20
1 2 3 4 5 6 7 
Оглас за вработување

Оглас за вработување

на 5.2014 - Техно

Растечка компанија за развој со седиште во Обединетото Кралство бара "Front End Develope" за канцеларијата во Македонија.

Game of Thrones Long Story Short

Game of Thrones: Long Story Short

на 3.2014 - Техно

HBO објави ново видео за Game of Thrones кое на забавен начин ја раскажува историјата на серијата. Видеото е со нарација на Чарлс Денс, а главен збор во него имаат креаторите и сценаристите на серијата Дејвид Бениоф и Ден Вејс.

Rocksteady ја најави Batman Arkham Knight

Rocksteady ја најави Batman: Arkham Knight

на 3.2014 - Техно

Приказната во последниот дел од Arkham серијалот ќе продолжи една година настаните од Arkham City Rocksteady Studios, студиото...

Во Titanfall нема да има микротрансакции

Во Titanfall нема да има микротрансакции

на 3.2014 - Техно

Respawn Entertainment најави и дека за дополнителни содржини за играта ќе се одлучува откако играта ќе излезе. Бетата на Titanfall која ја играа повеќе од 2 милиони играчи помина одлично за Respawn Entertainment.

Повеќе од една милијарда долари досега вложени во Kickstarter проекти

Повеќе од една милијарда долари досега вложени во Kickstarter проекти

на 3.2014 - Техно

Во проекти инвестирале луѓе од 224 земји, а најголем дел од средствата, една петина се вложени во видео игри. Kickstarter...

Бетата на Titanfall ја играле над 2 милиони уникатни играчи

Бетата на Titanfall ја играле над 2 милиони уникатни играчи

на 3.2014 - Техно

Respawn Entertainment ги прават последните подготовки пред пуштањето во продажба на насловот Beta-та на Titanfall беше многу...

Креаторот на DayZ ја напушта компанијата

Креаторот на "DayZ" ја напушта компанијата

на 2.2014 - Техно

Dean Hall одлучи да ја напушти Bohemia Interactive Креаторот на DayZ, Dean Hall ќе ја напушти Bohemia Interactive и проектот DayZ за да се фокусира на формирање на ново студио за да го оствари „ултимативното мултиплеер искуство“.

Нов трејлер за Godzilla

Нов трејлер за Godzilla!

на 2.2014 - Техно

Bryan Cranston предупредува за опасноста која доаѓа во новиот трејер за Godzilla Филмот ќе има премиера на 16-ти мај, режијата е на Gareth Edwards, а во главните улоги покрај Bryan Cranston ќе се појават уште и Elizabeth Olsen и Aaron Taylor-Johnson.

Google прв понудил 10 милијарди долари за WhatsApp

Google прв понудил 10 милијарди долари за WhatsApp

на 2.2014 - Техно

Сепак, апликацијата е сега во сопственост на Facebook за неверојатни 19 милијарди долари Facebook пред некој ден пушти „скромни“...

 Free to Play  документарец за Dota 2 ќе излезе наредниот месец

"Free to Play", документарец за Dota 2, ќе излезе наредниот месец

на 2.2014 - Техно

Документарецот направен од Valve, ќе ги следи животите на тројца познати Dota 2 играчи Dota 2 беше огромен успех за Valve.

The Order 1886  Трејлер

The Order: 1886 - Трејлер

на 2.2014 - Техно

Погледнете го новиот трејлер за акционата авантура The Order: 1886 The Order: 1886 е сместена во во историски измислена верзија на Лондон, каде одред на витези го штити светот од чудовишта кои се половина луѓе, половина животни.

Погледнете ги првите 15 минути од South Park The Stick of Truth

Погледнете ги првите 15 минути од South Park: The Stick of Truth

на 2.2014 - Техно

Играта ќе излезе на 7 март за PC, PS3 и Xbox 360 Obsidian Entertainment и South Park Digital Studios објавија ново гејмплеј...

Умри Машки Die Hard во 60 секунди

Умри Машки (Die Hard) во 60 секунди

на 2.2014 - Техно

1A4STUDIO објавија уште едно видео од нивниот Speedrun серијал овој пат за Die Hard.

Избрани актерите за новиот Fantastic Four филм

Избрани актерите за новиот Fantastic Four филм

на 2.2014 - Техно

Мајлс Телер, Кејт Мара, Мајкл Б.Џордан и Џејми Бел ќе бидат во главните улоги. Според Variety , 20th Century Fox и режисерот Џош Тренк ги избраа актерите кои ќе ги имаат главните улоги во ребутот на Fantastic Four.

Споредба на графиката за Metal Gear Solid 5 на сите платформи

Споредба на графиката за Metal Gear Solid 5 на сите платформи

на 2.2014 - Техно

Konami објави нов трејлер за Metal Gear Solid V: Ground Zeroes во кој е споредена графиката во играта на сите платформи....

1 2 3 4 5 6 7