20
1 2 3 4 5 6 7 
Џејсон Стетхам се сели на малите екрани

Џејсон Стетхам “се сели” на малите екрани

на 9.2015 - Сцена

Сите оние кои бараат одлични улоги и креативна слобода знаат дека во денешното време на блокбастери и франшизи полни со CGI...

3 актерки во борба за Star Wars Episode 8

3 актерки во борба за Star Wars Episode 8?

на 9.2015 - Сцена

На помалку од 4 месеци пред премиерата на Star Wars: The Force Awakens, пристигнуваат и гласините за неговиот следбеник. Episode VIII.

Нова сезона на Империја  нова модна парада на Куки Лајон

Нова сезона на „Империја“, нова модна парада на Куки Лајон

на 9.2015 - Сцена

Одредени телевизиски серии остваваат впечаток со костимографијата и привлекуваат милиони следбеници токму поради стилот на...

Мрачната страна на вашите омилени цртани Зошто Дизни ги убива мајките на своите јунаци

Мрачната страна на вашите омилени цртани: Зошто Дизни ги „убива“ мајките на своите јунаци?

на 9.2015 - Сцена

Зошто во цртаните филмови на „Дизни“ никогаш не ги гледаме мајките или ги гледаме само накратко? Одговорот го дал Дон Хахн,...

Хју Џекмен Том Харди би бил одличен Вулверин

Хју Џекмен: Том Харди би бил одличен Вулверин

на 9.2015 - Сцена

Со оглед на тоа дека е одреден последниот филм за Вулверин во кој ќе се појави актерот Хју Џекмен, веќе почнаа да кружат гласини за тоа кој актер ќе го замени.

Најголемите логички грешки во Game of thrones

Најголемите логички грешки во Game of thrones

на 8.2015 - Сцена

5 сезона од „Game of thrones“ беше далеку поразлична од серијата на книги „Песна за мразот и огнот“. Поради ова, самата серија донесе неколку сомнителни одлуки.

ИМА ПОСЕБНА МИСИЈА  Кристијан Голубовиќ најавува влегување во реално шоу

ИМА ПОСЕБНА “МИСИЈА“: Кристијан Голубовиќ најавува влегување во реално шоу?!

на 8.2015 - Живот

“Би сакал во реалното шоу да ја промовирам акцијата на враќањето на младиот свет од улиците во спортските сали”- Вели Голубовиќ...

Љубовницата на Роналдо потполно гола за плејбој 18

Љубовницата на Роналдо потполно гола за плејбој 18

на 8.2015 - Живот

Tаа е виновничката за распадот на врската меѓу Кристијано и Ирина. Бразилската убавица, Даниела Чавез, за кусо време стана...

ВИП 8 GB брз интернет во рамки на претплатата

ВИП: 8 GB брз интернет во рамки на претплатата

на 8.2015 - Сцена

Во пресрет на осмиот роденден, Вип на своите постпејд корисници им нуди дополнителна слободна интернет комуникација во рамки на постпејд пакетите со супер брз мобилен интернет.

Здравко Чолиќ Моите ќерки не ја слушаат мојата музика

Здравко Чолиќ: Моите ќерки не ја слушаат мојата музика

на 8.2015 - Живот

- Моите ќерки не мора да ја слушаат мојата музика. Ме сакаат, ги знаат моите песни, ама слушаат светска музика – изјави Здравко Чолиќ.

Весна Бејби има нов член во семејството, неодоливиот Аце

на 7.2015 - Без катеторија

Кои блокбастери ќе ги гледаме во Cineplexx во јули

Кои блокбастери ќе ги гледаме во Cineplexx во јули?

на 7.2015 - Сцена

Речиси сме на средината од летната филмска сезона на блокбастери. Филмовите како Avengers: Age of Ultron, Furious 7 и Jurassic World пристигнаа, остварија солидни суми на заработка и урнаа неколку рекорди.

Нема шанси да ви позајми пари Ова е најскржавиот хороскопски знак

Нема шанси да ви позајми пари: Ова е најскржавиот хороскопски знак

на 7.2015 - Живот

Можете да претпоставите  кој хороскопски знак е опседнат со пари и никогаш не би ви позајмил што и да побарате? Јарецот! Претставниците на овој знак се често пати избезумени заради материјалната состојба и оптоварени со неа.

Весна Бејби има нов член во семејството неодоливиот Аце

Весна Бејби има нов член во семејството, неодоливиот Аце

на 7.2015 - Живот

На својот Фејсбук профил Весна Бејби се пофали дека во семејството имаат нов член. Се работи за кученцето Аце кои го вдомиле.

Неколку типови на лидери на кои нè научи Игра на тронови

Неколку типови на лидери, на кои нè научи „Игра на тронови“

на 7.2015 - Сцена

Популарната серија Game Of Thrones често ги остава гледачите без збор, благодарение на соодветната комбинација на динамика и заплеткани политички шеми.

1 2 3 4 5 6 7