20
1 2 3 4 5 6 7 

Двата тима на Вардар на Ф4 во Купот на Македонија

пред 16 часа - Ракомет

Вардар јуниор го победи Куманово со 33-31 (29-29, 19-13), а Вардар лесно триумфираше против Овче Поле со 58-20 (29-11). Ова е најефикасниот натпревар на Вардар досега сезонава.

Натпреварите од Вардар Јуниор лига утре се играат во Илинден

пред еден ден - Ракомет

Ракометната академија Вардар утре, на 21 април, организира дел од натпреварите од деветтото коло од Вардар Јуниор лигата.

Вардар домаќин на Овче Поле во Куп пресметка

пред еден ден - Ракомет

Две вардарови екипи денеска ќе играат меч од четврт-финалето на Купот на Македонија. Бранителот на титулата Вардар ќе биде домаќин на Овче Поле, додека Вардар јуниор гостува во Куманово.

Познат терминот за дуелот со Ростов

пред 3 дена - Ракомет

Вардар ќе го игра полуфиналниот натпревар од лигата на шампионите против Ростов во вечерниот термин од 18 часот во Ласло Пап арената во Будимпешта.

Пенезиќ: Размислуваме само за полуфиналето и ништо друго

пред 4 дена - Ракомет

Вардар во својот петти настап на Ф4 турнирите во женската лига на шампионите за противник го доби Ростов Дон во полуфиналето.

Вардар - Ростов во полуфиналето на ЛШ

пред 4 дена - Ракомет

Руски Ростов е ривалот на Вардар во полуфиналето на Ф4 турнирот во лигата на шампионите што на 12 и 13 мај ќе се одржи во Будимпешта.

Вaрдар јуниор во петок гостува кај Куманово во дуел за Куп полуфинале

пред 4 дена - Ракомет

Две вардарови екипи во петок ќе играат меч од четврт-финалето на Купот на Македонија. Бранителот на титулата Вардар ќе биде домаќин на Овче Поле, додека Вардар јуниор гостува во Куманово.

Познати учесниците на Ф4 турнирот во Будимпешта

пред 6 дена - Ракомет

На Ф4 турнирот во женската лига на шампионите на почетокот на мај ќе учествуваат екипите на Вардар, Ѓер, Ростов и ЧСМ Букурешт.

Рутинско гостување за Вардар во Куманово

пред 6 дена - Ракомет

Само еден ден откако Вардар го потврди учеството на Ф4 турнирот во Будимпешта дел од ракометарките играа и во меч од домашното првенство.

Дибирова: Сега можеме да се фокусираме на Будимпешта

пред 7 дена - Ракомет

Ракометарките на Вардар по петти пат се пласираа на завршниот турнир во лигата на шампионите откако со 32-25 го победија Митјиланд во реванш четвртфиналниот натпревар.

Очекувано: Вардар по петти пат на Ф4 во Будимпешта

пред 7 дена - Ракомет

Во својот последен настап пред домашна публика сезонава во меч од лигата на шампионите Вардар не само што го декласираше...

Шампионите од Кичево доаѓаат да ги гледаат шампионите на СЕХА лигата

пред 7 дена - Ракомет

Околу 40 момчиња и девојчиња од Кале Вардар од Кичево во салата СЦ „Јане Сандански" в недела во живо ќе ги следат натпреварите од финалето на СЕХА – Газпром лигата, како и забавата и шоуто што го организира СЕХА во соработка со РК Вардар.

Последни 60 минути до заверка на пласманот на Ф4 во Будимпешта

пред една недела - Ракомет

Ракометарките на Вардар се на добар пат да бидат единствен тим што по петти пат ќе игра на Ф4 турнирот во лигата на шампионите.

Саздовска и Ристовска постигнаа повеќе голови од целиот тим на Овче Поле

пред една недела - Ракомет

Првпат две ракометарки на Вардар на еден натпревар од домашната женска лига поединечно постигнаа повеќе голови отколку што противникот даде на цел натпревар.

Покана за прес-конференција

пред една недела - Ракомет

Ракометниот клуб Вардар Ве повикува на прес - конференција пред реванш натпреварот од четврт - финалето од женската Лига на шампиони помеѓу екипите на Вардар и Митјиланд (Данска).

1 2 3 4 5 6 7