20
1 2 3 4 5 6 7 
Заев на вечера со Бутарис во Солун

Заев на вечера со Бутарис во Солун

пред 3 месеци - Македонија

На својот официјален фејсбук профил премиерот Зоран Заев кој е во неофицијална посета на Солун објави фотографија на која е во друштво на солунскиот градоначалник, Јанис Бутарис.

Фудбалер на Реал Мадрид се кае Ех да си потпишев за Барса

Фудбалер на Реал Мадрид се кае: Ех, да си потпишев за Барса…

пред 3 месеци - Спорт

Беше најдобар фудбалер на Европското првенство за селекции до 21 година, и дојде како голема надеж во Реал Мадрид. Но, по половина од сезоната во Ла Лига, Дани Себалјос е незадоволен и имал расправија со тренерот Зинедин Зидан.

За крај на денот  уште една лоша вест за навивачите на Јунајтед

За крај на денот – уште една лоша вест за навивачите на Јунајтед

пред 3 месеци - Спорт

Тешка повреда на Лукаку, реми со Саутемптон и како тоа да не беше доволно, нов шок за навивачите на Манчестер Јунајтед. Овојпат...

ХОРОСКОП 31 ДЕКЕМВРИ НЕДЕЛА

ХОРОСКОП 31 ДЕКЕМВРИ (НЕДЕЛА)

пред 3 месеци - Без катеторија

Прочитајте го вашиот дневен хороскоп и дознајте што ве очекува денес… Овен (21.03-20.04) Ве очекуваат разочарувања од меѓучовечките односи.

Трет ден од масовните антивладини протести во Иран

Трет ден од масовните антивладини протести во Иран

пред 3 месеци - Свет

Протестите против владата во Иран продолжија низ целата земја трет ден по ред и покрај предупредувањата од страна на официјалните органи.

Крај на драмата во Харков Заложниците ослободени напаѓачот уапсен

Крај на драмата во Харков: Заложниците ослободени, напаѓачот уапсен

пред 3 месеци - Свет

Ослободени се сите заложници кои во пошта во украинскиот град Харков беа држени од страна на човек за кого постоеа сомненија дека на себе има експлозив, при што тој бил уапсен.

Бошкоски Новиот претседател на ВМРО ДПМНЕ ќе го поддржиме само ако се огради од криминалот на Груевски

Бошкоски: Новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ ќе го поддржиме само ако се огради од криминалот на Груевски

пред 3 месеци - Македонија

Лидерот на „Обединети за Македонија“, Љубе Бошкоски, денеска во Македонски Брод присуствуваше на отворањето на нов партиски...

Стејт департментот објави електронска пошта од помошничката на Хилари Клинтон

Стејт департментот објави електронска пошта од помошничката на Хилари Клинтон

пред 3 месеци - Забава

Американскиот Стејт департмент објави електронска пошта од Хујма Абедин, помошничка на Хилари Клинтон, која истражители од ФБИ ја пронашле во лаптопот на нејзиниот сопруг, Ентони Вејнер.

Гори зграда во центарот на Манчестер

Гори зграда во центарот на Манчестер

пред 3 месеци - Свет

Пожарникарите се борат со оган што избувнал во зграда во центарот на Манчестер, пренесуваат британските медиуми. Според информациите, пожарот избувнал на деветтиот кат од 12-катната зграда.

Ајкули умираат поради поларните студови во САД

Ајкули умираат поради поларните студови во САД

пред 3 месеци - Забава

Ширум САД, освен во југозападните држави, оваа новогодишна ноќ ќе биде постудена од вообичаеното, пренесуваат тамошните медиуми...

Руски танкери транспортирале нафта за Северна Kореја

Руски танкери транспортирале нафта за Северна Kореја

пред 3 месеци - Свет

Последниве неколку месеци руски танкери најмалку во три наврати пренесувале гориво во Северна Кореја, префрлајќи ја нафтата...

Путин до Трамп Можеме да развиеме соработка на база на еднаквост и взаемна почит

Путин до Трамп: Можеме да развиеме соработка на база на еднаквост и взаемна почит

пред 3 месеци - Свет

Рускиот претседател Владимир Путин упати новогодишна телеграма до американскиот претседател Доналд Трамп. Путин во пораката порача дека конструктивниот разговор помеѓу двете земји е од суштинска важност за глобалната стабилност.

Руската полиција го уапси бомбашот од Санкт Петербург

Руската полиција го уапси бомбашот од Санкт Петербург

пред 3 месеци - Свет

Руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) соопшти дека го привела лицето кое го организирало и извршило бомбашкиот напад во супермаркет во Санкт Петербург.

Заложничка криза во Украина Во пошта заробени 11 луѓе од кои две деца

Заложничка криза во Украина: Во пошта заробени 11 луѓе, од кои две деца

пред 3 месеци - Хроника

Човек за кој се верува дека на себе носи експлозив, се забарикадирал во пошта во украинскиот град Харков, при што зел 11 заложници од кои и две деца.

Северна Кореја Не очекувајте да ја смениме политиката за нашата нуклеарна програма в година

Северна Кореја: Не очекувајте да ја смениме политиката за нашата нуклеарна програма в година

пред 3 месеци - Свет

Северна Кореја не планира да прави промени што се однесува до политиката на земјата за нуклеарна и ракетна програма, пишува националната новинска агенција во Пјонгјанг.

1 2 3 4 5 6 7