20
1 2 3 4 5 6 7 
Раул Гонзалес   Среќен сум поради поради оваа победа

Раул Гонзалес: ”Среќен сум поради поради оваа победа”

на 2.2015 - Ракомет

Ракометарите на Вардар славеа на дуелот против Татран Прешов во Словачка, со што го официјализираа пласманот на втората позиција на табелата.

Вардар славеше против Татран Прешов

Вардар славеше против Татран Прешов

на 2.2015 - Ракомет

Ракометарите на Вардар ја продолжија победничката серија во СЕХА ГСС лигата, остварувајќи нов триумф против Татран Прешов со 34:29 (12:12).

Кадетите на Вардар ги победија своите врсници од Металург

Кадетите на Вардар ги победија своите врсници од Металург

на 2.2015 - Ракомет

Ракометарите на Вардар, во кадетското првенство на Македонија, со победа ја почнаа пролетната полусезона и тоа на теренот на најголемиот ривал.

Вардарци денеска му гостуваат на Татран Прешов

Вардарци денеска му гостуваат на Татран Прешов

на 2.2015 - Ракомет

Ракометарите на вардар денеска го играат претпоследниот натпревар во СЕХА ГСС лигата оваа сезона. Противник ни е екипата на Татран Прешов, која моментално се наоѓа на четвртата позиција на табелата.

Раул Гонзалес   Татран Прешов игра одлично на свој терен  но ќе сториме се да победиме

Раул Гонзалес: “Татран Прешов игра одлично на свој терен, но ќе сториме се да победиме”

на 2.2015 - Ракомет

Вардарци утре ги продолжуваат настапите во СЕХА ГСС лигата, со дуелот од претпоследното коло против екипата на Татран Прешов.

Терзиќ  Можеме секого да победиме  само треба да бидеме сто посто мотивирани

Терзиќ: Можеме секого да победиме, само треба да бидеме сто посто мотивирани

на 2.2015 - Ракомет

Вардар го совлада Раднички со 38-29 во натпревар од 16. коло во СЕХА-лигата, а по натпреварот своите импресии за СЕХА-ТВ ги даде нашиот Стефан Терзиќ.

Одлично издание на Вардар во Крагуевац за победа над Раднички

Одлично издание на Вардар во Крагуевац за победа над Раднички

на 2.2015 - Ракомет

И без неколку ракометари и со комбиниран состав нашиот Вардар повторно ја покажа целата своја сила во СЕХА-лигата, триумфирајќи на гостувањето кај Раднички во Крагуњевац со 38-29.

Познати термините за осминафиналниот двомеч со Висла

Познати термините за осминафиналниот двомеч со Висла

на 2.2015 - Ракомет

ЕХФ ги објави термините за осминафиналните натпревари од Лигата на шампионите и според нив нашиот Вардар ќе и гостува на Висла на 14 март (сабота), во 20 часот и 45 минути.

Вардар му гостува на Раднички

Вардар му гостува на Раднички

на 2.2015 - Ракомет

Ракометарите на Вардар денеска продолжуваат со настапите во СЕХА ГСС лигата, со дуелот против “ фенерџијата ” Раднички .

Раул Гонзалес   Висла е многу квалитетен тим    Стоилов   Најтешкиот противник што можеше да го добиеме

Раул Гонзалес: “Висла е многу квалитетен тим” – Стоилов: “Најтешкиот противник што можеше да го добиеме”

на 2.2015 - Ракомет

Вардарци во осминафиналето од Лигата на шампионите ќе се соочат со Висла Плок. Полскиот вицепрвак се пласираше на третата...

Вардар против Висла Плок во осминафиналето

Вардар против Висла Плок во осминафиналето

на 2.2015 - Ракомет

Ракометарите на Вардар во осминафиналето ќе играат против полск иот вицешампион Висла Плок. Вака беше решено на денешната ждрепка што се одржи во Виена.

Висла Плоцк противник на Вардар во осминафиналето на ЛШ

Висла Плоцк противник на Вардар во осминафиналето на ЛШ

на 2.2015 - Ракомет

Екипата на Висла Плоцк од Полска е противникот на Вардар во осминафиналето на Лигата на шампионите откако ждрепката реши да играме со еден од најмалку посакуваните тимови.

Дибиров и Карачиќ меѓу најдобрите седум според  hand station

Дибиров и Карачиќ меѓу најдобрите седум според “hand-station”

на 2.2015 - Ракомет

Двајца ракометари на Вардар се најдоа во идеалниот состав на групната фаза во Лигата на шампионите, во изборот на специјализираниот француски ракометен портал “hand-station”.

Познати можните противници на Вардар

Познати можните противници на Вардар

на 2.2015 - Ракомет

Вчера беше комплетирано последното коло од групната фаза во Лигата на шампионите, по што беа познати сите екипи кои ќе бидат дел од Топ - 16 фазата.

Карачиќ дел од најдобрите седум ракометари и ТОП 5 голови на колото

Карачиќ дел од најдобрите седум ракометари и ТОП 5 голови на колото

на 2.2015 - Ракомет

Блескавата партија на вардарецот Игор Карачиќ, кој во победата на македонскиот шампион против Рајн Некар учествуваше со осум гола, е главната причина поради која се најде во тимот на колото во Лигата на шампионите.

1 2 3 4 5 6 7