20
1 2 3 4 5 6 7 
Повелете маестралниот Апасиев за Законот за јазици

Повелете, маестралниот Апасиев за Законот за јазици

пред 2 часа - Македонија

Исечоци од синоќешното гостување на нашиот член д-р Димитар Апасиев на стручната дебата за т.н. Закон за јазици и употребата...

Во Охрид состанок на кризниот штаб Невремето оштети повеќе објекти на крајбрежјето

Во Охрид состанок на кризниот штаб: Невремето оштети повеќе објекти на крајбрежјето

пред 3 часа - Македонија

Повеќе места на крајбрежјето на Охрид се оштетени поради силниот ветар, кој во текот на денот дуваше со брзина од над 90 километри на час.

Македонија Ма ке до ни ја Протести пред домот на пратеникот на СДСМ од Аеродром

Македонија, Ма-ке-до-ни-ја! Протести пред домот на пратеникот на СДСМ од Аеродром

пред 3 часа - Македонија

Протести пред домот на пратеникот на СДСМ од Аеродром Пред домот на пратеничката Кети Смилеска од СДСМ, вчера вечер се собраа група Прилепчани кои револтирано извикуваат „Кети предавнк".

Република АФЕРА реагенси и апарати Филипче прави монопол  некој ќе се богати

Република: АФЕРА реагенси и апарати: Филипче прави монопол – некој ќе се богати?!

пред 3 часа - Македонија

Министерот за здравство Венко Филипче во изјава за Република го потврдува истражувањето кое Република го објави вчера, во...

Двајца Французи загинаа во лавина во Швајцарија

Двајца Французи загинаа во лавина во Швајцарија

пред 3 часа - Свет

Телата на двајцата Французи кои биле однесени од лавината се пронајдени денеска, соопшти полицијата од швајцарскиот кантон Вала, додавајќи дека уште две лица се водат како исчезнати.

Комити со порака до СДСМ  44 поданици историјата ќе ве памти како предавници

Комити со порака до СДСМ – "44 поданици, историјата ќе ве памти како предавници“

пред 3 часа - Спорт

Пред крајот на првиот дел од мечот од Првата македонска лига помеѓу Вардар и Ренова, навивачката група на вардарци "Комити" извадија транспарент кој го упатија кон пратениците од СДСМ кои гласаа за Законот за употреба на јазиците.

Утре се формира првата бугарска партија во Македонија ГДУ

Утре се формира првата бугарска партија во Македонија ГДУ

пред 3 часа - Македонија

Во Македонија по подолго време се формира првата бугарска партија на која на чело ќе биде Петар Колев поранешен член на бугарсското...

Си го довела животот во опасност поради тоа што држела паметен телефон повеќе од 20 часа

Си го довела животот во опасност поради тоа што држела паметен телефон повеќе од 20 часа

пред 4 часа - Живот

Жена од Кина добила згрутчување на крвта опасно по живот, откако го држела својот мобилен телефон во раце повеќе од 20 часа.

Апокалипса Вака изгледа езерско ЦУНАМИ во Охрид ФОТО ВИДЕО

Апокалипса: Вака изгледа езерско ЦУНАМИ во Охрид (ФОТО+ВИДЕО)

пред 4 часа - Македонија

Силно невреме и јужен ветар кој на моменти достигна брзина од околу 100 километри на час го зафати Охрид. Високите бранови...

Листа на најскапите и најевтините градови во светот

Листа на најскапите и најевтините градови во светот

пред 4 часа - Живот

Сингапур поради огромните трошоци за сопствениците на автомобили ја потврди првата позиција како најскап град во светот, петта година по ред, според годишната анкета спроведена од страна на „Economist Intelligence Unit“ (EIU).

АХМЕТИ Законот за јазици ќе стапи на сила потпишан од Иванов или не

АХМЕТИ: Законот за јазици ќе стапи на сила, потпишан од Иванов или не!

пред 4 часа - Македонија

Претседателот на ДУИ Али Ахмети, во интервју за Алсат, вели дека му испратил порака на Иванов, уште веднаш после второто гласање.

Македонската дијаспора во Брисел го запали знамето на ЕУ

Македонската дијаспора во Брисел го запали знамето на ЕУ

пред 4 часа - Македонија

Изгоре знамето на Европската Унија на протест организиран од Македонската дијаспора во Брисел, од каде што најавуваат дека...

Снежното невреме ги парализираше лондонските аеродроми

Снежното невреме ги парализираше лондонските аеродроми

пред 4 часа - Свет

Oколу 120 летови од британските аеродроми Хитроу и Гетвик денеска беа откажани поради снежна бура, а властите упатија предупредување и до возачите од кои се бара да бидат внимателни на патиштата.

Прекинато дербито Работнички  МЗТ заради упад на терен

Прекинато дербито Работнички - МЗТ, заради упад на терен

пред 5 часа - Спорт

Големото дерби кое не се закануваше да премине во катастрофа, сепак е прекинато. Работнички беше подобар од МЗТ Скопје скоро во три четвртини од играта.

 Блумберг  Меѓу петмината најбогати луѓе во светот нема Европејци

„Блумберг“: Меѓу петмината најбогати луѓе во светот нема Европејци

пред 6 часа - Економија

Меѓу петте најбогати луѓе во светот веќе нема милијардери од Европа, соопшти агенцијата „Блумберг“. Претставниците на Стариот...

1 2 3 4 5 6 7