20
1 2 3 4 5 6 7 
Убиен возачот на Бентлито кое се заби во поворката на Вучиќ

Убиен возачот на „Бентлито“ кое се заби во поворката на Вучиќ

пред 2 часа - Балкан

Лука Радуловиќ, кој стана злоогласен во Србија откако со Бентли се заби во автомобилската поворка на претседателот Александар Вучиќ, вечерта е убиен во Белград по вооружена престрелка.

Македонија се врати на европскиот пат  претстои уште работа

Македонија се врати на европскиот пат - претстои уште работа

пред 6 часа - Македонија

Долгоочекуваниот извештај на Европската комисија за напредокот на Македонија ја врати земјава на патеката кон членството во Европската унија.

ДЕМОКРАТСКАТА ПАРТИЈА НА САД ГИ ТУЖИ РУСИЈА И ВИКИЛИКС ЗА КАМПАЊАТА НА ТРАМП

ДЕМОКРАТСКАТА ПАРТИЈА НА САД ГИ ТУЖИ РУСИЈА И “ВИКИЛИКС”ЗА КАМПАЊАТА НА ТРАМП

пред 6 часа - Свет

Демократската партија на САД ја тужи Русија, за предизборната кампања на Доналд Трамп и “Викиликс” за конспиративна подриване на американските избори во 2016 година, соопшти CNBC.

Искршени автомобилите на Шилегов и неговата сопруга

Искршени автомобилите на Шилегов и неговата сопруга

пред 6 часа - Македонија

Непознат сторител ги оштетил автомобилите на скопскиот градоначалник Петре Шилегов и на неговата сопруга, кои биле паркирани пред зграда на улицата Хелсинки.

Бегалци Учење на грешките

Бегалци: Учење на грешките

пред 6 часа - Без катеторија

Иако невладините организации тврдат дека „Балканската рута“ и натаму, главно се избегнува, дел од институциите во Македонија посочуваат на неопходноста од подготовки за евентуален нов бегалски бран.

Излезе вистината Венгер е избркан од Арсенал

Излезе вистината: Венгер е избркан од Арсенал!

пред 6 часа - Спорт

Францускиот стручњак Арсен Венгер е принуден да си замине од Арсенал на крајот од сезоната бидејќи ја загубил поддршката од сопственикот Стен Кренке.

Груевски доцнел по 40 минути како премиер поради расипан мерцедес

Груевски доцнел по 40 минути како премиер поради расипан „мерцедес“

пред 6 часа - Македонија

Од лични шофери, до обезбедувачи и експерти за тероризам одговарајќи на прашања на адвокатите посочуваа дека често се случувало...

Пресврт во политиката на Ким Џонг ун Северна Кореја ќе ги запре нуклеарните тестирања

Пресврт во политиката на Ким Џонг-ун: Северна Кореја ќе ги запре нуклеарните тестирања

пред 6 часа - Без катеторија

Северна Кореја соопшти дека ги запира тестирањата на балистички ракети со долг дострел и планира да ги затвори полигоните за тестирање на нуклеарни бомби.

Богојески Задоволство ми е што ВМРО ДПМНЕ прва ќе ја исполни препораката од ЕК за внатрепартиска демократизација

Богојески: Задоволство ми е што ВМРО-ДПМНЕ прва ќе ја исполни препораката од ЕК за внатрепартиска демократизација

пред еден ден - Македонија

Заменик-генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ,Петар Богојески во изјава за „Фокус“ издвојува една реченица од Извештајот на...

Манчевски Електронскиот регистар на население нема да го замени пописот

Манчевски: Електронскиот регистар на население нема да го замени пописот

пред еден ден - Македонија

Електронскиот регистар за население треба да биде чекор кон дигитализација на услугите за граѓаните и воопшто не е предвиден да го замени пописот на население, кој ќе го спроведува Државниот завод за статистика.

Шефовите на агенциите за разузнавање од регионот на средба во Скопје

Шефовите на агенциите за разузнавање од регионот на средба во Скопје

пред еден ден - Македонија

Агенцијата за разузнавање на Република Македонија организира средба на шефови на безбедносни и разузнавачки служби во Скопје во рамките на процесот Брдо-Бриони.

На 25 април нова средба на Димитров и Коѕијас со Нимиц во Виeна

На 25 април нова средба на Димитров и Коѕијас со Нимиц во Виeна

пред еден ден - Македонија

Никола Димитров и Никос Коѕијас ќе се сретнат и на двете конференции во Грција, едната на 3 и 4 мај во Солун, другата една седмица подоцна во Сунио.

Евакуиран центарот на Берлин поради бомба од Втората Светска Војна

Евакуиран центарот на Берлин поради бомба од Втората Светска Војна

пред еден ден - Без катеторија

Голем дел од центарот на Берлин, вклучително и главната железничка станица беа евакуирани денеска со цел да се детонира бомба од Втората Светска Војна.

Венгер го најави својот наследник на клупата на Арсенал

Венгер го најави својот наследник на клупата на Арсенал

пред еден ден - Спорт

Арсен Венгер го заврши своето патешествие на клупата на Арсенал по цели 22 години.. Венгер и Арсенал утринава лансираа вест...

Сведок во Тенк  И Бучковски го баталил стариот мерцедес во кој се возел Груевски

Сведок во „Тенк“: И Бучковски го баталил стариот мерцедес во кој се возел Груевски

пред еден ден - Македонија

И четвртиот сведок на денешното рочиште за „Тенк“ кој бил вработен во одделот за обезбедување на ВИП личности при МВР сведочеше за дефекти на возилото со кое се возел поранешниот премиер Никола Груевски пред да биде купен луксузниот мерцедес.

1 2 3 4 5 6 7