20
1 2 3 4 5 6 7 
 Принудно слетување на авионот на Венизолос

Принудно слетување на авионот на Венизолос

на 8.2014 - Балкан

Авионот на грчката влада во кој бил министерот за надворешни работи Евангелос Венизелос бил принуден денеска да направи непланирано слетување во северна Грција поради напрснување на стаклото на кокпитот.

 Се урна полициски хеликоптер загинаа четири искусни пилоти

Се урна полициски хеликоптер, загинаа четири искусни пилоти

на 7.2014 - Македонија

Македонските власти потврдија денеска дека полициски хеликоптер се урна во текот на ноќта во близина на Струмица, при што загинаа сите четири лица во леталото.

 Тројца инженери меѓу кои и Македонски државјанин киднапирани во Сирија

Тројца инженери, меѓу кои и Македонски државјанин, киднапирани во Сирија

на 7.2014 - Без катеторија

Тројца Европејци, меѓу кои и еден македонски државјанин, кои работат за италијанска градежна компанија, се претпоставува...

 ВИДЕО Обама  слаткарот става крек во питите на Белата куќа

ВИДЕО: Обама - слаткарот става крек во питите на Белата куќа

на 7.2014 - Свет

Американскиот претседател Барак Обама се најде на удар на медиумите откако направи неумесна шега дека неговиот слаткар става крек во питите што ги јаде семејството .

 Русија гo забранува пцуењето  1 500 долари казна за грд збор

Русија гo забранува пцуењето – 1.500 долари казна за грд збор!

на 7.2014 - Свет

Во Русија денеска стапи во сила забраната за користење пцости во филмовите, театарските претстави и книгите, во склад со законот што беше усвоен во мај годинава.

 Романот Осмото светско чудо на Плевнеш објавен во Црна Гора

Романот “Осмото светско чудо” на Плевнеш објавен во Црна Гора

на 7.2014 - Македонија

Во познатата едиција “Модерен европски роман” на издавачката куќа OKF од Цетиње, Црна Гора, е објавен романот “Осмото светско чудо” од реномираниот македонски писател Јордан Плевнеш.

 Мапа на интелигенција на Европа Македонците четврти по интелигенција од народите на бивша ЈУ

Мапа на интелигенција на Европа: Македонците четврти по интелигенција од народите на бивша ЈУ

на 7.2014 - Балкан

Чешкиот математичар и лингвист Јакоб Мариан објави на својот сајт карта на Европа изготвена на основа на просечен коефициент на интелигенција на граѓаните на одделни држави.

 Каков ќе биде светот во 2025 година

Каков ќе биде светот во 2025 година ?

на 7.2014 - Свет

Како ќе изгледа светот во 2025 година? Според пишувањето на британскиот весник “Дејли меил“, стекнување дозвола за пилотирање...

 Украина примирјето прекинато Порошенко најавува офанзива

Украина: примирјето прекинато, Порошенко најавува офанзива

на 7.2014 - Свет

Претседателот на Украина Петро Порошенко порача денеска дека повтороно ќе покрене операции против проруските сепаратисти.

 Минималмо задржување на граничните премини за влез и излез од Македонија

Минималмо задржување на граничните премини за влез и излез од Македонија

на 7.2014 - Без катеторија

Времето на чекање на граничните премини за влез и излез од земјава е минимално, соопштуваат од АМСМ. Оттаму посочуваат дека оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.

 Струјата од утре поскапа за 3 5 проценти

Струјата од утре поскапа за 3,5 проценти

на 6.2014 - Економија

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) прелдага цената на струјата да се зголеми за 3,47 проценти. Конечната одлука за поскапувањето треба да биде донесена во текот на денот, новата цена на струјата ќе важи од утре до 1 јули идната година.

 Доживотен затвор за шестмина обвинети за убиството кај Смиљковци

Доживотен затвор за шестмина обвинети за убиството кај Смиљковци

на 6.2014 - Македонија

Кривичниот суд во Скопје денеска изрече доживотна казна затвор за шест лица во случајот „Монструм“ обвинети за со тероризам...

 ФОТО Како би изгледал Мајкл Џексон без естетски зафати

ФОТО: Како би изгледал Мајкл Џексон без естетски зафати?

на 6.2014 - Свет

По повод одбележувањето на петгодишнината од смртта на американскиот пејач Мајл Џексон, еден британски таблоид посакал да дознае како кралот на попОт би изгледал наа 50 години доколку никогаш не се подвргнел на естетска хирургија.

 Хитлер ги измамил Германците со таен тестамент бил милијардер

Хитлер ги измамил Германците со таен тестамент-бил милијардер!

на 6.2014 - Свет

Адолф Хитлер префрил стотици милиони фунти на сметки во неколку швајцарски банки за кои граѓаните на Германија никогаш не дознале.

 Суарез останува без спонзор

Суарез останува без спонзор

на 6.2014 - Спорт

Суспендираниот уругвајски фудбалер Луис Суарез поради однесувањето на Мундијалот го загуби спонзорот, онлајн компанијата „888 покер“.

1 2 3 4 5 6 7