20
1 2 3 4 5 6 7 
Убаво е да ја штедиме батеријата со исклучување на неколку работи

Убаво е да ја штедиме батеријата со исклучување на неколку работи

пред 2 недели - Техно

Модерните смартфони имаат бројни софтверски режими за енергетска ефикасност на вашиот смартфон, со цел да имате повеќе батерија.

Microsoft построго ќе ги регулира содржините на сервисите

Microsoft построго ќе ги регулира содржините на сервисите

пред 2 недели - Техно

Microsoft отсега има нови услови на користење, според кои строго ќе забранува несоодветни содржини на своите сервиси. Xbox и Skype веќе нема да ви дозволуваат пцовки, поради што Cortana веднаш ќе реагира.

Пак сообраќајна несреќа со Tesla Model S

Пак сообраќајна несреќа со Tesla Model S

пред 2 недели - Техно

Tesla Model S овој пат доживеа сообраќајна несреќа поради автопилотот. Возачот се опуштил и удрил во бетонската ограда на автопатот, при што компанијата вели дека автопилотот бил проблемот.

Спремете се  наскоро пристигнува OnePlus 6

Спремете се, наскоро пристигнува OnePlus 6

пред 2 недели - Техно

Samsung, Huawei, Sony и другите неодамна ги претставија своите најнови модели. Android корисниците наскоро ќе ги пречекаат новите модели LG G7, HTC U12 и новиот OnePlus 6.

ДНК податоците на сите Естонци ќе бидат архивирани

ДНК податоците на сите Естонци ќе бидат архивирани

пред 2 недели - Техно

Естонија е мала земја, но лидер во Европа за технолошки иновации. Државата се одлучила за собирање на ДНК податоци од сите свои жители.

Илон Маск се пошегува со банкрот на Tesla Inc  за 1 април

Илон Маск се пошегува со банкрот на Tesla Inc. за 1 април

пред 2 недели - Техно

За Teslа нема многу позитивни новости во последно време, освен сообраќајни несреќи со автомобилите и пад на добивката на компанијата.

Топ совети од Ворен Бафет  најбогатиот во светот

Топ совети од Ворен Бафет, најбогатиот во светот

пред 2 недели - Сцена

Среќата доаѓа ретко, а не трае долго. Со дисциплинирано однесување, како што велат успешните луѓе, сепак може да се дојде до неа.

Како да не наседнуваме на лажните вести

Како да не наседнуваме на лажните вести?

пред 2 недели - Техно

Сте слушнале ли за кромид? Onion беше странски медиум што постојано продуцира лажни вести, на кои еднаш наседна еден наш македонски уредник во медиум, и искористи тамошна информација за својата колумна.

Кејт Мидлтон и Кралицата Летисија  Која има подобра велигденска комбинација

Кејт Мидлтон и Кралицата Летисија: Која има подобра велигденска комбинација

пред 2 недели - Мода

Членовите на британското и шпанското кралско семејство пред два дена се упатија на традиционалната велигденска миса. Сите очи биле насочени кон Кејт и Летисија.

Џенифер Лопез ја скратила косата поради новата филмска улога

Џенифер Лопез ја скратила косата поради новата филмска улога

пред 2 недели - Сцена

Квалитетните филмски улоги бараат големи физички трансформации понекогаш од актерките. На списокот на познати глумици со драстична промена на изгледот сега се наоѓа и Џенифер Лопез.

Меланија Трамп со комбинација без грешка за во црква

Меланија Трамп со комбинација без грешка за во црква

пред 2 недели - Мода

Првата дама на САД Меланија Трамп продолжува со своите елегантни комбинации, а последната ја покажала за одењето на велигденската миса.

Блејк Лајвли со фустан што го истакнува мајчинското тело

Блејк Лајвли со фустан што го истакнува мајчинското тело

пред 2 недели - Мода

Блејк Лајвли мамела погледи на црвениот тепих непосредно пред њујоршката премиера од филмот A Quiet Place, одржана во AMC Lincoln Square.

Здрав пијалок за ослободување од лошите маснотии

Здрав пијалок за ослободување од лошите маснотии

пред 2 недели - Здравје

Цитронот е најдобар кога станува збор за лош холестерол, затоа што содржи високо ниво на витамин Ц. Затоа ве советуваме да го направите овој здрав пијалок дома во комбинација со 2 стебленца целер, грст магдонос, ¼ лупен лимон и 3 парчиња ѓумбир.

Виена ќе ги направи семафорите паметни

Виена ќе ги направи семафорите паметни

пред 2 недели - Техно

Виена во соработка со Заводот за метеорологија ќе ги направат семафорите паметни, со цел да собираат информации за времето и сообраќајот.

Кинески сателит се урна во среде океан

Кинески сателит се урна во среде океан

пред 2 недели - Забава

Сателит од Кина денес влезе во атмосферата на земјата и падна на средината на Јужен Пацифик, во близина на Тахити. Сателитот и припаѓа на вселенската лабораторија „Небесна палата“, која ја започна оваа мисија во 2011 година.

1 2 3 4 5 6 7