притисни ентер »

Извори

24 фудбал

УЕФА го потврди одложувањето на мечот меѓу Македонија и Косово, суспендирани се и ЛШ и ЛЕ

УЕФА го потврди одложувањето на мечот меѓу Македонија и Косово, суспендирани се и ЛШ и ЛЕ

Бараж натпреварите во Лигата на нации за пласман на Европското првенство нема да се играат во јуни како што беше предвидено, суспендирани се и мечевите во Лигата на шампионите и Лига Европа. На денешниот состанок на УЕФА со 55 нејзини членки беа донесени очекуваните одлуки. Бараж натпреварите од Лигата на нации меѓу кои е и дуелот Македонија и Косово

Дибала: Состојбата е многу лоша, секој ден умираат многу луѓе, нема кој да ги лечи пациентите

Дибала: Состојбата е многу лоша, секој ден умираат многу луѓе, нема кој да ги лечи пациентите

Пауло Дибала во разговор со Фудбалската федерација на Аргентина проговори за ситуацијата во Италија, вели дека секој ден умираат многу луѓе, нема кој да ги лечи пациентите па на помош доаѓаат доктори од други држави. Италија е најпогодената земја од Коронавирусот, има преку 105.000 позитивни случаи над 12.400 смртни случаи. Пауло Дибала, кој е позитивен

Како малку да е што му плаќаат половина плата, Санчез кога ќе се врати во Манчестер јунајтед го чека богат бонус

Како малку да е што му плаќаат половина плата, Санчез кога ќе се врати во Манчестер јунајтед го чека богат бонус

Според договорот со Манчестер јунајтед, Алексис Санчез ќе треба да добие бонус за лојалност од 1,1 милион фунти кога ќе се врати на Олд Трафорд. Интер нема да ја искористи опцијата да го купи Алексис Санчез, па тој од следната сезона повторно би требало да игра за Манчестер јунајтед. Чилеанецот има огромна плата. Основните примања му се 375.000 неделно

Ново одложување на натпреварот меѓу Македонија и Косово

Ново одложување на натпреварот меѓу Македонија и Косово

Натпреварот од Лигата на Нации меѓу Македонија и Косово уште еднаш ќе биде одложен поради ситуацијата со коронавирусот. Важниот натпревар за пласман на Европското првенство требаше да се игра на 26 март во Скопје, но поради коронавирусот беше одложен за 4 јуни. УЕФА веќе има донесено одлука за одложување на бараж мечевите од Лигата на нации, а на денешниот

ГДС: Без пријателите Бобан и Малдини, Ибра му кажува збогум на Милан

ГДС: Без пријателите Бобан и Малдини, Ибра му кажува збогум на Милан

Газета дело Спорт го стави Златан Ибрахимовиќ на насловната страна и најави заминување на напаѓачот од Сан Сиро, весникот пишува дека Швеѓанецот ќе му каже збогум на Милан по крајот на сезоната. Златан Ибрахимовиќ е разочаран од правецот кој го одбрал Милан, па нема да го продолжи престојот на Сан Сиро. Според пишувањата на Газета дело Спорт, Швеѓанецот

Жиру му одговори на Бензема: Јас сум светски шампион, како за картинг не е лошо

Жиру му одговори на Бензема: Јас сум светски шампион, како за картинг не е лошо

Карим Бензема арогантно го спореди Оливие Жиру со картинг, а напаѓачот на Челси убаво му одговори. Пред некој ден Бензема изјави дека тој е Формула 1, а Жиру е картинг. За безобразната споредба на Бензема следуваше одговор од Жиру. „Луѓето велат дека не можете да споредувате Ф1 со картинг, се што имам да кажам е дека јас сум светски шампион, како за

Дибала откри како Роналдо реагирал кога му кажал дека го мразат во Аргентина

Дибала откри како Роналдо реагирал кога му кажал дека го мразат во Аргентина

Пауло Дибала раскажа за необичниот разговор кој го имал со Кристијано Роналдо на едно патување, му кажал на ЦР7 дека во Аргентина го мразат а Португалецот само се насмевнал и порачал дека е навикнат. Лео Меси и Кристијано Роналдо се лути ривали со години, голема е дебатата за тоа кој е подобар, односно кој е број 1 во светот, иако во Аргентина веројатно

Рушту имал тешкотии со дишењето, го загубил апетитот, кожата и усните почнале да му стануваат сиви

Рушту имал тешкотии со дишењето, го загубил апетитот, кожата и усните почнале да му стануваат сиви

Сопругата на Речбер Рушту, Ишли го опишува тешкиот период низ кој минува славниот турски голман. Речбер Рушту ја продолжува борбата со коронавирусот, поранешниот турски голман пред неколку денови беше хоспитализиран во болница со симптоми на коронавирус. Неговата е критична, но сопругата Ишли се надева дека најтешкото поминало. „Последните 72 часа

Село гори, баба се чешла: Ешли и Леви мува не ги лази, а Премиерлигашите стравуваат од правни консеквенции

Село гори, баба се чешла: Ешли и Леви мува не ги лази, а Премиерлигашите стравуваат од правни консеквенции

Њукасл и Тотнем повлекоа потези кои ја разбранија јавноста на Островот, а Премиерлигашите стравуваат од правни консеквенции во случај да повлечат радикални чекори околу платите на фудбалерите, а преговорите на таа тема се уште течат. Бурни реакции на Островот донесоа потезите од Њукасл и Тотнем, поточно од Мајк Ешли и Даниел Леви, обајцата немаат

Хорор ден за Ешли Кол, крадци влегле во неговиот дом, го врзале за стол и го ограбиле

Хорор ден за Ешли Кол, крадци влегле во неговиот дом, го врзале за стол и го ограбиле

Поранешната ѕвезда на Челси, Ешли Кол имал страшен момент во својот дом откако крадци го нападнале и го ограбиле. Според англиските медиуми, маскирани крадци влегле во домот на Ешли Кол, му се заканувале и го врзале за стол, но физички не го повредиле. Украле вреден накит и си заминале. Соседите го потврдиле непријатниот настан. Според нив полицијата