20
1 2 3 4 5 6 7 
Еве како да направите сплав на вода

Еве како да направите сплав на вода

на 3.2017 - Без катеторија

Сигурно сте размислувале како на друг начин освен со чамец ќе отидете во малку подлабокото да се искапите или да ловите риба.

Отровот од шкорпијата е лек против рак

Отровот од шкорпијата е лек против рак!

на 3.2017 - Без катеторија

Научниците утврдиле дека токсините, кои се наоѓаат во отровот на опасните шкорпии, поседуваат аналгетично и антиинфламаторно дејство.

Јадрата на сливите и кајсиите во борба против канцер

Јадрата на сливите и кајсиите во борба против канцер

на 3.2017 - Без катеторија

Јадрата од коските на сливите и кајсиите можат ефектно да се искористат како природен медикамент во борбата против канцер.

Погледнете што направи овој татко за својот син од дрвени палети

Погледнете што направи овој татко за својот син од дрвени палети.

на 3.2017 - Без катеторија

Погледнете што направи овој татко за својот син од дрвени палети.

Џвакање саќе со мед

Џвакање саќе со мед

на 3.2017 - Без катеторија

Со џвакањето мед од саќе составен од восок, во нашиот организам допираат биолошки активни материи кои се содржани во него, на пример витамин А.

Второто највисоко дрво во светот

Второто највисоко дрво во светот

на 3.2017 - Без катеторија

Секвоја е вид на дрво за која се смета за едно од највисоките во светот. Мајкл Николс, за „National Geographic“, направил преубави фотографии од второто најголемо дрво во светот.

Кога ветерот корне цело дрво

Кога ветерот корне цело дрво

на 3.2017 - Без катеторија

Силното невреме кое ги зафати областите погодени од ураганот Сенди, беше проследено со пресилен ветер со огромна брзина, предизвикувајќи штети во населените области.

Врата која е стара преку 275 години

на 3.2017 - Без катеторија

Вратата на оваа фотографија е изработена од дрво и поставена на старо дрво во Англија, поточно на местото Костволдс. Тоа се случило пред повеќе 275 години.

Пронајдениот метеорит во Фуканг

Пронајдениот метеорит во Фуканг!

на 3.2017 - Без катеторија

Во близина на Фуканг, Кина во 2001 година е пронајден метеорит за кој се сметаше дека претставува отркитие на 21от век. Метеоритот е проценет и вреди од 30-45 евра по грам, но сепак не е најголем во светот.

Салвијата се справува со обилно потење

Салвијата се справува со обилно потење

на 3.2017 - Живот

Потењето е целосно природен биолошки процес кој е потребен за нормално функционирање на организмот. Кога сепак, потењето ќе стане премногу обилно се претвора во проблем за жени, за мажите, па дури и за децата.

Прочитајте кое масло од растение помага за мозокот

Прочитајте кое масло од растение помага за мозокот

на 3.2017 - Живот

Маслото од нане има широка примена за здравјето на луѓето. Еден од најстарите хербални лекови кој се користи во традиционалната медицина е маслото од нане.

Имате покачен шеќер  Сварете ги овие листови и ќе го решите проблемот

Имате покачен шеќер? Сварете ги овие листови и ќе го решите проблемот

на 3.2017 - Живот

За жал, шеќерната болест е многу чест здравствен проблем! Да, таа влијае на многу луѓе од целиот свет. Зголемено ниво на...

Растение кое се бори против алкохолизмот

Растение кое се бори против алкохолизмот

на 3.2017 - Живот

Плодовите на дабот - желадите, помагаат при почетни симптоми на алкохолизам. За да го отвратите некој од силните пијалаци, едноставно користете суви плодови за една чаша врела вода која се пие по јадење.

ШАМАНСКИТЕ КРИСТАЛИ   база за модерната дигитална технологија

ШАМАНСКИТЕ КРИСТАЛИ – база за модерната дигитална технологија:

на 2.2017 - Без катеторија

За да биде функционален, кристалот треба да биде инициран и ставен во функција. Не е доволно само да го имаме, туку исто...

Овие 3 растенија лекуваат брадавици

Овие 3 растенија лекуваат брадавици!

на 2.2017 - Живот

Растенијата се едни од испробаните средства за отстранување на брадавици! Се препорачуваат неколку рецепти со природни производи, кои ги елиминираат непријатните кожни појави.

1 2 3 4 5 6 7