20
1 2 3 4 5 6 7 
Нов тандем   Роџер Федерер и Бил Гејтс

Нов тандем – Роџер Федерер и Бил Гејтс

пред 12 месеци - Без катеторија

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер и американскиот милијардер Бил Гејтс ќе играат заедно како дабл тим во хуманитарниот меч во Сијетл на крајот на април.

Џовинаци повторно ќе го заменува Верлајн во Заубер

Џовинаци повторно ќе го заменува Верлајн во Заубер

пред 12 месеци - Без катеторија

Италијанецот Антонио Џовинаци повторно ќе биде дел од тимот на Заубер и на Кинеското ГП овој викенд, како замена за повредениот Паскал Верлајн.

Бразилецот Де Соуза ќе игра за Македонија во квалификациите за ЕП во Словенија во футсал

Бразилецот Де Соуза ќе игра за Македонија во квалификациите за ЕП во Словенија во футсал

пред 12 месеци - Без катеторија

Македонската футсал репрезентација ги одработува последните подготовки пред квалификациите за пласман на Европското првенство 2018 година во Словенија.

Венгер  Нема да се пензионирам  пензијата значи смрт

Венгер: Нема да се пензионирам, пензијата значи смрт!

пред 12 месеци - Без катеторија

Сеуште никој не се огласи и кажа: останува или си оди… Иако ако се суди според тоа како се однесува во последните неколку...

Адеми  Се изборив за вистината  бев невин

Адеми: Се изборив за вистината, бев невин!

пред 12 месеци - Без катеторија

Во одлуката на ЦАС стои една многу важна реченица, а тоа е дека „Арјан Адеми не е измамник, тој е невин“. Арјан Адеми со нетрпение чека повторно да се врати на фудбалскиот терен.

Кими Раиконен  Резултатите се прашање на време

Кими Раиконен: Резултатите се прашање на време

пред 12 месеци - Без катеторија

Возачот на Ферари, Кими Раиконен конечно го остави зад себе оној песимизам со кој беше заразен уште од 2016 година. „Ледениот...

Интер може да сонува за Лигата на шампиони

Интер може да сонува за Лигата на шампиони

пред 12 месеци - Без катеторија

Миланскиот тим пред домашна публика испушти водство против Сампдорија која победи со 2:1. Интер продолжува по стар рецепт, да “подарува” бодови кога е најважно.

Џеко се запиша во историјата на Рома

Џеко се запиша во историјата на Рома!

пред 12 месеци - Без катеторија

Со двата гола против Емполи, босанскиот репрезентативец го урна рекордот на легендата на Рома, Франческо Тоти. Фудбалерите на Рома го совладаа Емполи со 2:0 во рамките на 30.

ФИА прави  Куќа на славните

ФИА прави „Куќа на славните“!

пред 12 месеци - Без катеторија

Ќе се прават две „Куќи на славните“ за славните спортисти од светот на Форумула 1. Едната ќе биде во Париз, другата во Женева…...

Алиоски во тимот на колото во Швајцарија

Алиоски во тимот на колото во Швајцарија

пред 12 месеци - Без катеторија

Одличниот настап кој беше крунисан со две асистенции беа доволни за Алиоски да се најде во тимот на 26. коло во најсилната швајцарска лига.

Нов тандем   Роџер Федерер и Бил Гејтс

Нов тандем – Роџер Федерер и Бил Гејтс

пред 12 месеци - Без катеторија

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер и американскиот милијардер Бил Гејтс ќе играат заедно како дабл тим во хуманитарниот меч во Сијетл на крајот на април.

Џовинаци повторно ќе го заменува Верлајн во Заубер

Џовинаци повторно ќе го заменува Верлајн во Заубер

пред 12 месеци - Без катеторија

Италијанецот Антонио Џовинаци повторно ќе биде дел од тимот на Заубер и на Кинеското ГП овој викенд, како замена за повредениот Паскал Верлајн.

Интер може да сонува за Лигата на шампиони

Интер може да сонува за Лигата на шампиони

пред 12 месеци - Без катеторија

Миланскиот тим пред домашна публика испушти водство против Сампдорија која победи со 2:1. Интер продолжува по стар рецепт, да “подарува” бодови кога е најважно.

Џеко се запиша во историјата на Рома

Џеко се запиша во историјата на Рома!

пред 12 месеци - Без катеторија

Со двата гола против Емполи, босанскиот репрезентативец го урна рекордот на легендата на Рома, Франческо Тоти. Фудбалерите на Рома го совладаа Емполи со 2:0 во рамките на 30.

ФИА прави  Куќа на славните

ФИА прави „Куќа на славните“!

пред 12 месеци - Без катеторија

Ќе се прават две „Куќи на славните“ за славните спортисти од светот на Форумула 1. Едната ќе биде во Париз, другата во Женева…...

1 2 3 4 5 6 7