притисни ентер »

Извори

24 вести

ВМРО-ДПМНЕ: Удар врз демократијата и врз опозицијата

ВМРО-ДПМНЕ: Удар врз демократијата и врз опозицијата

Опозицијата претресот го оквалификува како удар врз демократијата и врз опозицијата. Најавија д ека ќе се спротистават со сите правни и демократск и мерки, а полицијата ја повикаа ако им а налог да влезе во штабот на ВМРО-ДПМНЕ. ВМРО-ДПМНЕ: Удар врз демократијата и врз опозицијата

Мицкоски: ова не е само напад врз ВМРО-ДПМНЕ, ова е напад врз слободата

Мицкоски: ова не е само напад врз ВМРО-ДПМНЕ, ова е напад врз слободата

идерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук напиша дека власта прави евтин театар и дека ова не е само напад врз ВМРО-ДПМНЕ, врз слободата, врз главната опозициска сила, врз критичката мисла, каква не познава модерна Европа и пошироко во Светот. – Помина една година од убиството во Аеродром на младиот Мартин Јанушев, поминаа неколку месеци од

Кој беше во двете возила со затемнети стакла што „излетаа“ од гаражите на ВМРО-ДПМНЕ?

Кој беше во двете возила со затемнети стакла што „излетаа“ од гаражите на ВМРО-ДПМНЕ?

„Претрес на возилата кои се движат од излезите на катната гаража „Тодор Александров“, кои, пак, водат кон гаражите на седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Од тука предмалку излегоа неколку возила со затемнети стакла, не успеавме да видиме кој беше во возилата, излегоа од гаражата со голема брзина и се упатија во непознат правец“. Ова е сведоштвото на новинарската

Работнички го освои Аеродром

Работнички го освои Аеродром

Првото вечно дерби оваа сезона му припадна на Работнички. Најтрофејниот кошаркарски клуб во Македонија среде Аеродром го победи МЗТ Скопје, останувајќи единствената непоразена екипа во Прва лига. Работнички славеше со 90-88 во една завршница на нерви, во која како херој се издвои Димитар Мираковски. Плејмејкерот на тимот од „Градски парк“ постигна

Полицијата влезе во гаражите на штабот на ВМРО-ДПМНЕ, таму трага по Груевски

Полицијата влезе во гаражите на штабот на ВМРО-ДПМНЕ, таму трага по Груевски

Полицијата попладнево не го пронајде Никола Груевски во својот дом на улицата Павел Шатев, па потоа полицајците се упатија кон централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, каде бараа дали можеби таму се наоѓа екс-премиерот. Полицијата засега не е влезена во штабот, пребарани се само гаражите. Полицијата ги проверува автомобилите кои се паркирани во гаража под седиштето

Заев на прашање на ТВ 24: Очекувам дека нема да дозволи да се трага по него

Заев на прашање на ТВ 24: Очекувам дека нема да дозволи да се трага по него

„Очекувам дека нема да си дозволи да се трага по него, барем такви се моите сознанија, кажано од Никола Груевски“. Ова го изјави македонскиот премиер Зоран Заев вечерва на гостување на МРТВ, во врска со ребалансот на Буџетот, на прашање на ТВ 24. Премиерот Заев за подетални информации упати во МВР. Заев на прашање на ТВ 24: Очекувам дека нема да дозволи

Заев на прашање на ТВ 24: Очекувам дека нема да дозволи за се трага по него

Заев на прашање на ТВ 24: Очекувам дека нема да дозволи за се трага по него

„Очекувам дека нема да си дозволи да се трага по него, барем такви се моите сознанија, кажано од Никола Груевски“. Ова го изјави македонскиот премиер Зоран Заев вечерва на гостување на МРТВ, во врска со ребалансот на Буџетот, на прашање на ТВ 24. Премиерот Заев за подетални информации упати во МВР. Заев на прашање на ТВ 24: Очекувам дека нема да дозволи

Заев за ТВ 24: Очекувам дека нема да дозволи за се трага по него

Заев за ТВ 24: Очекувам дека нема да дозволи за се трага по него

„Очекувам дека нема да си дозволи да се трага по него, барем такви се моите сознанија, кажано од Никола Груевски“. Ова го изјави македонскиот премиер Зоран Заев вечерва на гостување на МРТВ, во врска со ребалансот на Буџетот. Премиерот Заев за подетални информации упати во МВР. Заев за ТВ 24: Очекувам дека нема да дозволи за се трага по него

Фетел немал проблем да го пропушти Раиконен во Бразил

Фетел немал проблем да го пропушти Раиконен во Бразил

Себастијан Фетел изјави дека немало проблеми да го пушти Кими Раиконен пред себе за време на Гран При на Бразил, откако доби наредба од тимот да го направи тоа. Трката беше „кошмарна“ за Германецот, кој беше сметан за фаворит, но остана само шестти и ја оцени трката во Сао Паоло со единица на скала од 10. – Се беше нормално. Кими имаше подобри гуми,

Многу медали за македонската репрезентација во бразилска џиу-џица

Многу медали за македонската репрезентација во бразилска џиу-џица

Плодни денови за македонската рерпезентација во бразилска џиу-џица, на меѓународен турнир во Абу Даби освои 18 медали. Пет златни, десет сребрени и три бронзени трофеи е билансот во повеќе килограмски и возрасни категории. Во најмладата, борејќи се со момчиња, прво место освои Даниела Алексовска, а покрај неа, златни беа уште и Марко Панчевски, Надежда