20
1 2 3 4 5 6 7 
3 грешки за нега на кожата кои мора да ги исправите оваа пролет

3 грешки за нега на кожата кои мора да ги исправите оваа пролет

на 3.2016 - Живот

Посегнете по креми со полесни текстури. Ниското ниво на влага и силниот зимски ветар бараа тешки хидратантни креми но со доаѓањето на топлото време и дождовите, кожата сака полесни креми кои нема да ја задушуваат и да и ги затвораат порите.

Зошто часовниците во рекламите покажуваат исто време

Зошто часовниците во рекламите покажуваат исто време

на 3.2016 - Забава

Ако не сте го забележале тоа, од сега обрнете внимание на тоа што речиси во секоја реклама за часовници , сказалките се наместени на 10 часот и 9 минути.

ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД  Охриѓанецот Ристе Ристески конечно запеа на македонски

ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД: Охриѓанецот Ристе Ристески конечно запеа на македонски

на 3.2016 - Забава

Имено, во саботата (26 март) започна да се емитува третиот круг од „Ѕвездите на Гранд“, а во првата емисија балканската публика...

Тосканска палачинка со тиквички и пармезан

Тосканска палачинка со тиквички и пармезан

на 3.2016 - Живот

Подготовка: Тиквичките излупете ги и исечкајте ги на тенки кришки. Посолете ги и оставете ги половина час да се исцеди водата од нив.

Реално вака изгледа телото по породувањето

Реално вака изгледа телото по породувањето

на 3.2016 - Забава

Се разбира, некои работи може порано да се „средат“ со адекватна прехрана и вежбање, но не очекувајте вашето тело да потсетува на славните мајки кои објавуваат ретуширани фотографии непосредно по породувањето , изјавила атлетичарката Стефани Брус.

Работи кои упорно ги правиме по поместувањето на часовникот

Работи кои упорно ги правиме по поместувањето на часовникот

на 3.2016 - Живот

Ова се најчестите проблеми кои се поврзуваат со поместувањето на часовникот, а кои од година во година се повторуваат. Оние кои ги планираат обврските за следниот ден сигурно ќе знаат за поместувањето на часовникот.

Катарина Ивановска страствено навиваше за Вардар

Катарина Ивановска страствено навиваше за Вардар

на 3.2016 - Забава

Вардарци во до крај неизвесен натпревар славеа во реванш-натпреварот со полскиот Висла Плок. Македонскиот ракометен шампион се пласираше во четвртфиналето на Лигата на Шампионите, откако успеа да дојде до минимална победа со 25-24.

Древен вирус  кој со векови спие во нас би можел да се  разбуди

Древен вирус, кој со векови спие во нас би можел да се „разбуди“

на 3.2016 - Живот

Многумина не знаат дека нашите тела не се единствената животна форма, туку дека содржат комлексни и разновидни екосистеми на микроби, кои играат голема улога во нашиот живот.

Протести и насилства во предградие на Стокхолм

Протести и насилства во предградие на Стокхолм

на 3.2016 - Свет

Демонстрантите запалиле возила и гаѓале со камења врз полицијата и припадниците на службите за вонредни состојби. Во ноќта...

ДИК утре стартува со теренска проверка

ДИК утре стартува со теренска проверка

на 3.2016 - Македонија

„Во финална фаза сме на подготовка на теренските проверки. Од утринава се доставени сите материјали до подрачните одделенија и канцеларии на ДИК.

Со  Ало докторе  84 илјади повици помалку во Итната медицинска помош

Со „Ало докторе“ 84 илјади повици помалку во Итната медицинска помош

на 3.2016 - Македонија

„Тоа се 84 илјади повици помалку во Итната медицинска помош, што значи дека таа повеќе може да се фокусира на навистина итните ситуации.

Намалено времето на одговор на Итна медицинска помош во Петровец

Намалено времето на одговор на Итна медицинска помош во Петровец

на 3.2016 - Македонија

„Отпочна со работа пунктот во Петровец и веќе ги гледаме резултатите. Ако време на одговор во Петровец беше од 20 до 30 минути на повик, сега времето на одговор во Петровец и целиот тој регион е од пет до десет минути на повик“, рече Тодоров.

Повисоки плати  нови возила и тимови за Итната медицинска помош

Повисоки плати, нови возила и тимови за Итната медицинска помош

на 3.2016 - Македонија

„Од овој месец Итната медицинска помош во Скопје има нови и повеќе тимови, како и повисока плата за докторите, а во тек е и набавка на нови 12 возила.

СПАСОВ  Бројките и проектите содржани во Отчетот покажуваат дека се грижиме за младите  невработените  пензионерите  за граѓаните во социјален ризик

СПАСОВ: Бројките и проектите содржани во Отчетот покажуваат дека се грижиме за младите, невработените, пензионерите, за граѓаните во социјален ризик

на 3.2016 - Македонија

Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата на Спасов. Од постоењето на независна Македонија изминативе 10 години Владите на ВМРО-ДПМНЕ направија најмногу за стандардот на граѓаните за нивен поквалитетен и достоинствен живот.

За две минути самите можете да направите клуч за сите брави

За две минути самите можете да направите клуч за сите брави

на 3.2016 - Без катеторија

1 2 3 4 5 6 7