20
1 2 3 4 5 6 7 
Француски дипломат шверцувал оружје за Палестинците

Француски дипломат шверцувал оружје за Палестинците

пред 15 часа - Свет

Фрнацускиот државјанин Ромен Франк, вработен во генралниот конзулат на Франција во Ерусалим, е уапсен поради сомневање дека криумчарел оружје за Палестинците, објавија француските медиуми.

Захарова Притисокот на Западот на изборите во Русија беше очигледен

Захарова: Притисокот на Западот на изборите во Русија беше очигледен

пред 15 часа - Свет

Според прес-секретарот на руското МНР, Марија Захарова, обидите на Западот да изврши притисок врз претседателските избори во Русија беа очигледни и без преседан, објави руската новинска агенција ТАСС.

Проектот Центар се грижи за возрасните стартува во април

Проектот “Центар се грижи за возрасните“ стартува во април

пред 15 часа - Македонија

Oд април општина Центар продолжува со проектот „Центар се грижи за возрасните“ со што на возрасните жители ќе им се обезбеди потребната нега кои живеат на нејзина територија.

ВМРО ДПМНЕ Македонија е киднапирана и срушена држава

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија е киднапирана и срушена држава

пред 15 часа - Македонија

Македонија е киднапирана и срушена држава, а Владата залудно потроши 10 месеци од животот на сите граѓани, смета ВМРО-ДПМНЕ.

Утре делови од Кисела Вода без струја

Утре делови од Кисела Вода без струја

пред 16 часа - Македонија

Делови од Општината Кисела Вода утре, во времетраење од неколку часа ќе останат без електрична енергија. ЕВН најави дека без струја ќе останат корисниците од улицата Милан Мијалковиќ во период од 9 до 14 часот.

Евроамбасадорот Жбогар во посета на Гостивар

Евроамбасадорот Жбогар во посета на Гостивар

пред 16 часа - Македонија

Евроамбасадорот Самуел Жбогар денеска ќе престојува во општина Гостивар. За време на посетата, Жбогар ќе оствари средба со градоначалникот Арбен Таравари, по што двајцата ќе одржат и заедничка прес-конференција.

Сообраќајот по наместа влажни коловози

Сообраќајот по наместа влажни коловози

пред 16 часа - Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација.

Денеска врнежи од дожд а на планините снег

Денеска врнежи од дожд, а на планините снег

пред 17 часа - Македонија

Метеоролозите за денеска најавуваат врнежи од дожд, а на планините од снег, кои ќе бидат пообилни во попладневните часови во западните и северните делови (над 20л/м2).

Едита ги напушти Министерки  еве кој дојде на нејзино место

Едита ги напушти „Министерки“ - еве кој дојде на нејзино место

пред еден ден - Забава

Едита Арадиновиќ неодамна на јавноста преку социјалните мрежи и соопшти дека повеќе нема да биде дел од групата „Министерки".

Израелски комарец краде податоци и кога компјутерот нема интернет

Израелски „комарец“ краде податоци и кога компјутерот нема интернет

пред еден ден - Живот

Израелски научници од Универзитетот Бен Гурион развија нова метода наречена „air-gap“ што овозможува размена на податоци меѓу два неповрзани компјутера преку звучник или слушалки.

ФУСТАН КАКОВ ШТО НЕ СТЕ ВИДЕЛЕ 35 метри свила за венчаница

ФУСТАН КАКОВ ШТО НЕ СТЕ ВИДЕЛЕ: 35 метри свила за венчаница

пред еден ден - Живот

Нел Дајмонд, ќерка на еден од најуспешните британски банкари, Роберт Боб Дајмонд имала свадба од соништата која траела три дена и прекрасна венчаница која била направена од 35 метри свила.

Путин останува на чело на Русија ги повика Русите да го задржат единството

Путин останува на чело на Русија, ги повика Русите да го задржат единството

пред еден ден - Свет

По пребројувањето на 60 отсто од избирачкиот материјал, очекувано во водство е Владимир Путин со 75,01 отсто од гласовите.

Скопјанка заврши на гинеколог со сериозни воспаленија од овие влошки

Скопјанка заврши на гинеколог со сериозни воспаленија од овие влошки

пред еден ден - Живот

Скопјанка два пати заврши со сериозни воспаленија на репродуктивните органи на гинеколог, заради користење на овие влошки за месечен циклус.

Болница во Виена за 95 000 евра ангажирала ловец на лоша енергија

Болница во Виена за 95.000 евра ангажирала „ловец“ на лоша енергија

пред еден ден - Живот

Болница во Виена, Австрија потпишала договор вреден 95.000 евра со истерувач на негативна енергија. Надлежните го ангажирале „ловецот“ на штетни бранови за енергетски да ја прочисти новоизградената болничка зграда.

НОВ ПРОТЕСТ Аеродромци против двојазичноста  граѓаните протестираа пред домот на пратеникот Диме Велковски

НОВ ПРОТЕСТ: Аеродромци против двојазичноста – граѓаните протестираа пред домот на пратеникот Диме Велковски

пред еден ден - Македонија

Граѓаните се револтирани од одлуката на владејачкото мнозинство на сила да го протурка законот за двојазичност. Секојдневно големи групи на граѓани протестираат пред домовите на пратениците кои гласаа за двојазичноста во Собранието.

1 2 3 4 5 6 7