20
1 2 3 4 5 6 7 

Што те прави тебе единствена? Модното видео на Marella и Каролина Гочева

пред 7 часа - Мода

Последниот дел од приказната за италијанскиот бренд Marella, групацијата Магнетик го заокружи со модно видео. Идејата зад видеото е да се стават во функција сите оние карактеристики што се посебни кај една жена, но истовремено и заеднички.

Елегантни молив-панталони за успешен деловен изглед

пред 12 часа - Живот

Припиени, со висока половина и често со нагласено испеглан раб на средината, елегантните молив-панталони се есенцијално парче од деловната гардероба и понекогаш построга верзија на молив-здолништата.

Алекса Чанг креира капсулна колекција за Superga

пред 15 часа - Мода

Бренд амбасадорка на патиките на Superga од 2011 година, телевизиската презентерка и дизајнерка Алекса Чанг оваа сезона покрај тоа што се појавува во кампањата за пролет-лето 2018, креира и капсулна колекција.

JO.AN @Fashion & Lifestyle Expo: Чувствата на жената пресликани во модна елеганција

пред 15 часа - Мода

„Смислата на постоењето и опстанувањето на жената, покрај силата и цврстината, е потребата секогаш во преден план да ја истакне нејзината женственост, проткаена со изразена чувствителност и сексипилност.

What feeds your imagination: Моден викенд Скопје ја откри програмата на 17-тото издание

пред 15 часа - Мода

Седумнаесеттиот Моден викенд Скопје од 30 март до 1 април ќе биде домаќин на најновите дизајнерски колекции, во една од најстарите културни установи во Македонија, Националната и универзитетска библиотека „Св.

Пролетва ќе носиме долги и волуменозни мантили

пред 4 дена - Мода

Беж мантилот е класика, безвременско парче кое е инвестиција во сечиј гардеробер и се носи секоја пролет или есен. Но сезонава подгответе се ова класично модно парче да го видите во неочекувано долга верзија и со волуменозна форма.

Синди Крафорд повторно во улога на манекенка

пред 4 дена - Мода

Супермоделот Синди Крафорд ја промовира пролетната колекција на Reserved, полски моден бренд кој успешно се пробива на светската сцена, и позира за кампањата наречена I love You Cindy.

Алисија Викандер избра фустани со спуштени рамења за премиерите на Tomb Raider

пред 4 дена - Мода

Оскаровката Алисија Викандер ја наследи Анџелина Џоли во улогата на Лара Крофт во новата ребут-верзија на Tomb Raider, филм кој во моментов се промовира низ светот и од вчера игра и во домашните кина.

Џенифер Лопез ѝ пркоси на гравитацијата во фотосесијата на Harper’s Bazaar

пред 4 дена - Култура

Џенифер Лопез е лицето од насловната страница на априлскиот број на Harper’s Bazaar на која позира во розов фустан од тул на Оскар де ла Рента, но повозбудливи се внатрешните фотографии.

Попуст од 20% по повод отворањето на е-продавницата на Sara Fashion

пред 4 дена - Мода

Љубителите на квалитетна долна облека, комфорни пижами, дезенирани и класични хулахопки, чорапи, уникатни костими за капење...

Будење на природата мотив за пролетната колекција на Zara Home

пред 4 дена - Живот

Природни текстури, пудрести нијанси, мотив на папрат, цветови и будење на природата се темата на новата колекција за уредување на животниот простор на Zara Home.

Ема Стоун во својата прва прва кампања за „Луј Витон“

пред 4 дена - Мода

Актерката Ема Стоун кон крајот на минатата година беше прогласена за нова амбасадорка на париската модна куќа „Луј Витон“, еве ја и првата кампања од соработката.

Розовите панталони на „Зара“ се хит

пред 4 дена - Мода

Секоја сезона меѓу креациите на хајстрит брендовите ќе се појави некој фаворит кој ќе се издвои, парче ко сите го посакуваат и купуваат, но различно го комбинираат.

Македонски Телеком ги претстави „смарт” маските за заштита од загадување

пред 5 дена - Мода

Македонски Телеком, за прв пат во Македонија ги спои технологијата и модата, за повисока цел – заштита од загадувањето. По...

„Версаче“ ќе престане да користи крзно во своите колекции

пред 5 дена - Мода

Донатела Версаче изјави дека повеќе нема да користи вистинско животинско крзно во колекциите на „Версаче“. „Крзно?! Завршив со крзното.

1 2 3 4 5 6 7