20
1 2 3 4 5 6 7 
Paparazzi се враќаат во најдобро издание досега part XLVI

Paparazzi се враќаат во најдобро издание досега: part XLVI ! ! !

на 12.2015 - Без катеторија

Најпопуларната и најчитана рубрика на ВоШтип.мк и не само на воштип.мк туку и многу пошироко низ цела Македонија се враќа повторно со најнови прекрасни и ведри фотографии од Штипската шема, мода и глума.

Пакети за работниците кои го работат коритото на Отиња од Општина Штип

на 12.2015 - Без катеторија

И овој Свети Никола, општината не заборави на работниците во Отиња: „Станува збор за прехранбени пакети кои им беа поделени на луѓето кои работат на уредување на коритото“, изјави Александар Југов, координатор на Проект: Корито на Отиња.

За влакно избегнат голем проблем во Штип: Возило гореше на бензинска пумпа!

на 12.2015 - Без катеторија

За влакно избегнат голем проблем во Штип. Возило гореше на бензинска, непосредно до пумпата за точење и малку фалело огнот од возилото да ја зафати и пумпата.

Штипјанка се обидела да се самоубие со солна киселина

на 12.2015 - Без катеторија

Вчера околу 12 и 30 часот четериесет и шестгодишна штипјанка се обидела да се самоубие испивајќи солна киселина. Во полициската станица Штип од Клиничката болница било пријавено дека кај нив е донесено затруено женско лице.

Во врска со сношти Галерија од ноќниот живот во Штип

Во врска со сношти: Галерија од ноќниот живот во Штип

на 12.2015 - Без катеторија

Новогодишната еуфорија расте, ноќниот живото во Штип добива на темпо, а ние ви ги претставуваме најдобрите места за забава во Штип.

ГАЛЕРИЈА Одбележан Свети Никола  патронот на Штип

ГАЛЕРИЈА: Одбележан „Свети Никола“ , патронот на Штип

на 12.2015 - Без катеторија

На градскиот плоштад беседа и кршење на празничниот колач По повод Денот на градот „19 декември“ и патронот заштитиник на...

 Јавачи на ветрот документарн филм за Штипските моторџии

„Јавачи на ветрот“ документарн филм за Штипските моторџии

на 12.2015 - Без катеторија

Ново документарно дело од Штипска продукција и потекло град со многу ликови и приказни. ”Jавачи на Ветрот” е документарен...

Отворена нова бензинска пумпа во Штип НБ Петрол

Отворена нова бензинска пумпа во Штип „НБ Петрол“

на 12.2015 - Без катеторија

Денес свечено се отвори новата бензинска пумпа во Штип „НБ Петрол“. Бензинската „НБ Петрол“ поточно се наоѓа во општина Карбинси на патот кој ги поврзува селата Долни Балван и Таринци и е првиот објект во индустриската зона Карбинци.

Успешно заврши третиот по ред хуманитарен концерт

Успешно заврши третиот по ред хуманитарен концерт

на 12.2015 - Без катеторија

Со преполна сала и со повеќе од 550 продадени влезници успешно заврши третиот по ред хуманитарен концерт на здружението,, Цивитас” и Oпштина Штип.

Три запросувања во една вечер во Штипската меана   Фото

Три запросувања во една вечер во Штипската меана … : Фото

на 12.2015 - Без катеторија

Дали следната 2016 година која се верува дека е престапна и дека во престапна година не е добро да се запросува и се прави...

Вечерва забавата во меана Традиција е загарантирана со многу поволни цени

Вечерва забавата во меана „Традиција“ е загарантирана со многу поволни цени!

на 12.2015 - Без катеторија

Доколку сеуште немате планови за вечерва, ние имаме совршена понуда за вас! Студентска забава во меана Традиција заедно со најдобрите Диези Бенд!! Забавата е загарантирана!! Промотивни цени: Коњак – 40ден.

Ученици во две штипски училишта смрзнуваат: Радијаторите мраз ладни!

на 12.2015 - Без катеторија

Ученици во основното Тошо Арсов и средното Коле Нехтенин во Штип буквално смрзнуваат. На зимски температури, радијаторите...

Повторно нова кривична на познатиот штипски адвокат Н.Н

на 12.2015 - Без катеторија

СВР Штип поднесе кривичнa пријав против Н.Н. адвокат од Штип поради постоење основи на сомнение дека сторил три кривични дела „злоупотреба на службената положба и овластување“, „фалсификување исправа“ и „измама“ .

Кривични пријави против можните сторители што го направија вандализмот на „Баргала“

на 12.2015 - Без катеторија

Пронајдени можните сторители кои го направија вандализмот на археолошкиот локалитет Баргала во Штип, пред околу еден месец каде беа оштетени 10 керамички садови Питуси со што причинија штета од непроценлива вредност.

Пијан штипјанец вчеравечер се пресметуваше со кој ќе стигне

на 12.2015 - Без катеторија

3. 14 промили алкохол во крвта вчеравечер се пронјадени на 32 – годишниот штипјанец З.М, на улицата „Кирил и Методиј“ во Штип.

1 2 3 4 5 6 7