедија фајналфор во Купот на Македонија. Сите резултати

пред 18 часа - Ракомет

Претстојниот фајналфор во Купот на Македонија, кој ќе се игра на 19 и на 20 мај, ќе претставува пресметка меѓу две екипи од Скопје и од Битола, откако денеска Пелистер обезбеди учество и им се приклучи на Металург и на Еурофарм Работник.

Фотогалерија од Куп средбата Металург   Тинекс Пролет

Фотогалерија од Куп-средбата Металург – Тинекс Пролет

пред еден ден - Ракомет

Фотографии од Дарко Андоновски од “Нова Македонија“

Неверојатниот гол на Дејан Бомбач

Неверојатниот гол на Дејан Бомбач

пред еден ден - Ракомет

Киелце убедливо загуби на свој паркет од ПСЖ, во првиот четврт-финален натпревар од Лигата на шампионите, и е на чекор од елиминација, но најубавиот гол на вчерашната средба е дело на Дејан Бомбач од составот на полскиот шампион.

Металург обезбеди настап во завршницата на Купот на Македонија

Металург обезбеди настап во завршницата на Купот на Македонија

пред еден ден - Ракомет

Металург ја совлада екипата на Тинекс Пролет и ќе настапи на фајналфорот во Купот на Македонија. Нашите ракометари денеска славеа со резултат 29:24 (13:11).

Денеска се играат преостанатите четврт финални дуели во Лигата на шампионите

Денеска се играат преостанатите четврт-финални дуели во Лигата на шампионите

пред еден ден - Ракомет

Денеска во Лигата на шампионите ќе заврши првата половина од четврт-финалната фаза, а на програмата се два натпревари. Македонските љубители на ракометот ќе навиваат за Вардар, кој денеска му гостува на Кил.

ПСЖ го демолираше Киелце среде Полска

ПСЖ го демолираше Киелце среде Полска

пред еден ден - Ракомет

Денеска се одигра првиот натпревар од четврт-финалниот дуел меѓу екипите на Киелце и на ПСЖ. Средбата се одигра во Полска, но тоа не го спречи тимот на ПСЖ да го демолира својот противник на негов терен.

Младинците на Металург го совладаа Прилеп

Младинците на Металург го совладаа Прилеп

пред еден ден - Ракомет

Во претпоследното, 13-то, коло од младинското првенство на Македонија, група 1, младинците на Металург 1 дојдоа до својата четврта победа.

Младинците на Металург 2 ги освоија бодовите од гостувањето кај Ринија

Младинците на Металург 2 ги освоија бодовите од гостувањето кај Ринија

пред 3 дена - Ракомет

Во последното, десето, коло на младинското првенство на Македонија, група 2, младинците на Металург 2 се вратија со победа од тешкото гостување кај екипата на РК Ринија.

Младинците на Металург 2 ги освоија сите бодови на гостувањето кај Ринија

Младинците на Металург 2 ги освоија сите бодови на гостувањето кај Ринија

пред 3 дена - Ракомет

Во последното, десето, коло на младинското првенство на Македонија, група 2, младинците на Металург 2 се вратија со победа од тешкото гостување кај екипата на РК Ринија.

Фотогалерија од куп средбата Металург   Вардар Јуниор

Фотогалерија од куп-средбата Металург – Вардар Јуниор

пред 3 дена - Ракомет

Металург обезбеди финале во 4 тата четврт финална група од Купот на Македонија

Металург обезбеди финале во 4-тата четврт-финална група од Купот на Македонија

пред 3 дена - Ракомет

Металург вечерва го совлада тимот на Вардар Јуниор и обезбеди финале во 4-тата четврт-финална група од Купот на Македонија, каде утре за противник ќе ја има екипата на Тинекс Пролет.

1 2 3 4 5 6 7