20
1 2 3 4 5 6 7 
Анри е прв пик за наследник на Венгер во трка се и Анчелоти и Симеоне

Анри е прв пик за наследник на Венгер, во трка се и Анчелоти и Симеоне

пред 2 часа - Фудбал

Тјери Анри е прв пик за наследник на Арсен Венгер на клупата на Арсенал, а во трка се и искусните волци Карло Анчелоти и...

Бускетс експресно заздравува ќе игра против Рома во ЛШ

Бускетс експресно заздравува, ќе игра против Рома во ЛШ

пред 3 часа - Фудбал

Серхио Бускетс експресно заздравува од повредата и ќе игра за Барселона против Рома на првиот меч од Лигата на шампионите...

Опасна игра  Скендербег го влече Динамо во вртлогот на наместени натпревари

Опасна игра - Скендербег го влече Динамо во вртлогот на наместени натпревари

пред 3 часа - Фудбал

Скендербег е казнет со десетгодишна забрана за настапи во европските натпреварувања, што е рекордна суспензија изречена од...

Тајрон Лу ќе паузира Кливленд од клупата ќе ги води Лери Дру

Тајрон Лу ќе паузира, Кливленд од клупата ќе ги води Лери Дру

пред 4 часа - Кошарка

Во незгоден момент во финишот на регуларниот дел од сезоната Кливленд кавалирс останаа безс првиот тренер Тајрон Лу, а негова...

Гдиња нѝ беше одличен домаќин сега ја доби организацијата на СП за играчи до 20 години

Гдиња нѝ беше одличен домаќин, сега ја доби организацијата на СП за играчи до 20 години

пред 4 часа - Фудбал

Полскиот град Гдиња ќе нѝ остане во вечни спомени, а особено ќе го паметиме првиот меч на македонска репрезентација на големо натпреварување што го игравме во ова место, на „Миејски“ стадионот со Шпанија.

Мејведер го купува омилениот клуб во Англија

Мејведер го купува омилениот клуб во Англија

пред 5 часа - Спорт

Флојд Мејведер навива за Њукасл и размислува да стане дел од сопственичката структура на Премиерлигашот Флојд Мејведер навива за Њукасл и размислува да стане дел од сопственичката структура на Премиерлигашот.

Со песна е полесно да се победува  Црвена и бела се боите мои Лабуништа го сакам како очите свои

Со песна е полесно да се победува - Црвена и бела се боите мои, Лабуништа го сакам како очите свои....

пред 5 часа - Фудбал

Фудбалскиот клуб Лабуништа игра одлично во првата сезона како второлигаш во западната конкуренција, а клубот работи по европски...

Симеон Христов мора на операција по повредата на клучната коска

Симеон Христов мора на операција по повредата на клучната коска

пред 6 часа - Фудбал

Еден од најдобрите играчи на второлигашот Македонија Ѓорче Петров, Симеон Христов ќе биде опериран утре, по тешката повреда...

Публиката скандира Ајде Амане    Алекса испорачува со гром центаршутеви

Публиката скандира „Ајде Амане...“, Алекса испорачува со гром центаршутеви

пред 6 часа - Фудбал

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Алекса Амановиќ има гром центаршут, а тоа го потврди и вчера со два асистенции...

Без Перо на ПАО

Без Перо на ПАО

пред 7 часа - Кошарка

После добрата седмица и победите против Валенсија и Морнар, Црвена Ѕвезда оди на тешко гостување во Атина без својот најискусен играч.

ЗИДАН Кога ќе дојде крајот на сезоната тогаш Роналдо е најдобар

ЗИДАН: Кога ќе дојде крајот на сезоната, тогаш Роналдо е најдобар!

пред 7 часа - Фудбал

Иако на почетокот на сезоната се мачеше, во овој момент Кристијано Роналдо е во врвна голгетерска форма, што го потврди и на последниот меч против Џирона во кој даде дури четири гола.

Од Виена со 12 златни одличја

Од Виена со 12 златни одличја

пред 7 часа - Спорт

Македонските репрезентативци во традиционално карате освоија вкупно 17 медали: 12 златни, 4 сребрени и 1 бронзен медал на Европскиот фудокан карате куп "Дунав опен 2018" во Виена.

 ТЕО ВЕЛИ Знам кој ќе дојде до Белград ЦСКА Фенер и Олимпијакос сигурно

„ТЕО" ВЕЛИ: Знам кој ќе дојде до Белград, ЦСКА, Фенер и Олимпијакос сигурно...

пред 7 часа - Кошарка

Новата НБА ѕвезда во редовите на ЛА Клиперс го предвидува исходот на Евролигата за оваа сезона во која за прв пат е надвор од најсилното европско натпреварување.

Мејведер сака црно бела комбинација ќе го купи Њукасл

Мејведер сака „црно-бела" комбинација, ќе го купи Њукасл?

пред 7 часа - Спорт

Поранешниот боксер, и страстен обложувач, дури и ќе го наговорел својот добар пријател, Кристијано Роналдо да му се придружи во „проектот" Англиските медиуми понекогаш знаат да „извадат" некоја приказна коај се граничи со фантазија.

БАРДИ Целта е заедничка Македонија да оди напред

БАРДИ: Целта е заедничка, Македонија да оди напред!

пред 10 часа - Фудбал

Македонската А репрезентација ги започнува подготовките за двата контролни натпревари против Финска и Азербејџан кои ќе се одиграат во турска Анталија.

1 2 3 4 5 6 7