20
1 2 3 4 5 6 7 
BRIT FLOYD во Скопје

BRIT FLOYD во Скопје!

пред 3 дена - Сцена

“The World’s Greatest Pink Floyd Show” за прв пат во Македонија со ECLIPSE WORLD TOUR 2018! Авалон Продукција со голема радост,...

Промовиран проектот BalkanMed INNOVA кој на 5 македонски претприемачи ќе им пружи поддршка од 4 000 евра за започнување сопствен бизнис

Промовиран проектот BalkanMed INNOVA кој на 5 македонски претприемачи ќе им пружи поддршка од 4.000 евра за започнување сопствен бизнис

пред 3 дена - Без катеторија

На 17.04.2018 во Стопанската Комора на Македонија во Скопје се одржа промотивната конференција за медиуми со која се одбележа почетокот на проектот BalkanMed INNOVA – „Балканско-Медитерански Центар за претприемништво и иновации“.

Промотивна конференција на BalkanMed INNOVA  Балканско Медитерански Центар за претприемништво и иновации

Промотивна конференција на „BalkanMed INNOVA - Балканско-Медитерански Центар за претприемништво и иновации“

пред една недела - Македонија

На 17-ти април со почеток од 12 .00 часот во Стопанската Комора на Македонија (Скопје), 5 кат, Сала 4 ќе се одржи промотивна...

Symphony Solutions Најуспешна Агилна Трансформација за 2017

Symphony Solutions: Најуспешна Агилна Трансформација за 2017

пред еден месец - Живот

Технолошките иновации го менуваат начинот на работење на бизнисите Постојаните промени во технологијата и економските услови,...

ОВА Е АРЕНАМАГЕДОН Nina Solomun Maceo Tale of Us Brejcha Carl Craig Rødhåd  сите на ЕГЗИТ

ОВА Е АРЕНАМАГЕДОН! Nina, Solomun, Maceo, Tale of Us, Brejcha, Carl Craig, Rødhåd... сите на ЕГЗИТ!

пред еден месец - Сцена

Со невидената техно екипа, во која се наоѓаат, Richie Hawtin , Adam Beyer , Ida Engberg , Ben Klock , Amelie Lens и Anastasia...

Фантастичен концерт на КРАФТВЕРК за отворањето на ТАКСИРАТ 20

Фантастичен концерт на КРАФТВЕРК за отворањето на ТАКСИРАТ 20!

пред еден месец - Сцена

Синоќа ТАКСИРАТ ФЕСТИВАЛ го отвори своето 20-то издание со фантастичен настап на живите легенди на светската музичка сцена...

Kraftwerk

Kraftwerk

пред еден месец - Без катеторија

Дарко Рундек доаѓа на Skopje Calling

Дарко Рундек доаѓа на Skopje Calling

пред еден месец - Сцена

Огромно задоволство ни е да ви најавиме дека еден од најголемите фаворити на сите времиња од екс југословенските простори...

TEXAS НОВИ ХЕДЛАЈНЕРИ НА SKOPJE CALLING 2018

TEXAS- НОВИ ХЕДЛАЈНЕРИ НА SKOPJE CALLING 2018!

пред еден месец - Сцена

Големо задоволство ни е да ви најавиме дека после долги години обидување, конечно една од најголемите британски поп рок атракции...

Четирите концерти на Каролина распродадени додадени уште нови три

Четирите концерти на Каролина распродадени, додадени уште нови три!

пред 2 месеци - Сцена

Задоволство ни е да ве информираме, дека закажаните четири концерти на коишто Каролина ќе го промовира новиот албум „Извор“, за 23, 24, 25 и 26-ти февруари се РАСПРОДАДЕНИ.

 Црниот Пантер завладеа со Марвеловиот Универзум

„Црниот Пантер“ завладеа со Марвеловиот Универзум

пред 2 месеци - Сцена

Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х учествуваше во креирањето на визуелните ефекти на најновиот член на Марвеловиот Универзум „Црниот Пантер“.

Арт поп дивите Fever Ray и Sevdaliza за старт на EXIT Freedom со звукот на 21 иот век

Арт-поп дивите Fever Ray и Sevdaliza за старт на EXIT Freedom со звукот на 21-иот век!

пред 2 месеци - Сцена

Долгата арт-поп листа на уметници кои уште од основањето доаѓаат секоја година на EXIT, ова лето на најдобар начин ќе ја продолжат две сензационални авторки кои на Петроварадинската тврдина ќе го донесат исклучително современиот уметнички израз.

Четирите концерти на Каролина распродадени додадени уште нови три

Четирите концерти на Каролина распродадени, додадени уште нови три!

пред 2 месеци - Сцена

Задоволство ни е да ве информираме, дека закажаните четири концерти на коишто Каролина ќе го промовира новиот албум „Извор“, за 23, 24, 25 и 26-ти февруари се РАСПРОДАДЕНИ.

Над 1500 писма испратени преку Љубовната пошта на Скопје сити мол

Над 1500 писма испратени преку Љубовната пошта на Скопје сити мол

пред 2 месеци - Живот

(Скопје, 14.02.2018) - Вистинска љубовна еуфорија деновиве владееше во Скопје сити мол. Повеќе од 1500 писма се испратени досега како дел од кампањата „Испрати љубов“ која по повод Денот на вљубените ја организира молот.

Балашевиќ доаѓа во Скопје

Балашевиќ доаѓа во Скопје

пред 2 месеци - Сцена

Големо задоволство ни е да ви најавиме дека по пауза од три години, човекот на кого навистина не му е потребна никаква реклама...

1 2 3 4 5 6 7